top of page

13 ЧЕРВНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

ОСУЧАСНЮЄМО ПРОФЕСІЙНУ ОСВІТУ

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 13 червня 2024 року відбулося засідання творчої групи по розробленню проєкту Державного освітнього стандарту з професії: «Маслороб».
Світлана Бабенко, методист Центру, акцентувала увагу присутніх на людиноцинтризмі при формуванні змісту ключових та професійних компетентностей.
Під час заходу творчою групою було сформовано вимоги до результатів навчання за розрядами, а саме: зміст ключових та професійних компетентностей; кількість годин за професійними кваліфікаціями відповідно до результатів навчання.

10 ЧЕРВНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ВИКЛАДАЧІ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ «МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ» ОБГОВОРЮВАЛИ РЕЗУЛЬТАТИ 2023/2024 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
 

Учасники обласного методичного об’єднання викладачів загальноосвітніх предметів освітньої галузі «Мови і літератури» закладів професійної (професійно-технічної) освіти аналізували роботу за навчальний рік на засіданні, яке відбулося 10 червня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила педагогів означеного напряму із статистичною інформацією щодо заходів, які проводилися з учасниками ОМО для реалізації методичної проблеми, звернула увагу на досягнення в рамках поширення кращого педагогічного досвіду, поділилася результатами навчання та участі здобувачів освіти у міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсах.
Учасники засідання визначили необхідним постійно працювати над удосконаленням власних професійних компетентностей та презентувати цікаві напрацювання на обласному рівні.

29 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ «МАТЕМАТИКА»

Викладачі освітньої галузі «Математика» закладів професійної освіти ділилися досвідом із використання математичних методів для вирішення професійних завдань під час Всеукраїнського круглого столу 29 травня 2024 року. Захід організовано Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області за участі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». 
Під час відкриття з вітальним словом до учасників звернулися Наталія МАРТИНЮК, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Євген КАЧКАР, методист навчально-тренінгового центру STEM-освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», кандидат технічних наук, розповів про застосування можливостей штучного інтелекту для розвитку математичної компетентності здобувачів освіти.
Свій досвід із застосування математичної компетентності у професійній діяльності презентували 20 викладачів математики закладів професійної освіти із 10 областей України.
Учасники заходу ознайомилися із напрацюваннями колег закладів освіти Черкащини щодо формування ключових компетентностей здобувачів освіти на уроках математики, інтеграції математичних знань та професійної освіти під час виступів Інни МЕЛЬНИЧЕНКО (ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів»), Івана ЛИСАКА (ДНЗ «Золотоніський професійний ліцей»), Сергія ТУРЛА, Анни ІВАНЕНКО (Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області), Оксани ЮХИМЕНКО (ДНЗ «Черкаський професійний ліцей»).
Захід отримав схвальні відгуки слухачів всеукраїнського круглого столу.

28 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Водяник Я.А..jpg

МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ ІВЕНТ ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРОФЕСІЙ ХАРЧОВОГО НАПРЯМУ ТА РЕСТОРАННОГО СЕРВІСУ

«Використання сучасних технологій у освітньому процесі: роль цифрових інструментів, симуляторів та інтерактивних платформ при підготовці кваліфікованих робітників» - тема Міжрегіонального івенту для педагогічних працівників професій харчового напряму та ресторанного сервісу закладів професійної (професійно-технічної) освіти, організованого Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області та Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Чернівецькій області 28 травня 2024 року.
Метою заходу було: обмін досвідом з використання цифрових інструментів, симуляторів та інтерактивних платформ в освітньому процесі при підготовці кваліфікованих робітників з професій харчового напряму та ресторанного сервісу; обговорення викликів та перспектив використання сучасних технологій в підготовці кваліфікованих робітників. 
Під час відкриття з вітальним словом до учасників івенту звернулася Наталія МАРТИНЮК, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, яка акцентувала увагу присутніх на використанні цифрових технологій в освітньому процесі, які дозволяють зробити його мобільним, диференційованим та пристосованим до реалій сучасності.
Досвідом з використання цифрових інструментів, симуляторів та інтерактивних платформ в освітньому процесі поділилися: Тетяна ГРИЦАЧЕНКО, Любов БУЛАТЕЦЬКА, Тетяна ЛЕНСЬКА (викладачі предметів професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Черкаське вище професійне училище»), Наталія СТРИГУН, Катерина НАТАЛЬЧЕНКО, Тетяна БРАЖНИК (педагогічні працівники ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей»), Валентина МИКИТЕНКО (майстер виробничого навчання ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей»), Олена СУШКО (викладач предметів професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів»), Марина ФЕСУН (методист, викладач предметів професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів). 
Представлений досвід педагогічних працівників закладів П(ПТ)О дасть можливість учасникам заходу використовувати цифрові інструменти, симулятори та інтерактивні платформ в освітньому процесі при підготовці майбутніх кваліфікованих робітників.

24 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

ОБМІН ДОСВІДОМ – КРОК ДО УДОСКОНАЛЕННЯ!

Міжрегіональний круглий стіл для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Впровадження дуальної форми професійної освіти як умова підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників: реалії та перспективи», організаторами якого є Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Черкаській області та Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Львівській області, відбувся 24 травня 2024 року. 
Метою заходу було: визначення засад, напрямів, завдань, механізмів упровадження підготовки фахівців у закладах П(ПТ)О області за дуальною формою здобуття освіти в умовах військового стану; обмін досвідом щодо упровадження дуальної форми здобуття освіти при підготовці кваліфікованих робітників.
Під час відкриття з вітальним словом до учасників круглого столу звернулися:
Наталія МАРТИНЮК, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області та Володимир БОБКО, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області, які акцентували увагу присутніх на важливості швидкого реагування щодо змін у виробничих технологіях та вимогах роботодавців впроваджуючи в освітній процес дуальну форму здобуття освіти при підготовці кваліфікованих робітників під час воєнного стану в країні.
Досвідом з упровадження дуальної форми навчання поділилися: Ірина БЕРЕЗАНЬ (виконуюча обов’язки директора ДНЗ «Черкаське вище професійне училище»), Світлана ТВЕРЕЗА (заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Канівське вище професійне училище»), Олена СКРЯБІНА (заступник директора з навчально-виховної роботи Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області), Володимир БУЗЮК (викладач ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів). 
Засідання круглого столу пройшло в атмосфері відкритого спілкування, обговоренні проблематичних питань та їх вирішення.

