01 ГРУДНЯ 2022 РОКУ

АКТИВНЕ НАВЧАННЯ НА УРОКАХ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

1.png

Викладачі профтехів Черкащини висвітлювали практики активного навчання англійської мови на обласному семінарі-практикумі, який відбувся 01 грудня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з ДНЗ «Черкаське ВПУБТ».
Розпочався захід з вітального слова Вікторії Крамаренко, методиста Центру, та презентації ДНЗ «Черкаське ВПУБТ» Наталією Висоцькою, методистом училища.
Учасники переглянули урок з теми «Let’s Take Care of Our Environment» (Бережімо довкілля!), який провела Світлана Геращенко. Педагог вдало поєднала традиційні форми навчання англійської мови з використанням онлайн-застосунків quizlet, darts quiz, Genially, а також акцентувала увагу здобувачів освіти, що навчаються за професіями «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування; монтажник гіпсокартонних конструкцій», на важливості бережного ставлення до навколишнього середовища та економного використання природних ресурсів, зокрема при виконанні професійних обов’язків. 
Ознайомили із власними способами досягнення активності учнів під час уроків викладачі англійської мови Оксана Микитенко (ДНЗ «Лисянський ПАЛ») та Юлія Душка (БРЦПО у Черкаській області).
Семінар-практикум завершився анкетуванням педагогічних працівників щодо нових і цікавих форм організації освітнього процесу.

29 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

ЗАКЛЮЧНИЙ ВЕБІНАР З ТЕМИ «МАРКЕТИНГ І ЛОГІСТИКА ІННОВАЦІЙ»

316625990_678905917079616_5322652644805261348_n.jpg

29 листопада 2022 року відбувся заключний вебінар з теми «Маркетинг і логістика інновацій» в рамках експерименту регіонального рівня за темою «Забезпечення якості майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Рік нашої спільної плідної роботи з дня відкриття ІВ кластеру «Енергоімпульс», успішного експериментального дослідження другого формувального етапу. 
Завідувач навчально-практичного центру за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», викладач спеціальних предметів ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей» Олег Перевозний, виступив і презентував освітню практику з проведення майстер-класу «Запуск автономного джерела електричної енергії з послідуючим під’єднанням споживачів різного типу». 
В обміні думками взяла участь Наталія Мартинюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, член Консультативної ради ІВ кластеру «Електроімпульс», зазначивши що участь у експерименті – це корисні матеріали, досвід, обмін думками, цікаві ідеї, реалізація задумів, впевнений крок у майбутнє.

28 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

ВИЗНАЧЕНІ ПЕРЕМОЖЦІ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ХІІІ МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

загальна.jpg

Оголошуємо результати обласного етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. 
За рішенням журі конкурсу перемогу здобули:
І місцеДядченко Богдан, учень І курсу ДНЗ «Уманський професійний ліцей» (директор Леонід Щербак), здобуває професію «Верстатник широкого профілю»; 
ІІ місцеДігтяренко Богдан, учень І курсу Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області (директор Станіслав Кошолап), навчається за професіями «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж»;
ІІІ місцеВакуленко Катерина, учениця ІІІ курсу ДНЗ «Черкаський професійний ліцей» (директор Дмитро Мединський), завершує навчання за професією «Слюсар-складальник радіоелектронної апаратури та приладів».
Висловлюємо подяку директорам закладів освіти, які допомогли талановитим учням взяти участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі.
Вітаємо конкурсантів та бажаємо перемоги у фіналі конкурсу!

28 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

ПРОФТЕХИ ЧЕРКАЩИНИ ДОЄДНАЛИСЬ ДО ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

17.jpg

З 22 по 26 листопада 2022 року на Черкащині пройшов Всеукраїнський Тиждень професійної освіти, який проводився з метою популяризації робітничих професій, які є актуальними на ринку праці серед випускників закладів освіти й економічно активного населення. 
Заклади професійної (професійно-технічної) освіти Черкаської області долучилися до проведення заходу. Під час Тижня здобувачі освіти презентували показ професій #МОЯКАР’ЄРА та «Будуй кар’єру в своєму регіоні».
Найпопулярнішими формами проведення у закладах освіти були майстер-класи із демонстрацією кращих практик професійної (професійно-технічної) освіти та можливостей навчально-практичних центрів, створених на базі навчальних закладів, тренінги, тижні професій, онлайн-семінари, квести, круглі столи години спілкування, дні відкритих дверей, розповсюдження рекламної продукції,  які спрямовані на професійну орієнтацію здобувачів освіти затребуваних на ринку праці робітничих професій, цікаві зустрічі із представниками бізнесу і потенційними роботодавцями.
17 закладів П(ПТ)О презентували 95 мотиваційних відеороликів з 40 професій.
Всього в заходах було задіяно близько 1000 здобувачів освіти, 350 педагогічних працівників. Проведено 75 майстер-класів, 20 зустрічей з роботодавцями та представниками бізнесу. 

25 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

ЧЕРКАЩИНА ЗІБРАЛА КРАЩИХ ЗНАВЦІВ ТВОРЧОСТІ ШЕВЧЕНКА

0-02-05-ae5a9b21fcbcd48dd9cd03708bbadec438f6b3787aab178b741b274a569abd9e_e8467d0cdec64bd9.

25 листопада 2022 року відбувся обласний етап ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Здобувачі освіти черкаських профтехів старанно виконували творче завдання, згадуючи пророчі слова Кобзаря та їх важливість для сучасного покоління українців.
Конкурс завершено, журі перевіряє роботи, очікуємо результати.
Сьогоднішній день вкотре довів, що нащадки Тарасового слова талановиті і непереможні.

