05 ЛИПНЯ 2022 РОКУ

ПАТРІОТИЗМ СЬОГОДНІ

0,1.png

05 липня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, у співпраці з КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», реалізували методичну палітру для педагогічних працівників сімнадцяти профтехів області на тему «Патріотичне виховання: погляд крізь війну».
Захід був цікавим та пізнавальним! 
Разом до ПЕРЕМОГИ! Слава УКРАЇНІ!!!

30 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

НАРАДА ДЛЯ ЗАСТУПНИКІВ КЕРІВНИКІВ З НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОЇ ТА НАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ (МЕТОДИСТІВ)

photo_2022-06-30_11-10-23.jpg

30 червня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області проведено нараду для заступників керівників з навчально-виробничої та навчальної роботи (методистів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області, закцентувала увагу учасників заходу на організаційних питаннях щодо надання повноцінної, своєчасної методичної допомоги та порядку погодження робочих навчальних планів з професій, за якими здійснюватиметься підготовка кваліфікованих робітників у 2022/2023 навчальному році у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області 

27 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

ВИЗНАЧЕНО КРАЩИЙ ДИДАКТИЧНИЙ ЗАСІБ НАВЧАННЯ

Безымянный.jpg

27 червня 2022 року відбулось засідання журі ІІ етапу обласного конкурсу засідання журі ІІ етапу обласного конкурсу на кращий дидактичний засіб навчання, виготовлений здобувачами освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
На розгляд журі подано 23 роботи із 14 закладів профтехосвіти області.
Учасники конкурсу представили лабораторно-демонстраційні прилади для проведення занять професійної підготовки, відеоресурси сучасних виробничих технологій для проведення уроків виробничого навчання у дистанційній формі, програмно-педагогічні засоби навчання загальноосвітнім та спеціальним предметам.
За результатами спільного рішення журі у номінації «Лабораторно –демонстраційний прилад» І місце - Максим Бахімов (ДНЗ «Канівське ВПУ»), ІІ місце – Роговий Денис, Сиротюк Артем (ДНЗ «Уманський ПАЛ»), ІІІ місце – Коломієць Яків, Баленко Максим (ДНЗ «Смілянський ЦППРК»).
У номінації «Відеоресурс сучасних виробничих технологій» ІІ місце посіли Манжула Єгор, Шатіло Дмитро, Темненко Тетяна (БРЦПО у Черкаській області), ІІІ місце – Рєпніков Анатолій (ДНЗ «Монастирищенський ПЛ»).
У номінації «Програмно-педагогічний засіб» І місце - Вікторія Карпенко (ДНЗ «Іркліївський ПАЛ»), ІІ місце – Крицька Наталія (БРЦПО у Черкаській області),  ІІІ місце – Головко Вікторія, Дмітрієва Діана (ДНЗ «Золотоніський ПЛ»).
Вітаємо переможців!

24 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ПЛАНУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ОСВІТНІХ ПІДХОДІВ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

головна.jpg

24 червня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з Управлінням освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації проведено семінар для заступників керівників з навчальної роботи (методистів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з теми «Ефективність планування та використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу».
Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області, зосередила увагу учасників заходу на ефективності методичної служби закладів освіти під час планування освітнього процесу та надання якісних освітніх послуг.
Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, акцентувала увагу присутніх на траєкторії професійного розвитку та зростання педагога закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
Про основні недоліки у ведені журналів обліку теоретичного і виробничого навчання та порядком їх усунення ознайомив Тарас Корпань, методист НМЦ ПТО у Черкаській області.
І наостанок заходу, Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, поділилася досвідом застосування людиноорієнтованого дизайну в організації освітнього процесу у закладах (професійно-технічної) освіти.

23 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

ЦЕНТР КАР’ЄРИ ЯК РЕСУРС СИСТЕМНОЇ ПІДТРИМКИ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

ГОЛОВНА.jpg

23 червня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з Управлінням освіти і науки облдержадміністрації був організований обласний семінар-практикум для заступників керівників з навчально-виховної роботи (соціальних педагогів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти з теми: «Центр кар’єри як ресурс системної підтримки професійного самовизначення здобувачів освіти».
Наталія Мартинюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, визначила основні завдання діяльності центрів кар’єри, їх важливість для популяризації професійної освіти і профорієнтаційної роботи профтехів.
Валентина Ткаченко, начальник відділу вищої, професійної освіти та виховної роботи Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, зосередила увагу керівних працівників на необхідності створення належних умов для організації вступної кампанії ЗП(ПТ)О у 2022 році.
Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, детально висвітлила діяльність центрів кар’єри в ЗП(ПТ)О області, проаналізувала матеріали їх роботи, розміщені на сайтах закладів.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, розповіла про фактори формування позитивного іміджу закладу професійної освіти для позиціонування освітніх послуг на ринку праці. 
Галина Літвінова, методист ДНЗ «Черкаське вище професійне училище», презентувала роботу центру професійної кар’єри означеного закладу, поділилася досвідом проведення профорієнтаційних заходів.