23 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ БУДІВЕЛЬНОГО НАПРЯМУ

23 травня 2024 року відбувся обласний семінар-практикум для педагогічних працівників професій будівельного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Шляхи вдосконалення професійної підготовки кваліфікованих робітників будівельної галузі», організований Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів».
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Валентина Зборівська, виконуюча обов’язки директора ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», ознайомила із матеріально-технічною базою закладу освіти. 
Про пошук практичних рішень та шляхів вдосконалення професійної підготовки, які допоможуть покращити процес навчання під час підготовки майбутніх фахівців будівельної сфери розповів Олександр Лупан, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. 
Учасникам семінару-практикуму презентовано урок виробничого навчання з професії «Муляр» на тему: «Декоративна кладка стін середньої складності. Мурування липецької кладки»», який провів майстер виробничого навчання закладу освіти Вадим Черненко. Урок був проведений на належному методичному рівні. 
В рамках семінару-практикуму викладач спеціальних предметів Володимир Гладій та майстер виробничого навчання В’ячеслав Кушнір розповіли про власний досвід роботи з теми «Розвиток ключових та професійних компетентностей для кваліфікованих робітників будівельної галузі»

20 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ГРАМОТНІСТЬ У КОНТЕКСТІ ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ

Тренінг для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з теми: «Комунікативна (мовна) компетентність і грамотність у кейсі успішного кар’єрного зростання» відбувся 20 травня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, розповіла про сучасне поняття «читацька грамотність», важливість формування навичок тлумачити актуальну інформацію з текстових чи інформаційних джерел, послуговуватися українською мовою у різних сферах життя, дбати про чистоту і точність висловлювання.
Учасники попрактикувалися із завданнями з читацької грамотності та попрацювали з онлайн-словниками.

15 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

зображення_viber_2023-10-02_16-34-01-020.jpg

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

15 травня 2024 року відбувся семінар-практикум для практичних психологів із теми «Психологічна підтримка здобувачів освіти у професійній освіті: ключові аспекти і практичні методи», організований Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей».
Із презентації навчального закладу розпочала захід Валентина Скрипник, заступник директора з навчальної роботи Державного навчального закладу «Черкаський професійний автодорожній ліцей». 
Олена Лесик, методист Центру, розповіла про психологічну підтримку в умовах повномасштабного вторгнення у системі освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти регіону.
Практичні поради щодо використання технік самодопомоги в стресових або в травматичних ситуаціях ознайомила Тетяна Войцях, тренерка Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда Україна».
Методики психологічної підтримки, процеси адаптації та соціалізації разом зі здобувачами освіти продемонструвала Ольга Горбач, практичний психолог Державного навчального закладу «Черкаський професійний автодорожній ліцей».
Марина Матвійчук, начальниця відділу соціальної роботи Черкаського міського центру соціальних служб та психологиня Черкаського міського центу соціальних служб Людмила Кащенко, поділилися досвідом, як посилити соціальну підтримку та визначити потребу співрозмовника у стресових станах.
Практичний психолог Вікторія Григорійчук та соціальний педагог Ірина Собчук, Державного навчального закладу «Смілянський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів» акцентували увагу на важливості психологічної підтримки здобувачів освіти спеціальних груп у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

13 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

НАВЧАННЯ У МЕТОДИЧНІЙ МАЙСТЕРНІ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ОБЛАСТІ ТРИВАЄ

Тренінг із теми «Підвищення рівня екологічної та енергоефективної компетентності задля висококваліфікованої продуктивної діяльності робітника» відбувся 13 травня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Дар’я Тінькова, доктор філософії, викладач кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, розповіла про Європейську рамку компетентностей для стійкого розвитку, зосередила увагу на необхідності розвитку екологічної освіти, навичок енергоефективного споживання обладнання та ресурсу у межах побутової та професійної діяльності.
Учасники мали можливість попрактикуватися у питаннях проведення енергоаудиту середовища, моделювання вторинного використання відходів, залучитися до мініпроєктів щодо екологічного споживання та вегетаріанства, застосовуючи метод шести капелюхів.

09 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Мартинюк Н.В..jpg

DEFILE – PROFE «ОБ'ЄДНАНІ НАУКОЮ»

09 травня 2024 року у Центральному інституті післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» розпочалось Defile – profe «Об'єднані наукою» учасників Науково-освітнього альянсу «Soft skills - сучасні навички успішності» в ході проведення Фестивалю науки в Україні та тижня професійно-технічної освіти, де взяла участь директор НМЦ ПТО у Черкаській області Наталія Мартинюк.
Учасників привітали: Інна Отамась, кандидат історичних наук, доцент, проректор з наукової роботи і цифровізації ДЗВО «Університет менеджменту освіти»; Микола Несен, віце-президент ГО «Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти» (ВАПП), директор ВПУ №7 міста Кременчука Полтавської області, заслужений працівник освіти України, Лауреат Державної премії України в галузі освіти; Тамара Сорочан, д. пед. н., професор, директор ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти», заслужений працівник освіти України.

08 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

ОСУЧАСНЮЄМО ПРОФЕСІЙНІ СТАНДАРТИ

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 08 травня 2024 року відбулося засідання творчої групи по розробленню проєкту Державного освітнього стандарту з професії: «Маслороб».
Світлана Бабенко, методист Центру, ознайомила учасників засідання з розділами стандарту та вимогами до результатів навчання за професією «Маслороб», акцентувала увагу присутніх на недоліках відповідно вимог до розділів проєкту Державного освітнього стандарту професійної (професійно-технічної) освіти.
Під час засідання були розприділенні обов’язки та поставлені завдання по розробленню результатів навчання та орієнтовного переліку основних засобів навчання.

06 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЯК ЖИТТЄВО НЕОБХІДНОЇ НАВИЧКИ

У травні продовжилося навчання у методичній майстерні для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області «Розвиток ключових компетентностей здобувачів освіти» на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. 06 травня викладачі суспільних предметів та загальнопрофесійної підготовки взяли участь у тренінгу «Підприємницька компетентність як складова економічного виховання».
Дар’я Тінькова, доктор філософії, викладач кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, зосередила увагу учасників на важливості розвитку підприємницьких ініціатив у освітньому процесі, формування фінансової грамотності здобувачів освіти для орієнтуванні в сучасному світі, виховання соціальної відповідальності в умовах бізнесу.
Педагоги попрактикувалися у створенні власної реклами, розробці бізнес-планів як елементу проєктної освітньої діяльності.