21 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

ПРОФТЕХИ ЧЕРКАЩИНИ ДОЛУЧИЛИСЬ ДО ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

картинка.jpg

З 22 по 26 листопада 2022 року Черкащина традиційно вже другий рік поспіль долучається до  проведення Всеукраїнського Тижня професійної освіти, метою якого є демонстрація можливостей закладів П(ПТ)О, її важливості для економіки України та повсякденного життя, а також підняття її престижу. 
Тиждень професійної освіти - ще одна можливість нагадати, що представники робітничих професій уже протягом багатьох років користуються значним попитом на ринку праці України.  
Протягом тижня у закладах освіти заплановано: показ професій #МОЯКАР’ЄРА або «Будуй кар’єру в своєму регіоні» та цікаві майстер-класи з професій. 

17 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

УДОСКОНАЛЮЄМО МАЙСТЕРНСТЬ

зображення_viber_2022-11-18_08-15-12-494.jpg

17 листопада 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбулося засідання Школи молодого спеціаліста для майстрів виробничого навчання професій енергетичного та будівельного напрямів на тему «Форми і методи організації та проведення уроків виробничого навчання».
Олександр Лупан, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомив учасників із структурою проведення сучасного уроку виробничого навчання.
Учасники засідання обговорили умови організації уроків під час дистанційного навчання, визначили необхідним постійно удосконалювати свій професійний рівень, впроваджувати сучасні технології в освітній процес.

11 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ

ГОЛОВНА.jpg

У рамках співпраці між Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області та Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка 11 листопада 2022 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області був проведений Всеукраїнський круглий стіл для викладачів загальноосвітніх предметів закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Кращі практики підготовки до ДПА у формі ЗНО здобувачів професійної освіти: обмін досвідом». 
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Наталія Мартинюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, презентувала досвід співпраці з Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини щодо підготовки до державної підсумкової атестації здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти Черкаської області.
Під час круглого столу педагоги демонстрували різні педагогічні техніки та прийоми підготовки здобувачів освіти до ДПА у формі ЗНО з математики, української мови і літератури, історії України, іноземної мови, природничих предметів; ділилися лайфхаками щодо психологічного налаштування здобувачів освіти.
Учасники заходу отримали надзвичайно цікаві ідеї від колег з різних куточків України щодо підготовки до ДПА у формі ЗНО здобувачів професійної освіти.
 

18 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ТОРГІВЛІ 

изображение_viber_2022-11-20_22-46-24-754.jpg

18 листопада 2022 року відбувся обласний семінар-практикум для педагогічних працівників професій торговельного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Вивчення мережевого ритейлу регіону при підготовці працівників у сфері торгівлі» на базі ДНЗ «Черкаське вище професійне училище».
Світлана Бабенко, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, зорієнтувала учасників заходу на актуальність впровадження цифрових засобів навчання в освітній процес при підготовці кваліфікованих робітників торговельної сфери.
На семінарі був презентований урок теоретичного навчання з професії «Продавець продовольчих товарів» із ЗПК 5 «Оволодіння основами товарознавства продовольчих товарів» на тему: «Неорганічні речовини», який провела викладач спеціальних предметів ДНЗ «Черкаське ВПУ» Надія Порохня.
Цікавим і змістовним заходом профорієнтаційного спрямування стала виховна година на тему: «Портрет професії: яким повинен бути ідеальний продавець». На якій акцентувалась увага майбутніх кваліфікованих робітників на важливості вибору професії за покликанням.

16 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

ТЕОРІЮ ПІДТВЕРДЖУЄМО ПРАКТИКОЮ

головна.jpg

16 листопада 2022 року відбулося чергове засідання навчально-методичної ради Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
На засіданні були розглянуті питання:
1. Про діяльність Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області щодо підвищення професійної компетентності педагогічних працівників системи професійної (професійно-технічної) освіти.
2. Про стан надання освітніх послуг навчально-практичними центрами фахового спрямування у закладах професійної (професійно-технічної) освіти регіону.
3. Про схвалення проєктів новітньої освітньої діяльності, реалізація яких розпочинається у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області у 2023 році, та планів роботи над ними.
4. Про схвалення Інформаційно-аналітичного збірника Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області «Професійна (професійно-технічна) освіта Черкащини-2022».
Світлана Бабенко, методист Центру, висвітлила стан підвищення професійної компетентності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О області протягом 2022 року.
Григорій Чепурний, завідувач РІАЛ Центру, ознайомив учасників засідання з основними результатами діяльності навчально-практичних центрів регіону у 2022 році.
Олександр Лупан, методист Центру, виступив з інформацією щодо проєктів новітньої освітньої діяльності, реалізація яких розпочинається у ЗП(ПТ)О області у 2023 році, представив плани роботи над ними.
На засіданні був схвалений Інформаційно-аналітичний збірник Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області «Професійна (професійно-технічна) освіта Черкащини - 2022».
Наталія Мартинюк, директор Центру, узагальнюючи викладені питання, наголосила на важливості постійного вдосконалення професійної компетентності педагогічних працівників, необхідності формування у педагогів стремління до саморозвитку, вміння вишукувати і використовувати для цього різні джерела і можливості: творчу роботу над проєктами новітньої освітньої діяльності, ефективне використання навчально-практичних центрів фахового спрямування, створених на базі наших закладів професійної освіти, тощо. На виконання цих завдань має бути спрямована робота кожного працівника методичної служби професійної освіти області.
 