22 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

ВИЗНАЧЕНО КРАЩУ STEM-РОЗРОБКУ

01.jpg

22 червня 2022 року відбулось засідання журі ІІ етапу обласного конкурсу «Територія STEM» для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
На розгляд журі подано 9 робіт із 8 закладів профтехосвіти області.
Учасники конкурсу представили методичні розробки уроків загальноосвітньої та професійної підготовок, позаурочних заходів, занять з гурткової роботи, під час проведення яких були використані елементи STEM-освіти.
За результатами спільного рішення журі І місце посів викладач хімії і біології Анатолій Чупилка (ДНЗ «Канівське вище професійне училище»), ІІ місце – викладач спеціальних предметів Тетяна Пічкур (Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області), ІІІ місце – викладач біології і екології Тетяна Грицаченко (ДНЗ «Черкаське вище професійне училище»).
Вітаємо переможців!

22 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

ПОРЯДОК ТА ВИМОГИ ДО РОЗРОБЛЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ЗАКЛАДАМИ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ 

ГОЛОВНА.jpg

22 червня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з Управлінням освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації відбувся семінар для заступників керівників з навчально-виробничої роботи (старших майстрів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області, у своєму виступі зосередила увагу учасників заходу на підготовці документів з планування освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти області до роботи у 2022/2023 навчальному році.
Про роботу навчально-практичних центр закладів професійної (професійно-технічної) освіти, як осередка забезпечення якості надання освітніх послуг розповіла Світлана Бабенко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області.
Тарас Корпань, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, висвітлив основні зміни та новації організації освітнього процесу, а саме зміни та доповнення до нормативного регулювання надання освітніх послуг у сфері професійної освіти.
І на завершення семінару, Оксана Бур’ян, заступник керівника з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей», в рамках Школи молодого спеціаліста, поділилася з учасниками заходу власним досвідом із організації підготовки до нового навчального року, а саме: розробка робочих навчальних планів та освітніх програм.

20 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ВИКЛАДАЧІВ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ «МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ»

Рисунок1.png

Учасники обласного методичного об’єднання викладачів загальноосвітніх предметів освітньої галузі «Мови і літератури» закладів професійної (професійно-технічної) освіти підсумували роботу за навчальний рік на засіданні, яке відбулося 20 червня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила педагогів означеного напряму із статистичною інформацією щодо заходів, які проводилися з учасниками ОМО для реалізації методичної проблеми, звернула увагу на досягнення в рамках вивчення кращого педагогічного досвіду, поділилася результатами участі здобувачів освіти у міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсах.
Анна Хоцій, викладач англійської мови ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей», презентувала методичну розробку, яка потребує апробації, учасникам засідання. Рішенням ОМО були визначені ЗП(ПТ)О, в яких здійснюватиметься апробація.
Учасники засідання визначили необхідним постійно працювати над удосконаленням власних професійних компетентностей та презентувати цікаві напрацювання на обласному рівні.

20 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

ПІДСУМОВУЄМО РЕЗУЛЬТАТИ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ-ОГЛЯДУ «БІБЛІОТЕКА − ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОСТІР СУЧАСНОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ» 

Рисунок1.png

Обласний конкурс-огляд «Бібліотека − інформаційний простір сучасного закладу освіти» серед бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, який тривав з квітня по червень 2022 року, завершився.
На засіданні журі обласного етапу конкурсу розглянуло 16 робіт та визначило кращими матеріали бібліотекарів:
у номінації «Бібліотека ЗП(ПТ)О − сучасний інформаційно-читацький простір»: 
I місце − Вікторії Радченко (ДНЗ «Канівське ВПУ»); II місце − Світлани Барабаш (БРЦПО у Черкаській області); III місце − Ірини Марсакової (ДНЗ «Золотоніський ПЛ»);
у номінації «Бібліотека − територія традицій та інновацій у формуванні медіакультури здобувача освіти»: III місце − Катерини Тихолоз (ДНЗ «Лисянський ПАЛ»).
Щирі вітання переможцям конкурсу! Творчих ідей та сміливих рішень учасникам в подальших  змаганнях!