26 КВІТНЯ 2024 РОКУ

IMG_5961-1.jpg

РОЗВИТОК КЛЮЧОВИХ ТА ПРЕДМЕТНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ ВЛАСНОГО ДОСВІДУ

26 квітня 2024 року, в рамках проведення обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2024», Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області проведено семінари для заступників керівників з навчальної роботи (методистів), навчально-виробничої роботи (старших майстрів) та навчально-виховної роботи (соціальних педагогів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти області 

Розпочалися заходи з відзначення педагогічних працівників та здобувачів освіти дипломами, подяками та сертифікатами за результатами участі в обласних конкурсах та заходах, організованих Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, у 2023/2024 навчальному році.

Під час семінарів учасники ознайомилися зі статистичними даними та методичними коментарями щодо досягнень колективів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області на виставці педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2024».

Керівні працівники виховного напряму розглянули питання щодо організації та функціонування учнівського самоврядування як чиннику формування соціальної активності та ключових компетентностей здобувачів освіти. Не менш важливим для присутніми стало обговорення соціалізації здобувачів освіти спеціальних груп.

Професійна компетентність старшого майстра та порядок розроблення освітніх програм закладу професійної освіти були ключовими питаннями для обговорення серед заступників керівників з навчально-виробничої роботи (старших майстрів). 

Під час виступів присутні ділилися педагогічним досвідом та власними здобутками. 
 

26 КВІТНЯ 2024 РОКУ

svarka.png

ОБЛАСНА ВИСТАВКА ПЕДАГОГІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «ПРОФТЕХОСВІТА ЧЕРКАЩИНИ-2024»

26 квітня 2024 року відбулася обласна виставка педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини-2024», яка організована Управлінням освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації та Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Заклади професійної (професійно-технічної) освіти Черкащини розгорнули експозиції методичної, профорієнтаційної та професійної діяльності, представили 63 майстер-класи із 36 професій на території Черкаського державного технологічного університету. 
Понад 450 осіб відвідали заходи виставки: випускники шкіл, представники фахових коледжів, вищих закладів освіти, мешканці міста. 
На виставку завітав Олександр Шамрай, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації.
Усі гості мали можливість переглянути кращі матеріали виставки, скуштувати смачні страви, спробувати себе у різних професіях. Надзвичайну цікавість та увагу викликали вміння здобувачів освіти під час демонстрації майстер-класів. 
 

26 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

ФОРМУЄМО ПРОФЕСІЙНУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ МАЙБУТНІХ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ

Регіональний науково-практичний семінар для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Психолого-педагогічні чинники формування професійної компетентності кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану», організаторами якої є кафедра педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України та Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Черкаській області, відбувся 26 квітня 2024 року. У заході взяли участь більше двохсот педагогічних працівників із сімнадцяти областей України.
Метою заходу було обговорення актуальних психолого-педагогічних чинників формування професійної компетентності кваліфікованих робітників, шляхів створення безпечного освітнього середовища у сучасному закладі професійної (професійно-технічної) освіти в умовах воєнного стану. 
Досвідом особливості організації та проведення виховної роботи в закладах професійної (професійно-технічної) освіти регіону, а саме волонтерською діяльністю здобувачів освіти та педагогічних працівників, поділилася Олена ЛЕСИК, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія КРАМАРЕНКО, методист Центру, значну увагу приділила створенню інноваційного освітнього середовища в закладах професійної (професійно-технічної) освіти як умови забезпечення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників. 
Під час регіонального науково-практичного семінару висвітлювалися питання: особливості організації та проведення виховної роботи в закладах професійної (професійно-технічної) освіти регіону (Тетяна КУЛИК, заступник директора з навчально-виховної роботи Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, Інна КОРІННА, соціальний педагог ДНЗ «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей»), психологічної підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану (Олена САВЧЕНКО, практичний психолог ДНЗ «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей», Альона ЗАВГОРОДНЯ, практичний психолог ДНЗ «Канівське вище професійне училище»).
Учасники заходу поділилися досвідом формування професійної компетентності у майбутніх кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану.
 

25 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

УДОСКОНАЛЮЄМО ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

25 квітня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області було організовано засідання круглого столу для викладачів навчального предмета «Захист України» на тему: «Форми і методи роботи щодо удосконалення військово-патріотичного виховання» на базі Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області.
Олександр Лупан, методист Центру, зорієнтував учасників на важливості військово-патріотичного виховання здобувачів освіти спрямованого на формування в особистості глибокого поваги до своєї країни, її історії, традицій, а також розуміння важливості захисту її суверенітету, територіальної цілісності та безпеки. 
Валерій Лабунець та Віктор Бунчук, викладачі предмета «Захист України» Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області, презентували досвід роботи національно-патріотичного виховання на уроках Захисту України, як невід'ємної складової виховної системи навчального закладу.
Під час засідання відбулася дискусія щодо форм і методів роботи щодо удосконалення військово-патріотичного виховання молоді як складової національно-патріотичного виховання у зростаючої особистості готовності до захисту Української держави.
 