11 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

ОНЛАЙН НАРАДА ДИРЕКТОРАТУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ МОН УКРАЇНИ

314483765_3284205471895280_3068486158627567531_n.jpg

11 листопада 2022 року відбулась онлайн нарада Директорату професійної освіти МОН України з керівниками регіональних методичних центрів (кабінетів) професійної освіти.
Ірина ШУМІК, генеральний директор Директорату професійної освіти МОН України, озвучила основні робочі питання.
До робочої наради долучилися: Вікторія КАРБИШЕВА, керівник експертної групи змісту та забезпечення якості професійної освіти Директорату професійної освіти МОН України; Людмила ГАРМАШ, начальник відділу змісту освіти та організації освітнього процесу Директорату професійної освіти МОН України; Сергій КОВАЛЕНКО, державний експерт експертної групи з питань управління та державно-приватного партнерства Директорату професійної освіти МОН України.
Протягом засідання були розглянуті актуальні питання щодо функціонування НМЦ (НМК) ПТО, а саме: атестація керівних та педагогічних працівників; організація планів роботи на наступний 2023 рік; підготовка звітів про роботу за 2022 рік, та інші робочі питання.

18 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

МІЖНАРОДНІ МОВНО-ЛІТЕРАТУРНІ КОНКУРСИ ТРИВАЮТЬ

1.png

18 листопада 2022 року викладачі української мови і літератури профтехів взяли участь у засіданні експертної групи щодо визначення учасників обласних етапів міжнародних мовно-літературних конкурсів, організованого Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Запрошені експерти обговорили якість виконання здобувачами освіти  конкурсних завдань, визначили слабкі сторони, прогалини в опануванні навчальних тем з української мови та сформували склад учасників обласних етапів Міжнародних мовно-літературних конкурсів.
 

08 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

КАР’ЄРНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ: СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД

головна.jpg

У рамках реалізації субпроєкту «Підтримка кар’єрного консультування закладами професійної (професійно-технічної) освіти» за підтримки програми Європейського Союзу «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно із директором Наталією Мартинюк долучилися до Всеукраїнської конференції «Кар’єрне консультування в дії» 08 листопада 2022 року
Серед доповідачів представники МОН, роботодавці, HR-агенція та платформа розвитку кар’єри «Career hub» - надзвичайно цікавий досвід про важливість кар’єрного консультування на етапі вступної кампанії та під час навчання здобувачів освіти.
На конференції обговорювалися питання кар’єрного консультування, його ролі та завдання у системі професійної (професійно-технічної) освіти, пошук шляхів успішної діяльності центрів кар’єри ЗП(ПТ)О сьогодні та у майбутньому.

09 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

____40835_480x270.jpg

09 листопада 2022 року, у День української писемності та мови, з 11-ї до 12-ї години Українським радіо проводиться ХХІІ Всекраїнський радіодиктант національної єдності.
Радіодиктант транслюватиметься в телеверсії, мережах «Фейсбук», «Ютуб».
Цього року, навіть попри повномасштабне вторгнення російської федерації, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності стане провідною подією в Україні, що викликає величезний громадський інтерес. Адже вона дозволяє всім охочим писати диктант, відчути себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до нашого головного духовного скарбу – рідної мови.
Запрошуємо до участі педагогічні та учнівські колективи закладів освіти!

28 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ

ПРАЦЮЄМО НАД РОЗБУДОВОЮ ВНУТРІШНЬОЇ СИСТЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

212.jpg

28 жовтня 2022 року представники Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області взяли участь у онлайн-семінарі «Створення внутрішньої системи забезпечення якості у закладі: на що звернути увагу керівнику», організованого управлінням Державної служби якості освіти у Черкаській області.
Під час заходу присутні керівники та відповідальні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області мали можливість отримати кваліфіковані відповіді на актуальні питання щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, самооцінювання закладу освіти, орієнтовними критеріями оцінювання освітніх і управлінських процесів від Сергія Постернака, заступника начальника управління роботи із закладами професійно-технічної та позашкільної освіти департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України.

27 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ

ПРОДОВЖУЄМО УДОСКОНАЛЮВАТИ СИСТЕМУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ОБЛАСТІ

photo_2022-10-27_15-09-27.jpg

27 жовтня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з Управлінням освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації проведено семінар-практикум для заступників керівників з навчально-виховної роботи, соціальних педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області (далі – Центр), зосередила присутніх на формуванні освітнього простору в ЗП(ПТ)О, звернула увагу на забезпечення всебічного превентивного контролю з питань захисту здобувачів освіти.
Валентина Ткаченко, начальник відділу вищої, професійної освіти та виховної роботи Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, наголосила на нових підходах до розв’язання проблем захисту прав дітей та надання їм допомоги.
Любов Харченко, методист Центру, ознайомила присутніх з узагальненими даними соціального паспорту здобувачів освіти пільгових категорій ЗП(ПТ)О.
Про забезпечення соціальними послугами пільгової категорії здобувачів освіти розповіла Людмила Березовська, заступник директора Черкаського обласного центру соціальних служб.
Лариса Прохорчук, заступник керівника з навчально-виховної роботи ДНЗ «Жашківський АТПЛ», в рамках засідання Школи молодого спеціаліста, презентувала досвід роботи щодо впровадження нових підходів з національно-патріотичного виховання та психологічного супроводу здобувачів освіти.