17 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

ХТО ВОЛОДІЄ ІНФОРМАЦІЄЮ – ТОЙ ПЕРЕМАГАЄ

изображение_viber_2022-06-17_10-20-41-583.jpg

У фокусі освітнього хабу «Медіаосвіта як ресурс для ПЕРЕМОГИ у період війни», 17 червня 2022 року на базі Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області відбувся одноденний навчальний тренінг для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Організатори заходу: Академії української преси у партнерстві з Міжнародною неурядовою організацією Internews, комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» та Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Основна мета освітнього хабу: надання базових знань з основ інфомедійної грамотності як необхідної навички в умовах агресії РФ.
Інформаційні повідомлення та мозкові штурми по ходу реалізації тренінгу заохочували та мотивували учасників, а залученість у виконання вправ «Медіа за кремлівським рецептом», «Роль ІКСпертів у військових викликах», «Джинса в умовах війни», «Сніжинка», «Упаковка медіа», «Медіавласники», «Інструкція» та ін. дала можливість освітянам на практиці зрозуміти важливість тематики заходу, особливо у професійній діяльності педагога.
Підводячи підсумки тренінгу (вправа «М’яч»), усі присутні дійшли висновку, що медіаосвіта є потужним та необхідним ресурсом для ПЕРЕМОГИ у період війни і не тільки. 

16 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

ДУАЛЬНА ОСВІТА ЯК ВИМОГА ЧАСУ

1.jpg

Дуальна форма навчання у ЗП(ПТ)О – підвищення якості освіти з урахуванням вимог роботодавців – було темою засідання круглого столу педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, яке відбулося на базі Навчально методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 16 червня 2022 року.
Метою проведення заходу був аналіз проблем упровадження підготовки фахівців за дуальною формою в закладах професійної (професійно-технічної) освіти; визначення засад, напрямів, завдань, механізмів упровадження підготовки фахівців у закладах П(ПТ)О області за дуальною формою здобуття освіти в умовах військового стану.
З вступним словом до учасників засідання звернулася Наталія Мартинюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, яка акцентувала увагу присутніх на тому, як важливо швидко реагувати на зміни виробничих технологій та модернізувати зміст освітнього процесу, враховувати вимоги роботодавців впроваджуючи в освітній процес дуальну форму освіти.
Переваги співпраці підприємства, замовника робітничих кадрів, та навчального закладу, щодо впровадження дуальної форми навчання при підготовці кваліфікованих робітників, вказав Олег Соловей, директор Публічного акціонерного товариства «Черкасиобленерго», Корсунь-Шевченківської філії відокремленого структурного підрозділу «Черкаські районні енергетичні мережі» Публічного акціонерного товариства «Черкасиобленерго».
Світлана Бабенко, методист Центру, проаналізувала стан упровадження дуальної форми здобуття освіти у ЗП(ПТ)О регіону та нагадала присутнім, що здобуття професійної (професійно-технічної) освіти дуальною формою удосконалить практичну складову підготовки майбутнього фахівця, який максимально відповідатиме вимогам ринку праці та роботодавця.
Досвідом з упровадження дуальної форми здобуття професійної (професійно-технічної) освіти поділилися: Наталія Семенищ (ДНЗ «Корсунь-Шевченківський ПЛ»), Світлана Твереза, Андрій Нехорошев (ДНЗ «Канівське ВПУ»), Людмила Ростецька (ДНЗ «Черкаське ВПУБТ»), Наталія Крисько (ДНЗ «Черкаське ВПУ»), Наталія Ілюк (БРЦПО у Черкаській області).
Засідання круглого столу пройшло в атмосфері відкритого спілкування, обговоренні проблематичних питань та їх вирішення.

15 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

ПРОФТЕХОСВІТА МАЄ СТАТИ ПРІОРИТЕТОМ ДЕРЖАВИ!

изображение_viber_2022-06-15_10-20-29-835.jpg

15 червня 2022 року відбулося чергове засідання навчально-методичної ради Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. 
На засіданні були розглянуті питання:

 1. Про функціонування центрів кар’єри в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.

 2. Про стан підготовки робітничих кадрів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області із сільськогосподарського та швейного напрямів.

 3. Про деякі результати участі закладів професійної (професійно-технічної) освіти в 2021/2022 навчальному році у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «Worldskills Ukraine».