24 КВІТНЯ 2024 РОКУ

photo_2023-11-15_11-25-44.jpg

БОРЕМОСЯ ЗА ЯКІСТЬ ОСВІТИ

24 квітня 2024 року відбулося чергове засідання навчально-методичної ради Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. 
На засіданні були розглянуті питання: 
1. Про функціонування та наповненість сайтів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
2. Про підсумки ІІ (формувального) етапу регіонального експерименту «Забезпечення якості майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах закладів професійної (професійно-технічної) освіти у Державному навчальному закладі «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей».
3. Про створення системи академічної доброчесності у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.
Тарас Корпань, методист Центру ознайомив учасників засідання з результатами проведеного моніторингу функціонування та наповненості сайтів ЗП(ПТ)О області. Відмітив позитивні зрушення, що намітилися останнім часом у цій важливій ділянці діяльності більшості профтехів. Разом із тим, акцентувала увагу на необхідності систематичного і регулярного оновлення інформаційних матеріалів розділів сайтів ЗП(ПТ)О, зокрема, «Освітні програми», «Методична робота», «Дуальна форма навчання», «Навчально-практичні центри», «Академічна доброчесність», «Правила поведінки в умовах воєнного стану» тощо.
Значний інтерес членів навчально-методичної ради викликала інформація методиста Центру Олександра Лупана щодо підсумків ІІ (формувального) етапу регіонального експерименту «Забезпечення якості майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах ряду ЗП(ПТ)О України», участь у якому бере представник Черкащини – ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей».
Тарас Корпань, методист Центру, довів до відома членів ради хід створення системи академічної доброчесності в ЗП(ПТ)О області, детально зупинився на проблемах, що існують сьогодні у цій важливій сфері професійної освіти.
Наталія Мартинюк, директор Центру, узагальнюючи розглянуті на засіданні питання, наголосила, що сьогодні велика увага приділяється як підвищенню іміджу системи професійної (професійно-технічної) освіти в цілому, так і створенню позитивного образу кожного окремого закладу, що має починатися з організації і планомірного розвитку комунікацій з абітурієнтами, їх батьками, роботодавцями та іншими споживачами освітніх послуг. Важливим є не тільки наявність сайту, але і його дизайн, зручність користування, інформаційне наповнення тощо. 
Залучення колективу ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей» до педагогічного експерименту регіонального рівня «Забезпечення якості майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах ЗП(ПТ)О України» у формі інноваційного віддаленого кластеру «Електроімпульс» є важливим фактором вдосконалення професійної освіти області.
Експериментальна робота об’єднала педагогічні колективи із семи областей України, показала значні результати й успішно триває далі. Сьогодні у розпалі робота над ІІІ  (узагальнювальним) етапом педагогічного експерименту.
Академічна доброчесність є невід’ємною складовою забезпечення якості освіти, а дотримання її основних принципів під час навчання та викладання в закладах професійної освіти впливає не лише на їх якість, а й на формування засадничих цінностей випускників та їх уявлення про світ, соціум, успіх, працю тощо.
На жаль, сьогодні в Україні ще не подолана думка, що академічна доброчесність є актуальною для вищої школи та наукової діяльності, а не для професійної освіти. При цьому забувають про такі негативні явища, як списування при виконанні домашніх завдань і контрольних робіт, пропуски занять без поважних причин, а подекуди й наявність «мертвих душ». Інколи у взаємостосунках «здобувачі освіти – викладачі та майстри виробничого навчання» діє логіка взаємовигідної амністії: здобувачі вибачають викладачеві імітацію освітнього процесу, а він взамін виставляє високі бали за неіснуючі знання і недостатні практичні навички.
Основними чинниками, що провокують академічні порушення в професійній освіті, є низька мотивація учасників освітнього процесу, необізнаність щодо законодавчої бази, відсутність популяризації принципів справедливості, правдивої та чесної співпраці і навчання. Подолати ці негативні явища – наша задача.
 

15 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ФОРМУЄМО НАВИЧКИ УСПІШНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ

Навчання педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з теми: «Формування особистісної, соціальної та навчальної компетентності як ключових компетентностей сучасного фахівця» відбулося 15 квітня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Дар’я Тінькова, доктор філософії, викладач кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, разом з учасниками визначила якості особистості, які допомагають професійно удосконалюватися, форми роботи, що сприяють розвитку в команді, спонукають до активної діяльності.
Педагоги мали можливість оцінити власні ділові вміння, визначити їх позитивний та негативний вплив на здійснення педагогічної роботи.

12 КВІТНЯ 2024 РОКУ

photo_2022-12-06_12-43-24.jpg

РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ – ЦЕ КРОК ВПЕРЕД ДЛЯ ПРОГРЕСУ НАШОЇ КРАЇНИ!

11-12 квітня 2024 року директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області Наталія Мартинюк взяла участь у семінарі, організованому Міністерством освіти і науки України «Нове законодавство про професійну освіту: парадигма змін».
Дмитро Завгородній та Ірина Шумік презентували проєкт нового Закону України «Про професійну освіту» та Стратегічного плану діяльності МОН України.
Основні меседжі:

  • осучаснення інфраструктури для привабливості закладу професійної освіти;

  • збільшення автономії закладів, керівників, педагогів;

  • ефективний менеджмент через ефективного менеджера – керівника;

  • заклад професійної освіти повинен бути спроможним заробляти на свій розвиток;

  • зміни до підходів організації освітнього процесу;

  • професійна освіта – освіта впродовж життя.

Ключові інструменти для втілення задумів:

  • впливові наглядові ради;

  • фінансування за результатами роботи, за визначеними критеріями;

  • гнучкі правила для державно-приватного партнерства;

  • новий бренд.

11 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

ОСВІТНІЙ NON-STOP

11 квітня 2024 року Бабенко Світлана, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, взяла участь у Всеукраїнському освітньому non-stop «Центр STEM-освіти як простір інтелектуальних можливостей учасників освітнього процесу», організований Комунальним навчальним закладом «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».
Мета заходу: консолідація зусиль провідних STEM-педагогів країни з питань системного впровадження та розвитку компетентнісної моделі SТЕМ-освіти, створення сучасного освітнього середовища для збалансованого гармонійного формування науково-орієнтованої системи освіти на основі модернізації освітніх галузей, презентації, популяризації та поширення кращого досвіду STEM-орієнтованого напряму в системі освіти.
Учасникам було презентовано технології літальних апаратів, освітні можливості штучного інтелекту, використання дронів у освітньому процесі та робота з проєктами.
Велику зацікавленість освітянської спільноти викликала виставка-презентація інноваційних STEM-засобів та сучасного STEM-обладнання.
STEMимо креативно! Не зупиняємося на досягненому!

11 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК ПЕДАГОГІЧНОГО ПРАЦІВНИКА

11 квітня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбулося засідання Школи молодого спеціаліста для викладачів спеціальних предметів професій енергетичного та будівельного напрямів на тему: «Цифрова компетентність як складник розвитку професійної компетентності педагогічного працівника ЗП(ПТ)О».
Учасники заходу вивчали методику використання цифрових технологій у професійній діяльності, необхідних для підвищення ефективності викладання та розвитку професійної компетентності педагога.

10 КВІТНЯ 2024 РОКУ

emblema_jacik.jpg

ПЕРЕМОГА У ФІНАЛІ ХХІV МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

Відповідно до наказу МОН України від 08.04.2024 №474 «Про результати четвертого етапу етапі ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» Клименко Яна, учениця Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, стала переможницею, посівши ІІІ місце. 
Щиро вітаємо ученицю з перемогою та висловлюємо подяку викладачу української мови Жанні Щербині за якісну підготовку до конкурсу.