28 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ

УЧАСТЬ ЧЕРКАСЬКИХ ПРОФТЕХІВ У МІЖОБЛАСНОМУ ВЕБІНАРІ

Головна_2.jpg

28 жовтня 2022 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Черкаській області активно долучився до проведення Міжобласного вебінару з теми: «Формування морально-духовної, життєво-компетентної особистості для успішної реалізації» організатором якого виступив Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області. 
З вітальним словом до учасників заходу звернулись: Віктор Василиненко, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровської області, Наталія Мартинюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. 
У проведенні заходу взяли участь освітяни Черкащини, а саме: Юлія Зоря, завідувачка навчально-тренінгового центру STEM-освіти Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», яка розкрила тему щодо формування ключових компетентностей здобувачів освіти засобами критичного мислення, Ірина Голібаренко, заступник керівника з навчально-виховної роботи ДНЗ «Черкаське вище професійне училище» висвітлила питання про волонтерство як вияв морально-громадських цінностей та суспільної активності здобувачів освіти, Володимир Данильченко, викладач історії ДНЗ «Іркліївський професійний аграрний ліцей», презентував сучасні підходи до формування громадянина-патріота у ЗП(ПТ)О. 
Захід пройшов насичено в атмосфері професійного обміну.

10 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

КРАЩІ ПРАКТИКИ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ КАДРІВ

314494738_3283576521958175_5522384126039698067_n.jpg

10 листопада 2022 року завершився триденний вебінар TAIEX «Кращі практики щодо впровадження політик професійної освіти стосовно сприяння (пере)підготовці кваліфікованих кадрів», учасницею якого була Світлана Бабенко, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. Захід організований у співпраці з Міністерством освіти і науки України.
Особливу увагу було приділено презентації практичного досвіду впровадження політик сфери професійної освіти та навчання щодо (пере)підготовки кваліфікованих кадрів, адаптованих до потреб сучасних ринків праці. Учасники онлайн заходу перейняти цікавий європейській досвід від колег профтехосвітян зі Швеції і Португалії та отримати відповіді на важливі професійні запитання від спікерів.

27 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ

ОСВІТНІЙ ХАБ «НАВИЧКИ МАЙБУТНЬОГО»

P1060079.JPG

27 жовтня 2022 року методисти Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області Світлана Бабенко та Дар’я Тінькова доєдналися до роботи освітнього хабу «Навички майбутнього», який відбувся на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». Захід реалізується завдяки підтримці UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та Accord Group у співпраці з БФ «Фонд освітніх ініціатив»
Цільовою аудиторією освітнього хабу є внутрішньо переміщені здобувачі освіти державних навчальних закладів «Черкаське вище професійне училище», «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій» та Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області.
Для учнів профтехів хаб запропонував навчання у «STEM-академії» в якій передбачено проведення тренінгів, практичних занять, консультацій та вебінарів, а саме: 

  • «STEM – як пріоритетна форма розвитку професійної підготовки кваліфікованого робітника».

  • «Інтерактивні платформи як засоби розвитку STEM-освіти».

  • «Віртуальна та доповнена реальність: можливості для STEM».

  • «Цифрові інструменти Google як новітні технології STEM-освіти».

  • «Організація професійної діяльності за допомогою власного сайту».

  • «Проєктна діяльність як пріоритетна складова STEM-освіти».

Учасники освітнього хабу отримали практичні знання з організації STEM-простору та реалізації STEM-підходу при вивченні предметів з обраної ними професії.
Тримаємо освітній стрій! Разом до ПЕРЕМОГИ!

03 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

УДОСКОНАЛЮЄМО МЕТОДИЧНУ МАЙСТЕРНІСТЬ

01.jpg

03 листопада 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбулося засідання Школи молодого спеціаліста для викладачів загальноосвітніх предметів освітніх галузей «Математика» та «Природознавство» закладів професійної (професійно-технічної) освіти області на тему: «Комплексно-методичне забезпечення предметів освітніх галузей «Математика» та «Природознавство».
Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила учасників зі складовими комплексно-методичного забезпечення предмета та вимогами щодо його створення.
По завершенню заходу педагоги-початківці обмінялися думками щодо наявності та якості існуючого комплексно-методичного методичного забезпечення предметів.

07 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

content_kdxz4qpfmyxy5usuhmou.jpeg

07 листопада 2022 року традиційно розпочався Тиждень української писемності та мови в усіх закладах професійної (професійно-технічної) освіти Черкащини. Протягом тижня у закладах освіти заплановані цікаві пізнавальні виховні години, лінгвістичні ігри, челенджі, музичні флешмоби, презентації учнівських проєктів, які висвітлюють значення української мови та писемності в історичному контексті та в умовах сьогодення. 
Плекаймо українську мову! Ми, як її мовці, стверджуємо існування та процвітання української нації.

25 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ

ВЧИМОСЯ ОРГАНІЗАЦІЇ НАДАННЯ ЯКІСНИХ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ В ЗАКЛАДАХ ПРОФТЕХОСВІТИ

ГОЛОВНА.jpg

25 жовтня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з Управлінням освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації проведено семінар для заступників керівників з навчальної роботи (методистів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з теми «Ефективне планування освітнього процесу як запорука успішної організації освітнього закладу з надання якісних освітніх послуг».
Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області, зосередила увагу учасників заходу на ефективності роботи методичної служби закладів професійної освіти під час планування освітнього процесу та надання якісних освітніх послуг в умовах дистанційного та змішаного навчання.
Методисти НМЦ ПТО у Черкаській області, Вікторія Крамаренко та Дар’я Тінькова, акцентували увагу присутніх на стані формування мовленнєвої та математичної компетентностей здобувачів освіти у закладах профтехосвіти області за результатами попереднього навчального року.
Григорій Чепурний, завідувач регіональної інформаційно-аналітичної лабораторії Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, презентував присутнім моніторингові дослідження навчальних досягнень здобувачів освіти із загальноосвітньої та професійно-теоретичної підготовки у 2021/2022 навчальному році.
Про організаційно-правові аспекти освітнього процесу у поточному навчальному році присутніх ознайомив Тарас Корпань, методист НМЦ ПТО у Черкаській області.
І наостанок заходу, Тетяна Миронюк, методист ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей», в рамках роботи Школи молодого спеціаліста, поділилася власним досвідом та сучасними підходами до професійного зростання викладача закладу професійної (професійно-технічної) освіти.