Вікторія Крамаренко, методист Центру, у своїй доповіді детально висвітлила діяльність центрів кар’єри в ЗП(ПТ)О області, їх досягнення, проблеми та подальші перспективи. В недалекому майбутньому центри кар’єри мають не лише значно покращити надання психологічної та інформаційної допомоги учням шкіл у обранні майбутньої робітничої професії, утворенні їх професійних компетентностей, а й сприяти успішному кар’єрному розвитку випускників ЗП(ПТ)О, їх працевлаштуванню, формуванню професійних якостей молодого робітника для розвитку власного бізнесу, його адаптації до сучасних вимог ринку праці. Все це, безумовно, буде сприяти зростанню престижності робітничої професії.
Методисти Центру Олександр Лупан та Вікторія Крамаренко детально проаналізували роботу ЗП(ПТ)О області, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників за професіями сільськогосподарського та швейного напрямів. Відмічалася, зокрема, низька ефективність використання потенціалу навчально-практичних центрів щодо організації і проведення виробничого навчання та практики здобувачів професійної освіти, а також підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Внаслідок ряду об’єктивних та суб’єктивних причин продовжує залишатися низьким рівень впровадження дуальної форми навчання при підготовці робітничих кадрів для сільськогосподарської та швейної галузей, що вкрай потрібно в умовах сьогодення.
Учасники засідання ознайомилися з деякими результатами участі ЗП(ПТ)О області у І  (відбірковому) етапі, Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Worldskills Ukraine». 
Наталія Мартинюк, директор Центру, наголосила на актуальності питань, що розглядалися на сьогоднішньому засіданні. Після закінчення війни роль профтехосвіти лише зросте. Адже країні потрібна буде відбудова. А це люди, які вміють якісно та швидко будувати будинки, мости, дороги, обробляти землю, шити одяг. Війна лише актуалізувала попит на таких працівників: у переліках вакансій на перших позиціях агрономи, трактористи-машиністи та водії, зварювальники та слюсарі, швеї. Тому важливо, щоб випускник школи правильно обрав свою професію, отримав якісну професійну підготовку, швидко адаптувався до сучасних вимог ринку праці
Тому завданням кожного із нас є швидка і системна відповідь на всі виклики у профтехосвіті: підвищення престижу освіти і праці викладачів, розвиток дуальної форми профосвіти, створення та забезпечення ефективної роботи навчально-практичних центрів, що неможливо без широкого залучення до участі у цьому процесі роботодавців.
Лише зробивши ці кроки, зможемо забезпечити належний розвиток профосвіти і підготовку необхідної кількості фахівців, аби якнайкраще та якнайшвидше відновити Україну після війни.

10 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

УВАГА! НЕДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ МОЖУТЬ ВАРТУВАТИ ЖИТТЯ!

Снимок-19.JPG

Майже щодня у засобах масової інформації, соціальних мережах з’являються повідомлення про чергові трагедії, що трапилися внаслідок недотримання елементарних правил поведінки в умовах мінної небезпеки.
Питання мінної небезпеки в Україні актуальне останні 80 років. Адже нерозірвані снаряди та міни часів Другої світової війни в українській землі знаходять і досі. Ця проблема стала ще актуальнішою після вторгнення росії у Крим та Донбас на початку 2014 року. 
Сьогодні ж ця ситуація набула жахливих та кричущих масштабів. За попередніми оцінками ДСНС, мінами та боєприпасами з росії забруднено 300 тисяч квадратних кілометрів, що складає майже половину території України. Саме тому місцева влада радить тим, хто евакуювався, не поспішати повертатися на звільнені території. Спочатку треба дочекатися розмінування. 
Якщо обставини все ж таки змушують повернутися на деокуповану територію зараз, або людина продовжує знаходитися в зоні бойових дій, необхідно запам`ятати та чітко дотримуватися правил мінної безпеки. Ці прості вказівки допоможуть зберегти життя та здоров`я в цих складних умовах. 
Визначенню основних вимог щодо правил поведінки та алгоритму дій в умовах мінної небезпеки, а також у разі виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів, формуванню стійкої усвідомленої потреби в їх неухильному дотриманні був присвячений онлайн тренінг «Мінна безпека та наслідки війни», організований Міністерством освіти і науки України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках проєкту «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України».
Під час проведення четвертого завершального модуля тренінгу, що відбувся 10 червня 2022 року, його учасники поділилися досвідом проведення просвітницької роботи щодо мінної небезпеки у своїх регіонах, презентували плани подальшого навчання безпечній поведінці рідних та близьких, працівників та здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти, інших верств населення України.
При цьому зверталася увага, що людей потрібно навчати не стільки знанню видів мін і боєприпасів, скільки безпечній поведінці, особливо, на місцевостях, де точилися або точаться бойові дії. Кожен повинен усвідомити, що не можна торкатися ніяких речей, які валяються на вулиці. Навіть, якщо це якийсь привабливий портфель чи ноутбук, телефон чи іграшка або будь-що, що лежить кинуте на вулиці.
Учасники подякували організаторів онлайн тренінгу за цікавий, інформативно насичений та вкрай потрібний захід, висловлили впевненість, що набуті знання і навички дозволять їм у подальшому проводити заняття з безпекових питань для аудиторії різних вікових категорій, насамперед для своїх вихованців.