09 КВІТНЯ 2024 РОКУ

1234.jpg

ВИЗНАЧЕНО КРАЩИХ КОНКУРСАНТІВ 

09 квітня 2024 року відбулось засідання журі ІІ етапу обласного конкурсу «Територія STEM» для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
На розгляд журі подано 21 робота із 14 закладів профтехосвіти області.
Учасники конкурсу представили методичні розробки уроків загальноосвітньої та професійної підготовок, позакласних заходів, занять з гурткової роботи з використанням STEM-технологій.
За результатами спільного рішення журі:
у номінації «План-конспект уроку»:
І місце - «Числа Фібоначчі у біології» (Ковтун Ольга, викладач біології та екології ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій»);
ІІ місце - «Виконання покриття нігтів гель-лаком у технологічній послідовності» (Пічкур Тетяна, майстер виробничого навчання Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області);
ІІІ місце: «Сяйво скляних приборів – мистецтво краси» (Микитенко Валентина, майстер виробничого навчання ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей»).
Сертифікатом відзначено роботу «Здорове харчування. Healthy eating» (Ганич Наталія, викладач англійської мови, Строкань Клавдія, майстер виробничого навчання ДНЗ «Золотоніський професійний ліцей»).
У номінації «План-конспект позаурочного заходу»:
І місце - «Український борщ - національна складова ідентичності українського народу» (група викладачів ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів»);
ІІ місце - «Хустка – оберіг нації» (група викладачів Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області);
ІІІ місце - «Земля в наших руках» (Грицаченко Тетяна, викладач біології ДНЗ «Черкаське вище професійне училище»).
Сертифікатом відзначено роботу «Картопля - другий хліб» (Онищенко Любов, викладач фізики та астрономії ДНЗ «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей»).
Вітаємо переможців! Зичимо подальших перемог та творчих ідей!!!

09 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ОРГАНІЗАЦІЯ УРОКІВ ТЕОРЕТИЧНОГО ТА ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ: ВИВЧАЄМО ОСОБЛИВОСТІ

Про специфіку планування уроків теоретичного та виробничого навчання говорили педагогічні працівники професій швейного напряму та сфери послуг закладів професійної (професійно-технічної) освіти області під час засідання Школи молодого спеціаліста на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 09 квітня 2024 року.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, визначила спільно з учасниками особливості організації уроків теоретичного та виробничого навчання в залежності від сформованої навчальної мети, очікуваних результатів та визначених завдань.
Педагоги мали можливість попрактикуватися у формуванні змісту професійних компетентностей відповідно до структури запропонованого уроку.

08 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ЦИФРОВА КОМПЕТЕНТНІСТЬ У ФОРМАТІ ПРАКТИКО-ОРІЄНТОВАНОЇ ОСВІТИ

Відбувся другий тренінг у рамках методичної майстерні «Розвиток ключових компетентностей здобувачів освіти» на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 08 квітня 2024 року.

Дар’я Тінькова, доктор філософії, викладач кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, розповіла учасникам про можливості використання цифрових технологій під час освітнього процесу задля формування навичок успішної соціалізації, безперервного навчання, використання інтернету у професійній діяльності.

Педагоги, присутні на заході, продемонстрували свої знання щодо цифрової грамотності у застосунках Genially, Slido.

04 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Мартинюк Н.В..jpg

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЕКСПЕРТІВ ОБЛАСНОЇ ВИСТАВКИ ПЕДАГОГІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «ПРОФТЕХОСВІТА ЧЕРКАЩИНИ-2024» 

У рамках підготовки до проведення обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини-2024» проведена низка заходів.

Протягом березня фахові експертні групи визначали ефективні методичні розробки педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Усього фахівці переглянули 141 методичний матеріал із 17 закладів освіти та 1 навчального центру при установі виконання покарань закритого типу.

04 квітня 2024 року відбулося засідання журі обласної виставки, на якому були представлені методичні розробки педагогічних працівників ЗП(ПТ)О, попередньо визначених фаховими експертними групами.

За результатами обговорення було відібрано 4 кращих методичних розробки для нагородження дипломами Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. Ще 4 методичні розробки будуть відзначені сертифікатами Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.

01 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

РОЗВИТОК КЛЮЧОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області долучилися до роботи методичної майстерні «Розвиток ключових компетентностей здобувачів освіти» на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 01 квітня 2024 року.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, ознайомила учасників із програмою тренінгів, розповіла про стандарти Європейської рамки ключових компетентностей для навчання впродовж життя.
Дар’я Тінькова, доктор філософії, викладач кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, розповіла про особливості формування математичної компетентності під час професійного навчання, запропонували зразки професійно-орієнтованих задач. 
Педагоги, присутні на заході, попрактикуватись у вирішенні завдань із питань організації робочих процесів, застосовуючи обчислювальні навики.

29 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

73664.jpg

ЗАКЛАДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ЧЕРКАЩИНИ - УЧАСНИКИ П’ЯТНАДЦЯТОЇ МІЖНАРОДНОЇ ВИСТАВКИ «СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ»

Заклади професійної освіти Черкащини взяли участь у П’ятнадцятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти». Колективи державних навчальних закладів «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей», «Черкаський професійний автодорожній ліцей» долучилися до тематичних конкурсів у форматі виставки, проведення семінару, а здобувачі освіти Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області презентували професійні досягнення у майстер-класах з професій.
За підсумками Гран-Прі «Професійна (професійно-технічна) освіта України» удостоєний Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області. Переможцями конкурсу з тематичних номінацій та нагороджені медаллю, сертифікатом авторів конкурсних робіт педагогічні працівники державних навчальних закладів «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей», «Черкаський професійний автодорожній ліцей».