25 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ

РОЛЬ РОБОТОДАВЦІВ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ В ОРГАНІЗАЦІЇ ЯКІСНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
 

ГОЛОВНА.jpg

25 жовтня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з Управлінням освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації та Управлінням Державної служби якості освіти у Черкаській області проведено семінар для заступників керівників з навчально-виробничої роботи, старших майстрів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з теми «Організація освітнього процесу на основі конструктивної співпраці з роботодавцями та соціальними партнерами».
Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області, зосередила увагу учасників на важливості співпраці з роботодавцями та соціальними партнерами задля організації якісного освітнього процесу, розвитку сучасного навчання та підготовки кваліфікованого робітника.
Щодо організації та функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема, проведення самооцінювання освітніх й управлінських процесів виступила Оксана Компанієць, начальник Управління Державної служби якості освіти у Черкаській області.
Валентина Ткаченко, начальник відділу вищої, професійної освіти та виховної роботи Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації наголосила на важливості формування управлінських компетентностей у заступників з метою налагоджування ефективного державно-приватного партнерства в організації дуальної форми здобуття освіти.
Григорій Чепурний, завідувач регіональної інформаційно-аналітичної лабораторії Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, презентував присутнім моніторингові дослідження навчальних досягнень здобувачів освіти із професійно-практичної підготовки у 2021/2022 навчальному році.
І наостанок заходу, Тарас Корпань, методист НМЦ ПТО у Черкаській області зосередив увагу учасників заходу на участі закладів освіти в залученні соціальних партнерів та роботодавців до обговорення проєктів професійних стандартів та інших нормативно-правових актів, які регламентують організацію навчально-виробничого процесу у закладах профтехосвіти.

11 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ

МЕТОДИЧНИЙ НЕТВОРКІНГ

IMG_20221011_161741.jpg

11 жовтня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області проведено обласний семінар-практикум для викладачів загальноосвітніх предметів освітніх галузей «Математика» та «Природознавство» закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Професійна спрямованість здобувачів освіти на уроках освітньої галузі «Природознавство».
Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області» висвітлила питання інтегрованості змісту природничо-математичної та професійної підготовок, акцентувала увагу учасників на проектуванні уроків математики та природничих предметів з урахуванням професійного вибору здобувачів освіти.
Наталія Загребнюк, викладач біології і екології  ДНЗ «Уманський ПЛ», провела уроку біології на тему: «Прокаріотичні організми: бактерії» у синхронному режимі. 
Досвідом роботи щодо професійно спрямованого викладання математики та природничих предметів поділилися Ірина Гринюк, викладач математики ДНЗ «Уманський ПЛ», Ольга Рябоненко, викладач географії ДНЗ «Звенигородський ЦППРК», Галина Григоренко, викладач фізики ДНЗ «Канівське ВПУ».

26 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ

СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ПІДГОТОВЦІ КВАЛІФІКОВАНОГО РОБІТНИКА

головна.jpg

26 жовтня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області було проведено обласний семінар-практикум для педагогічних працівників професій харчового напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Сучасні технології в підготовці кваліфікованого робітника для закладів громадського харчування» на базі ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів».
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Ольга Рябоненко, директор закладу, продемонструвавши матеріально-технічну базу закладу освіти.
Яна Водяник, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, акцентувала увагу учасників заходу на важливості впровадження сучасних засобів навчання в освітній процес при підготовці кваліфікованих робітників для закладів громадського харчування.
Учасникам семінару-практикуму був презентований урок теоретичного навчання з професії «Кухар» з предмета «Технологія приготування їжі з основами товарознавства» на тему: «Загальні правила, технологія та особливості приготування супів-пюре», який провела викладач спеціальних предметів ДНЗ «Звенигородський ЦППРК» Раїса Дяченко, та урок виробничого навчання з професії «Кондитер» модуль КНД–4.1 «Приготування оздоблювальних напівфабрикатів для борошняних кондитерських виробів» на тему «Приготування кремів масляних на основі сиропів. Приготування заварного крему, його різновиди. Приготування білкового крему, його різновидів» (КНД-4.1.1-4.1.3) – Євгенія Щербак, майстер виробничого навчання закладу.
Уроки були проведені на належному методичному рівні.
Катерина Натальченко (викладач ДНЗ «Уманський ПАЛ») представила електронний підручник з професії «Кухар» з теми «Використання сучасних технік при приготуванні та оздобленні страв».