 

09 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

ЗАСОБИ ЕФЕКТИВНОГО НАВЧАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

Рисунок23.png

Педагогічні працівники ЗП(ПТ)О області знайомилися із засобами ефективного навчання здобувачів професійної освіти за професіями швейного напряму та сфери послуг на обласному семінарі-практикумі 09 червня 2022 року на базі ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей».
З вітальним словом до учасників заходу звернувся Сергій Нетяжук, директор ліцею, продемонструвавши матеріально-технічну базу закладу освіти.
Акцентувала увагу на плануванні роботи викладачів спеціальних предметів та майстрів виробничого навчання Вікторія Крамаренко, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, розпочинаючи семінар-практикум.
Педагогічним працівникам презентувала урок теоретичного навчання Ольга Малоголовець, викладач спеціальних предметів, з теми «Способи обробки низу суконь з різних матеріалів», використовуючи ігрові технології та інтерактивний тестовий конструктор. 
Поділилися досвідом роботи: Валентина Микитенко, старший майстер ДНЗ «Монастирищенський ПЛ», щодо організації виробничого навчання і практики в умовах режиму воєнного стану та Юлія Фоміна, майстер виробничого навчання ДНЗ «Черкаське ВПУБТ», у форматі реалізації власної методичної мети «Формування ключових та професійних компетенцій на уроках виробничого навчання».
Ольга Фурман, старший майстер ДНЗ «Черкаське ВПУБТ», організувала віртуальну екскурсію до нового навчально-практичного центру перукарської справи та візажу.

 

08 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ В НЕБЕЗПЕЧНИХ СИТУАЦІЯХ ДОПОМОЖЕ ЗБЕРЕГТИ ВАШЕ ЗДОРОВ’Я І ЖИТТЯ

Снимок-10.JPG

Метою проведення онлайн тренінгу «Мінна безпека та наслідки війни» є інформування учасників освітнього процесу щодо правил поведінки з вибухонебезпечними предметами та попередження можливих нещасних випадків і трагедій.
Адже після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року проблема мін і вибухонебезпечних залишків війни набула особливої гостроти. Агресор спрямовує військові злочини навіть проти українських дітей – загарбники свідомо мінують іграшки та блискучі предмети, які приваблюють увагу.
У зв’язку з цим зростає актуальність проведення просвітницьких заходів з цивільним населенням різних соціальних і вікових груп, зокрема і зі здобувачами професійної (професійно-технічної) освіти. Ці знання можуть врятувати не одне життя.
На вирішення цього важливого завдання був спрямований третій модуль тренінгу, що відбувся 8 червня 2022 року. Були розглянуті особливості ефективного навчання різних категорій населення. 
Адже метою навчання населення щодо попередження ризиків, пов’язаних з мінами та вибухонебезпечними предметами, є не просто донесення інформації стосовно різного роду загроз, а, в першу чергу, зміна його поведінки, набуття нових навичок та розуміння важливості відповідального ставлення до свого життя і здоров’я. 
Онлайн тренінг продовжується!

 

08 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

ВЧИМОСЯ РОЗМОВЛЯТИ ПОЗИТИВНО В УМОВАХ ВІЙНИ, АГРЕСІЇ

Рисунок2.png

08 червня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області проведено відкритий діалог про вживання нецензурної лексики в умовах війни для педагогічних працівників з виховної та позаурочної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. 
Розпочала захід Любов Харченко, методист Центру, яка розповіла про недоречність вживання нецензурної лексики як і ким вона запозичена в Україні.
Юлія Зоря, завідувачка навчально-тренінговим центром STEM-освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» окреслила питання щодо дотримання культури та етики в умовах воєнного стану, функції нецензурної лексики, прояв негативних емоцій через вживання нецензурної лексики. 
І наостанок, Юлія Миколаївна провела елемент діалогу з педагогічними працівниками ЗП(ПТ)О з цієї теми.