28 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

1234.jpg

КРАЩИЙ ДИДАКТИЧНИЙ ЗАСІБ НАВЧАННЯ

28 березня 2024 року відбулося засідання журі II етапу обласного конкурсу на кращий дидактичний засіб навчання, виготовлений здобувачами освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти Черкаської області.
Учасники конкурсу представили лабораторно-демонстраційні прилади, прилади робототехніки та відеоресурси сучасних виробничих технологій для проведення уроків виробничого навчання. 
За результатами спільного рішення журі у номінації «Робототехніка» перемогли здобувачі освіти Сагайдак Дмитро та Васильчук Олег з роботою «Робот-розвідник» (ДНЗ «Канівське вище професійне училище»).
IІ місце у номінації «Лабораторно–демонстраційний прилад» здобули учні Дядченко Богдан та Партицький Іван із винаходом «Циркуль для плазмового різання металів ЦП 20-300» (ДНЗ «Уманський професійний ліцей»);
ІІI місце посіли учні Козаченко Артем і Шевченко Олександр з лабораторно-демонстраційним приладом «Пристосування для зварювання профільних труб» (ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей») та Дмитро Тищенко й Денис Тетьора з виробом «Піч із газового балона (буржуйка)» (ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій»).
У номінації «Відеоресурс сучасних виробничих технологій» IІ місце отримала Озимок Марія  із відео майстер-класу «Суфле із судака з гарбузовим пюре та вершково-шпинатним соусом»(ДНЗ «Черкаське вище професійне училище»). ІІI місце - Снігур Денис із майстер-класом «Виконання декоративного опорядження поверхні за допомогою трафарета з використанням шпаклівки» (БРЦПО у Черкаській області).
Вітаємо переможців!

27 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

tiger-1381091117.png

ХІV МІЖНАРОДНИЙ МОВНО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Відповідно до наказу МОН України від 26.03.2024 №398 «Про нагородження переможців ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, які навчаються в закладах освіти України» Клименко Яна, учениця Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, отримала диплом ІІ ступеня. 
Щиро вітаємо переможницю та її викладача української мови – Жанну Щербину із прекрасним результатом!

26 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

ПІДВИЩУЄМО ЦИФРОВУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Практичні поради та корисну інформацію щодо використання цифрових технологій для покращення якості навчання в умовах сьогодення отримали педагогічні працівники, що готують кваліфікованих робітників для  автотранспортної та машинобудівної галузей ЗП(ПТ)О, на обласному семінарі-практикумі, організованому Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі ДНЗ «Канівське вище професійне училище» 26 березня 2024 року.
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Світлана Твереза, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Канівське вище професійне училище», ознайомила із матеріально-технічною базою закладу освіти.
Олександр Лупан, методист Центру, акцентував увагу на умовах досягнення ефективності освітнього процесу за допомогою сучасних інформаційно-комунікаційних засобів навчання та розкрив ключові аспекти, які можуть бути корисними педагогічним працівникам для сприяння розвитку критичного мислення, творчих навичок та залучення здобувачів освіти до опанування професії. 
Під час заходу учасники семінару-практикуму мали можливість переглянути уроки теоретичного та виробничого навчання, які провів Андрій Нехорошев, викладач спеціальних предметів, майстер виробничого навчання закладу освіти.
Валентин Ляшецький та Сергій Бровко педагогічні працівники ДНЗ «Канівське вище професійне училище», поділилися власним досвідом роботи щодо впровадження освітніх інновацій при підготовці та проведенні занять.

26 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ЧИТАЦЬКА КОМПЕТЕНТНІСТЬ ЯК ОСНОВА СФОРМОВАНОСТІ ОСОБИСТОСТІ ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ

Викладачі освітньої галузі «Мови та літератури» ЗП(ПТ)О обговорили важливі проблеми літературної освіти під час обласного семінару-практикуму 26 березня 2024 року, який пройшов на базі ДНЗ «Черкаське вище професійне училище» за ініціативи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Із візитівки навчального закладу розпочала захід Ірина Березань, в.о. директора.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, визначила ключове питання зустрічі: проблема читацької грамотності у закладах освіти та шляхи її подолання, продемонструвала показники читацької грамотності за результатами Міжнародного дослідження якості освіти PISA. 
Викладачі переглянули урок зарубіжної літератури Людмили Грищенко з теми: «Ернест Міллер Гемінгвей «Старий і море»; урок української літератури Тамари Волос «Я (Романтика)» Миколи Хвильового ― новела про добро і зло», виховний захід Людмили Коваленко «Літературна кав’ярня «Крила долі». Педагоги зосередили увагу вихованців на роботі із ґрунтовним ознайомленням із текстами прозових та поетичних творів, пошуку ідей, які близькі сучасному читачеві.
З колегами поділилися досвідом роботи викладачі зарубіжної літератури Наталія Гергун (ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей») щодо створення освітнього блогу як траєкторії цифрової компетентності педагога та Світлана Вовненко (ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів») із використання штучного інтелекту під час навчання.
Учасники семінару-практикуму висловили свої бачення щодо підвищення рівня читацької компетентності здобувачів професійної освіти на уроках та виховних заходах.

21 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

ГЕЙМИФІКАЦІЯ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ

21 березня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області для педагогічних працівників професій ресторанного сервісу, переробної промисловості та торгівлі відбулося засідання Школи молодого спеціаліста на тему: «Гейміфікація - інноваційний інструмент підвищення ефективності навчання майбутніх кваліфікованих робітників».
Світлана БАБЕНКО, методист Центру, розповіла про використання механізмів гейміфікації для підвищення ефективності освітнього процесу та урізноманітнення методик професійного навчання для поліпшення підготовки майбутніх кваліфікованих робітників.
Людмила ОХОТА, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Жашківський АТПЛ», поділилася досвідом використання ігровізації в освітньому процесі при підготовці кваліфікованих робітників з професії «Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу».
Учасники засідання розглянули ігрові техніки, використання яких в освітньому процесі підвищує зацікавленість здобувачів освіти та їх мотивацію, сприяє емоційній залученості та соціальній взаємодії між однолітками. 

20 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ПРОЄКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК ОСНОВА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ

Викладачі освітньої галузі «Технології» закладів професійної освіти ділилися досвідом із використання проєктів та сучасних технологій у навчанні під час обласного коворкінгу 20 березня 2024 року. Захід організовано Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, розповіла про особливості технологічної освіти в умовах оновлення вимог до сучасних кваліфікованих робітників, акцентувала увагу на важливості формування самостійності при роботі над навчальними проєктами задля підвищення мотивації та розвитку  критичного та системного мислення.
Учасники заходу ознайомилися із напрацюванням колег щодо використання проєктних технологій під час виступів Дзюби Владислава (ДНЗ «Монастирищенський ПЛ»), Манько Любові (ДНЗ «Смілянський ЦППРК»), Натальченко Катерини (ДНЗ «Уманський ПАЛ»), Ляпкало Лариси (ДНЗ «Золотоніський ПЛ»), Шинкаренка Костянтина (ДНЗ «Черкаський ПЛ»), Коміренка Володимира (ДНЗ «Звенигородський ЦППРК»), Волохова Сергія (ДНЗ «Жашківський АТПЛ»).
Наостанок педагоги мали можливість обговорити питання організації проєктно-технологічної діяльності в освітньому процесі.