12 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ

ІННОВАЦІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

photo_2022-10-12_16-18-00.jpg

12 жовтня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області було проведено обласний семінар-практикум для педагогічних працівників професій переробної промисловості закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Інновації професійної підготовки конкурентоздатних фахівців переробної промисловості» на базі Державного навчального закладу «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей».
Світлана Бабенко, методист Центру, акцентувала увагу присутніх на необхідності створення і запровадження нових, ефективних підходів і методів регулювання професійного навчання. 
Людмила Охота, викладач спеціальних предметів з професії «Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу», провела відкритий урок на тему: «Скляний мірний посуд», де продемонструвала використання інтерактивних робочих аркушів для практичного засвоєння знань здобувачами освіти.
Майстер виробничого навчання, Світлана Гуменюк, презентувала впровадження інноваційних форм навчання у професійно-практичну підготовку під час онлайн-уроку (вступний інструктаж) з теми: «Ознайомлення з лабораторним посудом загального призначення».
Під час засідання педагогічні працівники обмінялися досвідом щодо використання технологій змішаного навчання в освітньому процесі.

21 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ

ГОТУЄМО МАЙБУТНІХ РЕСТОРАТОРІВ ЗА СУЧАСНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ

изображение_viber_2022-10-21_14-45-53-445.jpg

21 жовтня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області було проведено обласний семінар-практикум для педагогічних працівників професій ресторанного сервісу закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Підвищення рівня професійної компетентності майбутніх фахівців ресторанного сервісу шляхом проведення майстер-класів» на базі Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області.
Світлана Бабенко, методист Центру, акцентувала увагу присутніх на доцільності застосування інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання, нестандартних форм педагогічної діяльності у освітньому процесі при підготовці конкурентоспроможного на ринку праці робітника.
Юлія Попович, викладач спеціальних предметів з професії «Майстер ресторанного обслуговування», провела відкритий урок на тему: «Сервісне обслуговування клієнтів у закладах швидкого харчування – фаст-фудах». Значну увагу під час проведення уроку було приділено використанню інтерактивних сервісів, зокрема Padlet.
Майстер виробничого навчання, Катерина Тімцо, презентувала впровадження власних відеороликів з виконання вправ у професійно-практичну підготовку під час онлайн-уроку (вступний інструктаж) з теми: «Приймання замовлення від споживачів. Використання правил підбору страв і вино-горілчаних виробів та коктейлів до страв».
В результаті всі учасники онлайн-семінару збагатилися новими ідеями проведення освітнього процесу з використання технологій дистанційного навчання.

06 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ

РОЗВИВАЄМО ЦИФРОВУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ

02 (2).jpg

У рамках співпраці між Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області та Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького 05 жовтня 2022 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області був проведений вебінар із розвитку цифрової компетентності для викладачів загальноосвітніх предметів освітніх галузей «Математика» та «Природознавство» на тему: «Створення сайтів та блогів засобами Google». 
Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, акцентувала увагу на важливості наявності у педагогічних працівників платформи для презентації власних наробків та комунікації зі здобувачами освіти в умовах дистанційного навчання.
Галина Луценко, керівник Центру дистанційної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, провела майстер-клас щодо створення сайтів та блогів за допомогою хмарного середовища Google Workspace .
По закінченню заходу учасники отримали детальну інструкцію щодо створення власного сайту за допомогою Google Site.

29 ВЕРЕСНЯ 2022 РОКУ

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ БАБИНОГО ЯРУ
В ДНЗ «УМАНСЬКИЙ ПАЛ»

IMG_20220928_115725.jpg

29 вересня – в Україні вшановують пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру.
Пам’ять про трагедію Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні й є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів.
29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Місцем масових розстрілів було обрано Бабин Яр – балку на північному заході Києва. Такі масові акції нацисти проводили на всій окупованій території, не стало винятком і наше місто Умань.
У ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей» під керівництвом викладача історії Тетяни Старовойтової та бібліотекаря Ірини Галасун, за участі класних керівників Катерини Натальченко і Тетяни Шевчук, організовано та проведено низку заходів з ушанування пам’яті жертв Бабиного Яру.
Серед заходів, які проходили під гаслом «81 рік пам’яті: забуттю не підлягає»: урок-екскурсія «Уманське гетто. Сухий Яр», віртуальна виставка «Бабин Яр», урок пам’яті та виховна година на тему: «Трагічні події Бабиного Яру» та конкурс малюнків «Бабин Яр очима дітей». Кращі роботи здобувачів освіти: Ольги Бойко та Івана Колбасюка представлені єврейською діаспорою м. Умані на вшануванні 81-х роковин Голокосту.
Сьогодні Бабин Яр має слугувати світовій спільноті застереженням про небезпеку від ненависті, расизму, міжнаціональної ворожнечі, переслідування та знищення людей за етнічною , політичною, релігійною або іншими ознаками.
Зараз Україна веде запеклу боротьбу з російським окупантом за своє право на життя.
Світове співтовариство має пам’ятати: мир, безпека й рівновага в Європі та світі можливі тільки після того, як Україна переможе у війні, а всіх рашистських злочинців буде покарано – так, як колись було покарано нацистських злочинців. Кожен наш співвітчизник, кожен сантиметр нашої землі, кожна зруйнована будівля і розбита пам’ятка будуть свідками у процесі над тоталітарним режимом, що сьогодні чинить терор на нашій землі.

29 ВЕРЕСНЯ 2022 РОКУ

ДОРОГІ КОЛЕГИ, ОСВІТЯНИ!

big-unnamed_25.jpg

          Щиросердно вітаємо Вас із професійним святом –                  Днем працівників освіти!

Наша праця має надзвичайну місію для майбутнього – виховувати нове покоління Української держави.                            Із честю служімо на благо Батьківщини!

Зичимо мудрості й терпіння кожному педагогу, творчої енергії та прагнення до пошуку нового, добробуту й щастя Вашим родинам, міцного здоров’я та довголіття!