 

06 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

ЗОЛОТІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ

Снимок-1.JPG

06 червня 2022 року представники НМЦ ПТО у Черкаській області продовжили заняття в онлайн тренінгу «Мінна безпека та наслідки війни».
Під час проведення другого модуля тренінгу були детально розглянуті небезпечні території та місця підвищеного ризику мінування, висвітлені характерні ознаки замінованих територій та системи їх позначення. Основна увага була приділена зменшенню ризику потрапляння у зону мінування та правилам безпечної поведінки, якщо таке вже трапилося.
Життєво необхідною була інформація щодо типів мінно-вибухових травм та основних заходів із надання першої домедичної допомоги, які необхідно терміново вжити у разі наявності постраждалих від мін та вибухових пристроїв, зокрема у разі недоступності кваліфікованої швидкої медичної допомоги.
Таким чином, продовжилося формування стійкого алгоритму дій у разі виявлення мін та вибухонебезпечних або підозрілих предметів, зокрема чотирьом золотим правилам безпеки: не панікувати; не чіпати; не підходити, зателефонувати за номером 101.
Очікуємо продовження вкрай потрібного онлайн тренінгу!

 

02 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

У БЕЗПЕЦІ НЕМАЄ ДРІБНИЦЬ

2.jpg

02 червня 2022 року був проведений перший модуль онлайн тренінгу «Мінна безпека та наслідки війни», організований Міністерством освіти і науки України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках проєкту «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України».
У ході проведення тренінгу його учасники, зокрема і представники НМЦ ПТО у Черкаській області, мали можливість ознайомитися з основними типами мін та вибухових пристроїв (боєприпаси для легкої зброї, артилерійські та мінометні снаряди, касетні боєприпаси, гранати, запали тощо), їх небезпекою та впливом на життя та діяльність населення. Під час виконання практичних онлайн завдань були сформовані основні вимоги щодо правил поведінки та алгоритму дій у разі виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів.

 

31 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

ЗАКЛЮЧНЕ ЗАНЯТТЯ У ЦИФРОВІЙ МАЙСТЕРНІ ДЛЯ ОСВІТЯН

1,2.png

31 травня 2022 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області пройшов заключний тренінг з розвитку цифрової грамотності для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області в рамках роботи «Цифрової майстерні для освітян». 
Під час заняття Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила з онлайн-інструментом Formative та провела майстер-клас щодо розробки завдань для формувального оцінювання здобувачів освіти.
Для забезпечення ефективного навчання учасники отримали розроблені інструкції з інфографікою для успішної роботи з онлайн-інструментом.

 

26 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

ПАНОРАМНИЙ ВЕБІНАР «ДЖЕРЕЛО ІННОВАЦІЙ»

18.jpg

26 травня 2022 року відбувся Панорамний вебінар «Джерело інновацій», ІІ-й (формувальний) етап педагогічного експерименту регіонального рівня з теми «Забезпечення якості майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах закладів професійної (професійно-технічної) освіти». 
Захід розпочала Сергеєва Лариса Миколаївна, завідувач кафедри професійної і вищої освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, голова координаційної ради.
Мартинюк Наталія Вікторівна, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, член координаційної ради ІВ кластеру, Черкаської області - представила Черкаську область та регіон в якому здійснюється підготовка фахівців енергетичного напряму.
Лизогуб Марина Олексіївна, директор ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей», член консультаційної ради ІВ кластеру, Черкаської області, ознайомила учасників вебінару з історією м. Корсунь-Шевченківський, закладом освіти та функціонуванням навчально-практичного центру за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».
Сьогоднішня зустріч присвячена спільній меті дослідження - розробці та експериментальній перевірці технології забезпечення якості майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах закладів професійної (професійно-технічної) освіти. 
Інноваційні процеси досить стрімко розвиваються в системі професійної (професійно-технічної)  освіти.
Педагогічний регіональний експеримент географічно охопив 7 областей України. Завжди приємно спостерігати за результатами спільної роботи, успіхами та досягненнями інноваційного кластеру «Енергоімпульс», знати, що ми також приймаємо участь і робимо вагомий внесок у дослідженні та вивченні стану організації освітнього процесу в навчально-практичних центрах електротехнічної галузі. 
Наша спільна робота позитивно впливає на підвищення ефективності фахівців енергетичного напрямку та досягла значних успіхів в даній галузі, розробляючи й досліджуючи якісне забезпечення майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах.

 