12 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

Водяник Я.А..jpg

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК ФАХІВЦІВ ІНФРАСТРУКТУРНОГО НАПРЯМУ ТА ПРОФЕСІЙ ОФІСНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

12 березня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області було проведено обласний семінар-практикум для педагогічних працівників професій офісного забезпечення та інфраструктурного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Симуляційне навчання в системі підготовки майбутніх кваліфікованих робітників професій офісного забезпечення та інфраструктурного напряму» на базі ДНЗ «Канівське вище професійне училище».
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Світлана Твереза, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Канівське вище професійне училище», ознайомила із матеріально-технічною базою закладу освіти.
Про основні особливості та переваги симуляційного навчання в системі підготовки майбутніх кваліфікованих робітників професій офісного забезпечення та інфраструктурного напряму розповіла Яна Водяник, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Учасникам семінару-практикуму був презентований урок теоретичного навчання з професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» на тему: «Проведення розрахунків за встановлення програмного забезпечення на персональному комп’ютері клієнта» (РН 1. Здійснювати проведення підготовчих робіт), який провела викладач спеціальних предметів ДНЗ «Канівське вище професійне училище» Марина Котенко, та урок виробничого навчання з даної професії на тему: «Здатність конфігурувати архітектуру персонального комп’ютера на замовлення клієнта» (РН 2. Виконувати конфігурування та модернізацію архітектури персонального комп’ютера та периферійних пристроїв) – Марія Генсерук, майстер виробничого навчання закладу.
Уроки були проведені на належному методичному рівні.
В рамках семінару-практикуму Марина Найдан, викладач спеціальних предметів Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, презентувала власний досвід роботи з теми «Використання симуляторів та емуляторів при підготовці фахівців інфраструктурного напряму».

12 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

зображення_viber_2023-10-02_16-34-01-020.jpg

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТУ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ

12 березня 2024 року відбулося засідання Школи молодого спеціаліста для педагогічних працівників із виховної та позаурочної роботи, організоване Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Олена Лесик, методист Центру, акцентувала увагу учасників засідання на важливості тайм-менеджменту в освітньому середовищі, вмінні керувати часом, планування та формування завдань та проєктів, розподіл функцій між учасниками заходів.
По завершенню заходу педагоги взяли участь в анкетуванні щодо правильного розподілу своїм вільним часом.

29 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

0-02-05-285bc8dba39a8c127e8b82a60ecd99b3336fb5541d756676fcdf9c582b9d6b3a_e54c561dcba09922.

УДОСКОНАЛЮЄМО МЕТОДИЧНУ МАЙСТЕРНІСТЬ МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ

29 лютого 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбулося засідання Школи молодого спеціаліста для майстрів виробничого навчання професій автотранспортного, сільськогосподарського та машинобудівного напрямів на тему: «Методика застосування інформаційно-комунікаційних технологій на уроках виробничого навчання».
Учасники заходу вивчали методику застосування інформаційно-комунікаційних технологій при проведенні уроків виробничого навчання.

22 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

ОЦІНЮЄМО ЗДОБУТКИ, ПЛАНУЄМО РОБОТУ – ЙДЕМО ШЛЯХОМ ДО РОЗВИТКУ

Учасники обласного методичного об’єднання педагогічних працівників професій будівельного та енергетичного напрямів ЗП(ПТ)О області проаналізували роботу за минулий рік на засіданні, яке відбулося 22 лютого 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Олександр Лупан, методист Центру, ознайомив учасників із аналізом рівня навчальних досягнень здобувачів освіти з теоретичної та практичної підготовки з професій за результатами семестрового оцінювання та директорських контрольних робіт 2023/2024 навчального року, заходами обласного рівня, які відбудуться у 2024 році, акцентував увагу на якісній підготовці методичних матеріалів до обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2024».
Значну увагу було приділено обговоренню матеріалів поданих на обласний конкурс «Педагог професійного навчання» серед викладачів спеціальних предметів напряму та реалізацію проєктів новітньої освітньої діяльності.

21 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

Тінькова Д.С..jpg

ПІДВИЩУЄМО РІВЕНЬ ЦИФРОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ

У рамках співпраці між Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області та Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького 21 лютого 2024 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області відбувся вебінар із розвитку цифрової компетентності для викладачів загальноосвітніх предметів освітніх галузей «Математика» та «Природознавство» на тему: «Онлайн-сервіси для комп’ютерної симуляції (на прикладі Phet)»
Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, презентувала переваги використання імерсивних технологій у освітньому процесі.
Галина Луценко, керівник Центру дистанційної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, акцентувала увагу на інтерактивних симуляціях  та їх застосуванні в освітньому процесі.
Учасники заходу проєктували завдання з використанням онлайн-симуляцій Phet для різних етапів уроку.

21 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

ГОЛОВНА.jpg

ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ

21 лютого 2024 року відбулося чергове засідання навчально-методичної ради Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. 
На засіданні були розглянуті питання: 
1. Про затвердження передового педагогічного досвіду роботи педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області у 2024 році.
2. Про рівні навчальних досягнень здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти області за результатами директорських (перевірних) контрольних робіт та підсумками І семестру 2023/2024 навчального року.
3. Про результати реалізації проєктів новітньої освітньої діяльності в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області, термін виконання яких завершився у 2023 році.
Тарас Корпань, методист Центру, презентував передовий педагогічний досвід роботи педагогічних працівників ЗП(ПТ)О області, який після детального обговорення був схвалений та рекомендований до використання.
Григорій Чепурний, завідувач РІАЛ Центру, ознайомив учасників засідання з основними результатами моніторингових досліджень навчальних досягнень здобувачів ЗП(ПТ)О Черкащини за підсумками І семестру 2023/2024 навчального року, проведених Центром спільно з Управлінням освіти і науки Черкаської ОДА.
Дар’я Тінькова та Яна Водяник, методисти Центру, поінформували учасників зібрання про основні результати реалізації проєктів новітньої освітньої діяльності в ЗП(ПТ)О області у 2023 році. 
Наталія Мартинюк, директор Центру, узагальнюючи розглянуті на засіданні питання, наголосила, що оновлення і вдосконалення системи профтехосвіти неможливе без зростання педагогічної майстерності основної складової освітнього процесу – викладачів та майстрів виробничого навчання. Сьогодні профосвітяни Черкащини, наперекір всім викликам, не тільки продовжують навчати майбутніх робітників, а й створюють методичні посібники і розробки, творчо працюють над проєктами новітньої освітньої діяльності, чим збагачують свій педагогічний досвід. Відданість викладачів та майстрів виробничого навчання своїй справі, їхня наполегливість, креативність та активність безумовно сприяють розвитку конкурентоспроможності професійної освіти, зростанню майстерності її вихованців. Адже саме на плечі майбутніх випускників профтехів ляже відбудова України, відновлення її економічного потенціалу.
При аналізі навчальних досягнень здобувачів освіти необхідно розуміти, що власна оцінка результатів своєї роботи завжди носила і носитиме суб’єктивний характер. Лише незалежна оцінка рівня підготовки здобувачів професійної освіти під час проведення ЗНО, яке, я вірю, незабаром повернеться, перемоги вихованців у конкурсах фахової майстерності, залучення до оцінювання центрів професійної досконалості виявить об’єктивну картину ефективності роботи викладача та майстра виробничого навчання.