Ми на шляху до великої Перемоги – будьмо сильними!

 

 

З повагою,

директор та колектив НМЦ ПТО у Черкаській області

29 ВЕРЕСНЯ 2022 РОКУ

ФОРМУЄМО ЗНАННЯ, УМІННЯ І НАВИЧКИ                    ДЛЯ ЗАХИСТУ УКРАЇНИ

0-02-05-0f90538cb29612092f308e0e8c94bd835e63df11b1b2c1232e7c3be6d51e19af_e2ca5008620302a6.

29 вересня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з Управлінням освіти і науки Черкаської обласної військової дміністрації проведена обласна методична міст-студія щодо викладання предмета «Захист України» на тему: «Національно-патріотичне виховання в контексті вивчення предмета «Захист України» та викликів спричинених збройною агресією росії».
Із вступним словом до учасників заходу звернувся Тарас Корпань, в.о директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, який акцентував увагу присутніх на необхідності формування в учнівської молоді життєво необхідних знань, умінь і навичок щодо захисту України та дій в умовах надзвичайних ситуацій, а також системного уявлення про військово-патріотичне виховання як складову національно-патріотичного виховання.
Олександр Лупан, методист Центру, висвітлив основні завдання для викладачів, що здійснюють навчання за програмою «Захист України» та довів до присутніх методичні рекомендації щодо викладання предмета в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області у 2022/2023 навчальному році.
Григорій Чепурний, завідувач регіональною інформаційно-аналітичною лабораторією Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, під час виступу з теми «Вибухонебезпечні предмети: види, загрози і заходи безпеки» зазначив, що безпека людини, її життя і здоров’я є найвищою соціальною цінністю в Україні.
Микола Мойся, викладач предмета «Захист України» ДНЗ «Іркліївський професійний аграрний ліцей», презентував урок вогневої підготовки з теми: «Стрілецька зброя та поводження з нею».
Викладач предмета «Захист України» ДНЗ «Канівське вище професійне училище» Ігор Волощенко, поділився з учасниками заходу досвідом щодо реалізації інтерактивних технологій на сучасному уроці та продемонстрував використання інтерактивного тиру.
Володимир Данильченко, викладач предмета «Історія» ДНЗ «Іркліївський професійний аграрний ліцей», презентував власні напрацювання щодо військово-патріотичного виховання молоді в закладі освіти та роботу гуртка «Захисник», який функціонує в ліцеї.
Викладачі ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей» Ігор Доманський та Оксана Кравченко представили роботу гуртків «Шлях героя» та «Я волонтер», які створені в закладі освіти. 

20 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ

ШОСТИЙ З ЦИКЛУ ВЕБІНАР «МАРКЕТИНГ І ЛОГІСТИКА ІННОВАЦІЙ

111.jpg

20 жовтня 2022 року відбувся шостий з циклу вебінар «Маркетинг і логістика інновацій» в рамках експерименту регіонального рівня за темою «Забезпечення якості майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах закладів професійної (професійно-технічної) освіти» за участі Черкаської області на базі ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей», під керівництвом голови координаційної ради ІВ кластеру «Електроімпульс», завідувача кафедри професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, доктора педагогічних наук, професора Лариси Миколаївни Сергеєвої
З вітальним словом до учасників вебінару звернулися Наталія Вікторівна Мартинюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, Валентина Іванівна Ткаченко, начальник відділу вищої, професійної освіти та виховної роботи Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, Катерина Борисівна Мірошниченко, президент ГО «Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти» (ВАПП). 
Марина Олексіївна Лизогуб, директор ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей», в ході вебінару представила функціонування навчально-практичного центру з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», як інвестицію в якісну підготовку конкурентоспроможного кваліфікованого робітника в закладі освіти. 
Оксана Михайлівна Бур’ян, заступник директора ліцею з навчально-виробничої роботи та Олександр Іванович Славенко, заступник директора Публічного акціонерного товариства «Черкасиобленерго» Корсунь-Шевченківської філії відокремленого структурного підрозділу «Черкаські районні енергетичні мережі» Публічного акціонерного товариства «Черкасиобленерго» розкрили питання «Маркетинг і логістика інновацій в підготовці фахівців електротехнічного напряму». 
Олег Анатолійович Перевозний, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей», завідувач навчально-практичного центру за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» ознайомив учасників вебінару з сучасними освітніми практиками при підготовці кваліфікованих робітників в ліцеї та продемонстрував разом з здобувачами освіти майстер-клас «Запуск автономного джерела електричної енергії з послідуючим під’єднанням споживачів різного типу». 
Продовжуємо роботу в експерименті. Працюємо на покращення якості освіти.

29 ВЕРЕСНЯ 2022 РОКУ

УДОСКОНАЛЮЄМО ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС
У ЗП(ПТ)О ОБЛАСТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