26 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР

апрапрапра.jpg

У рамках співпраці між Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти та Білоцерківським інститутом неперервної професійної освіти ДЗВО УМО НАПН України 26 травня 2022 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області відбувся Регіональний науково-практичний семінар для усіх категорій педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти регіону на тему: «Розвиток науково-методичної компетентності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О в умовах воєнного стану та пандемії».
Відкрила захід директорка НМЦ ПТО у Черкаській області Наталія Мартинюк, яка акцентувала увагу учасників заходу на розвиток науково-методичної компетентності педагогів в умовах суспільних та освітніх викликів під час пандемії та воєнного стану.
Володимир Мандрагеля, професор кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО, звернув увагу учасників заходу на інноваційні підходи до розвитку науково-методичної компетентності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О в умовах воєнного стану та пандемії у формах формальної, неформальної та інформальної освіти.
Під час виступів висвітлювалися питання: формування готовності педагогічних працівників до інноваційної професійної діяльності в умовах сучасного ЗП(ПТ)О; сучасні вектори професійного розвитку педагога; майбутнє професійної освіти і тренінгу в ЄС за оцінками експертів Cedefor (травень 2022 рік); науково-методичні основи розробки сучасного комплексного методичного забезпечення професійної підготовки кваліфікованих робітників та інші.
Регіональний науково-практичний семінар «Розвиток науково-методичної компетентності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О в умовах воєнного стану та пандемії» пройшов в атмосфері відкритого спілкування, творчих дискусій та плідної співпраці.

 

26 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

БІБЛІОТЕКА – СУЧАСНИЙ ПІДХІД: ПРО АКТУАЛЬНЕ І ВАЖЛИВЕ

Рисуно2-12.png

26 травня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області проведено семінар-практикум для бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. 
Любов Харченко, методист Центру, ознайомила присутніх із моніторингом матеріально-технічного та кадрового забезпечення бібліотек, паспортом бібліотеки освітнього закладу.
Про роботу бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти в умовах військового стану розповіла Наталія Вітавська, завідувачка науково-методичним відділом КЗ «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Тараса Шевченка Черкаської обласної ради», окреслила нові підходи до визначення професійних комунікативних умінь сучасного бібліотекаря, наголосила про покращення роботи з національно-патріотичного виховання, створення різноманітних платформ для спілкування зі здобувачами освіти.
У рамках проведення семінару-практикуму відбулося засідання Школи молодого спеціаліста для бібліотекарів ЗП(ПТ)О на тему: «Бібліотека закладів професійної-професійно-технічної освіти – територія дозвілля і творчості освітнього закладу». Катерина Тихолоз, Людмила Коваленко, бібліотекарі ДНЗ «Лисянський професійний аграрний ліцей», «Черкаське вище професійне училище», поділилися досвідом своєї роботи щодо втілення креативних ідей у роботу бібліотекаря зі здобувачами освіти в позаурочній виховній роботі.

 

25 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

СУЧАСНИЙ ЗАКЛАД ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ. ПЕРЕФОРМАТУВАННЯ

головна.jpg

25 травня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області був організований обласний коворкінг для голів методичних комісій професійного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти з теми: «Сучасний заклад професійної освіти. Переформатування».
Наталія Мартинюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, детально розповіла про порядок оновлення робочих навчальних планів і програм та важливість їх коригування профільними методичними комісіями ЗП(ПТ)О.
Тарас Корпань, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомив із основними розпорядчими документами, що регламентують організацію навчально-виробничого процесу в умовах правового режиму воєнного стану.
Григорій Чепурний, завідувач регіональної інформаційно-аналітичної лабораторії Центру, висвітлив питання формування звітів про результати навчальних досягнень здобувачів освіти та ефективності здійснення методичної роботи за підсумками 2021/2022 навчального року.
Методисти Центру - Дар’я Тінькова зосередила увагу голів на плануванні роботи профільної методичної комісії ЗП(ПТ)О, а Світлана Бабенко - використанні можливостей навчально-практичних центрів як осередку забезпечення якості надання освітніх послуг.
Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, у виступі підняла питання організації профорієнтаційних заходів, що сприяють успішному становленню кваліфікованого робітника.
Захід видався інформаційно насиченим, учасники мали можливість з’ясувати важливі питання організації освітнього процесу в умовах сьогодення.

 

24 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

ДЕВ’ЯТЕ ЗАНЯТТЯ У ЦИФРОВІЙ МАЙСТЕРНІ ДЛЯ ОСВІТЯН

0,9.png

24 травня 2022 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області пройшов дев’ятий тренінг з розвитку цифрової грамотності для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області в рамках роботи «Цифрової майстерні для освітян». 
Під час заняття Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила з онлайн-інструментом ThingLink та провела майстер-клас щодо розробки інтерактивних плакатів для подання теоретичного матеріалу.
Для забезпечення ефективного навчання учасники отримали розроблені інструкції з інфографікою для успішної роботи з онлайн-інструментом.