20 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

головна.jpg

ДІАЛОГ МЕДІА ТА ОСВІТИ: 6G

20 лютого 2024 року відбулася Всеукраїнська освітня акварель для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Діалог медіа та освіти: 6 G», організаторами якої є Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Черкаській області та Комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». У заході взяли участь 728 педагогічних працівники закладів П(ПТ)О України.
Під час відкриття з вітальним словом до учасників освітньої акварелі звернулися:
Наталія Чепурна, ректор комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України;
Наталія Мартинюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Захід відбувся за участі педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської, Луганської, Вінницької, Кіровоградської та Черкаської областей.
Під час освітньої акварелі висвітлювалися питання: медіаосвіта в умовах цифрового суспільства; медіакомпетентність в контексті універсального дизайну навчання (udl) як складова професійної компетентності педагога; формування елементів медіаграмотності здобувачів професійної освіти у позаурочній роботі; робота на платформі CoSpaces Edu for kid-friendly 3D creation and coding з розробки засобів віртуальної/доповненої реальності для здобувачів освіти і викладачів; бібліотека закладу професійної (професійно-технічної) освіти як простір для розвитку медіаосвіти та інші.
Досвідом використання медіа в освітньому процесі при підготовці кваліфікованих робітників ділилися педагогічні працівники: Лариса Ляпкало (ДНЗ «Золотоніський ПЛ»), Людмила Грищенко (ДНЗ «Черкаське ВПУ»), Микола Попов, Ірина Ростикус (ДНЗ «Уманський ПАЛ»), Марина Фесун (ДНЗ «Смілянський ЦППРК»), Світлана Геращенко (ДНЗ «Черкаське ВПУБТ»).
Представлений досвід педагогічних працівників закладів П(ПТ)О України дасть можливість учасникам заходу використовувати сучасні медіа при організації освітнього-виховного процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

20 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ВИВЧАЄМО ПРЕДМЕТНО-МЕТОДИЧНУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ ПЕДАГОГА

Викладачі предметів освітньої галузі «Мови і літератури» закладів професійної (професійно-технічної) освіти, учасники обласної Школи молодого спеціаліста, вивчали особливості ефективного планування педагогічної діяльності на засіданні, яке відбулося 20 лютого 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.

Вікторія Крамаренко, методист Центру, ознайомила з особливостями компетентнісного підходу у формуванні професійної кар’єри, складовими предметно-методичної компетентності педагога, акцентувала увагу слухачів на важливості визначати конкретні навчальні цілі задля отримання реальних результатів.

Учасники мали можливість попрактикуватися у моделюванні змісту навчання і визначенні ключових компетентностей у залежності від мети уроку.

15 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

73664.jpg

ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ПАТРІОТИЧНОЇ ПІСНІ 
«#ПАМ'ЯТЬ ЄДНАЄ ПОКОЛІННЯ»

З 15 лютого 2024 року розпочався онлайн-фестиваль патріотичної пісні «#ПАМ'ЯТЬ ЄДНАЄ ПОКОЛІННЯ».
Захід проводиться з метою відродження і популяризації патріотичної пісні, виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, захоплення героїчними подвигами бійців, підтримки бойового духу українців в умовах війни, поваги та шанобливого ставлення до захисників України, виявлення талановитої та обдарованої молоді, підвищення їх художнього та виконавського рівнів.
Фестиваль ініційований НМЦ ПТО у Черкаській області за участі закладів профтехосвіти регіону.

14 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

01.jpg

РОЗВИВАЄМО GREEN SKILLS ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

14 лютого 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області проведено обласну конференцію для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «GREEN SKILLS здобувачів професійної освіти: шляхи розвитку».
Тарас Корпань, в.о директора НМЦ ПТО у Черкаській області, звернувся до учасників конференції з вітальним словом та акцентував увагу на важливості розвитку екологічної компетентності в умовах сьогодення.
Досвідом роботи щодо розвитку green skills здобувачів освіти, що навчаються за професіями сільськогосподарського, енергетичного, будівельного, автотранспортного напряму, переробної промисловості та ходом реалізації учнівських проєктів з розвитку екологічної компетеності поділилися викладачі спеціальних, загальноосвітніх предметів та майстри виробничого навчання закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Учасники конференції визначили необхідним поглибити впровадження проєктних технологій для розвитку «зелених» навичок здобувачів професійної освіти.

13 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

изображение_viber_2022-02-15_16-44-52-777.jpg

АНАЛІЗУЄМО ЗДОБУТКИ ТА ПЛАНУЄМО НА ПЕРСПЕКТИВУ

Учасники обласного методичного об’єднання викладачів загальноосвітніх предметів освітньої галузі «Суспільствознавство» із 17 закладів профтехосвіти області розглянули здобутки за І семестр та визначили перспективи роботи на 2024 рік під час засідання, яке відбулося 13 лютого 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Тарас Корпань, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, проаналізував рівні навчальних досягнень здобувачів освіти з освітньої галузі «Суспільствознавство» та результати участі у всеукраїнських, обласних заходах суспільного спрямування у І семестрі 2023/2024 н.р., ознайомив учасників засідання з підготовкою до проведення обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2024».
Окрім того, присутнім було презентовано умови та порядок реалізації проєктів новітньої освітньої діяльності ЗП(ПТ)О області, а також  процедуру вивчення та узагальнення передового педагогічного досвіду роботи педагогічних працівників на рівні області. 

08 ЛЮТОГО 2024 РОКУ