изображение_viber_2022-09-29_10-25-56-736.jpg

29 вересня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбувся онлайн-семінар для вихователів гуртожитків та практичних психологів з теми «Організація освітнього процесу зі здобувачами освіти в закладах професійної (професійно-технічної) освіти в умовах гуртожитку: виклики сьогодення».
Любов Харченко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, окреслила орієнтири організації та проведення виховної роботи зі здобувачами освіти в умовах гуртожитку, ознайомила з рекомендаціями щодо поліпшення виховної діяльності в гуртожитках ЗП(ПТ)О, звернула увагу на основні аспекти роботи психологічної служби у 2022/2023 навчальному році. 
Питання щодо медіаосвіти через оптику війни: виклики і можливості висвітлила Юлія Зоря, завідувачка навчально-тренінговим центром STEM-освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», та презентувала свій збірник порад критичного мислення для педагогічних працівників ЗП(ПТ)О.
Вікторія Ангельська, практичний психолог ДНЗ «Смілянський ЦППРК», поділилася корисними порадами щодо підтримки учасників освітнього процесу в умовах війни, профілактики та корекції посттравмованих стресових розладів, комплексу заходів, направлених на допомогу учнів та внутрішньо-переміщених осіб, які проживають в гуртожитку. 
З особливостями співпраці Смілянського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з ДНЗ «Смілянський ЦППРК» під час воєнного стану познайомив учасників провідний фахівець Євген Матвієнко
У форматі роботи Школи молодого спеціаліста для вихователів гуртожитків та практичних психологів презентували досвід своєї роботи щодо запобігання підлітковим суїцидам та роль медіавпливів працівники ДНЗ «Смілянський ЦППРК» практичний психолог Вікторія Ангельська та вихователь гуртожитку Лідія Демчевська. 
Учасники засідання визначили необхідним постійно удосконалювати виховну роботу зі здобувачами освіти в умовах гуртожитку. Тільки у співпраці вихователя гуртожитку та практичного психолога можна досягти важливих успіхів у вихованні здорової, розвиненої, патріотично спрямованої учнівської молоді. 
У нашому сьогоденні найважливішими мають стати взаємодопомога, взаємопідтримка, взаєморозуміння.

27 ВЕРЕСНЯ 2022 РОКУ

                             РАЗОМ УДОСКОНАЛЮЄМО                              ПРОФЕСІЙНУ МАЙСТЕРНІСТЬ

изображение_viber_2022-09-27_15-44-31-352.jpg

Педагогічні працівники професій ресторанного сервісу, переробної промисловості та торгівлі закладів професійної (професійно-технічної) освіти області розглянули здобутки за попередній та визначили перспективи роботи на новий навчальний рік під час онлайн-засідання обласного методичного об’єднання, яке відбулося 27 вересня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Світлана Бабенко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, проаналізувала результати річних навчальних досягнень здобувачів освіти з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовок означеного напряму за 2021/2022 навчальний рік; ознайомила учасників засідання з переліком всеукраїнських та обласних заходів; значну увагу приділила методичним рекомендаціям для педагогічних працівників професій ресторанного сервісу, переробної промисловості та торгівлі.
Людмила Охота, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Жашківський АТПЛ» та Юлія Попович, викладач спеціальних предметів БРЦПО у Черкаській області представили перед учасниками засідання підсумкові результати власного узагальненого передового педагогічного досвіду.
Присутні педагоги визначили необхідним постійно удосконалювати свій професійний рівень, впроваджувати сучасні технології, значну увагу приділити впровадженню проєктної діяльності в освітній процес.
 

23 ВЕРЕСНЯ 2022 РОКУ

НАВЧАННЯ З EU4SKILLS: «УПРАВЛІННЯ КОНФЛІКТАМИ»

Управління_конфліктами.jpg

20-23 вересня 2022 року, Любов Харченко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, долучилась до навчання педагогічних працівників системи професійної (професійно-технічної) освіти за програмою тренінгу «Управління конфліктами».
У рамках проєкту «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» за сприянням Міністерства освіти і науки України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). 
Перший тиждень навчання включав вивчення двох модулів та домашнє завдання:
Модуль 1. Анатомія конфлікту
Модуль 2. Конфлікт як вид комунікації
Метою зазначеного тренінгу є отримання додаткових знань з ефективного управління конфліктами у практичній діяльності, поведінки у конфліктній взаємодії, передуванню конфліктних ситуацій та визначенню методів розв'язання конфлікту.
 

22 ВЕРЕСНЯ 2022 РОКУ

ОНОВЛЕННЯ ЗМІСТУ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ПРЕДМЕТІВ 
ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ «МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ»

изображение_viber_2022-09-22_16-12-45-125.jpg

Учасники обласного методичного об’єднання викладачів освітньої галузі «Мови і літератури» закладів професійної (професійно-технічної) освіти розглянули методичні рекомендації щодо особливостей навчання гуманітарним предметам у цьому навчальному році на засіданні, яке відбулося 22 вересня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила педагогів із змінами до навчальних програм, інформацією щодо заходів, які плануються у 2022/2023 навчальному році, висвітлила результати річних зрізів навчальних досягнень здобувачів освіти з української мови, української літератури та англійської мови.
Учасники засідання обговорили умови організації уроків під час дистанційного навчання, окреслили шляхи удосконалення цифрової грамотності, методики викладання в умовах синхронного та асинхронного режимів. 
 

22 ВЕРЕСНЯ 2022 РОКУ

ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІВ ІНФРАСТРУКТУРНОГО НАПРЯМУ, ОФІСНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ТА ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ «ТЕХНОЛОГІЇ»

изображение_viber_2022-09-22_14-17-39-297.jpg

Педагогічні працівники інфраструктурного напряму, професій офісного забезпечення та освітньої галузі «Технології» закладів професійної (професійно-технічної) освіти розглянули методичні рекомендації та окреслили напрями роботи на новий навчальний рік під час засідання обласного методичного об’єднання, яке відбулося 22 вересня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила присутніх із результатами навчальних досягнень здобувачів освіти з професійної підготовки означеного напряму за 2021/2022 навчальний рік, поінформувала про порядок реалізації проєктів новітньої освітньої діяльності та підвела підсумки участі педагогічних працівників у обласних конкурсах за попередній навчальний рі