 

24 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

ВИМОГИ СУЧАСНОГО РИНКУ ПРАЦІ – ЯКІСНА ПІДГОТОВКА КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ

изображение_viber_2022-05-24_14-15-23-767.jpg

24 травня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбувся семінар-практикум для педагогічних працівників автотранспортного та сільськогосподарського напрямів на тему: «Підготовка робітників аграрної галузі відповідно до вимог    сучасного ринку праці у закладах професійної (професійно-технічної) освіти».
Олександр Лупан, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, зосередив увагу учасників заходу на необхідності якісної підготовки кваліфікованих робітників аграрної галузі відповідно до вимог    сучасного ринку праці, яка потребує творчого підходу викладачів та майстрів виробничого навчання ЗП(ПТ)О до вибору змісту, форм, методів та засобів навчання, максимального використання досягнень сучасної педагогічної науки, нових педагогічних і виробничих технологій.
Олександр Марусіч та Ольга Буртова, педагогічні працівники ДНЗ «Лисянський професійний аграрний ліцей», презентували присутнім відкриті уроки теоретичного та виробничого навчання з професії «Плодоовочівник». 
Сергій Любоємський, методист ДНЗ «Лисянський професійний аграрний ліцей», розповів про досвід налагодження партнерських стосунків між навчальним закладом, роботодавцями, органами влади та місцевого самоврядування з метою залучення додаткових ресурсів для удосконалення освітнього процесу.
Оксана Шкрибнюк, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Лисянський професійний аграрний ліцей», поділилася власними напрацюваннями застосування інтерактивних методів навчання при підготовці фахівців аграрної галузі.

 

19 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ

головна.jpg

У рамках співпраці між Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області та КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» 19 травня 2022 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області був проведений Всеукраїнський круглий стіл для  викладачів загальноосвітніх предметів на тему: «Впровадження елементів STEM-освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти: від викликів до можливостей». 
Відкрила захід директор НМЦ ПТО у Черкаській області Наталія Мартинюк, яка акцентувала увагу на необхідності обміну досвіду серед викладачів загальноосвітніх предметів закладів професійної (професійно-технічної) освіти задля якісної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників.
Про перспективи розвитку STEM-освіти Черкащини, зокрема профтехосвіти розповіла Наталія Чепурна, ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».
Під час круглого столу педагоги ділилися з колегами досвідом роботи із застосування елементів STEM-освіти на уроках загальноосвітньої підготовки в очному та дистанційному форматах, реалізація STEM-проєктів.
Учасники заходу отримали надзвичайно цікаві ідеї від колег з різник куточків України щодо організації STEM-навчання.

 

17 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

ВОСЬМЕ ЗАНЯТТЯ У ЦИФРОВІЙ МАЙСТЕРНІ ДЛЯ ОСВІТЯН

0.png

17 травня 2022 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області пройшов восьмий тренінг з розвитку цифрової грамотності для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області в рамках роботи «Цифрової майстерні для освітян». 
Під час заняття Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила з онлайн-інструментом WordWall та провела майстер-клас щодо розробки гейміфікованих завдань для здобувачів освіти.
Для забезпечення ефективного навчання учасники отримали розроблені інструкції з інфографікою для успішної роботи з онлайн-інструментом.

 

17 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

ПРОВЕДЕННЯ ОНЛАЙН-ЧЕЛЕНДЖУ #ВИШИВАНА_УКРАЇНА

1551264042_vyshyvanka_ukraine1.jpg

Всесвітній день Вишиванки - міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. 
День вишиванки – це не лише привід показати красу свого вишитого одягу, але є можливість сказати: «Я – Українець». Це моя історія, культура, і я нею пишаюсь.
День української вишиванки не має постійної дати - щорічно він відзначається в третій тиждень травня. У 2022 - му році свято випадає на 19 травня.
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Черкаській області пропонує учнівським та педагогічним колективам профтехів області долучитися до патріотичного онлайн-челенджу #ВИШИВАНА_УКРАЇНА, який присвячений Дню вишиванки.
Для творчого та креативного підходу в організації онлайн-челенджу, рекомендуємо організувати: цікаві конкурси у соціальних мережах, наприклад, «Найкраща вишиванка» або «Найкраще фото у вишиванці», світлини у вишиванках учнівської та педагогічних спільнот, які відображають робітничі професії, відеоролики із декламуванням віршів, поетичних рядків, крилатих висловів, виконанням пісні чи її уривку про вишиванку, тощо.
Світлини, слайд-шоу, презентації, відеоматеріали тощо пропонуємо розміщувати у соціальній мережі Фейсбук у обласних професійних спільнотах з хештегом #ВИШИВАНА_УКРАЇНА 19 травня 2022 року.
Давайте разом заповнимо інформаційний простір вишитою красою та підтримкою один одного і, не зважаючи на нелегкий для нашої країни час, доведемо, що навіть під час військового стану ми єдині та найкращі.

 

13 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНКИІВ ПРОФЕСІЙ ХАРЧОВОГО НАПРЯМУ

изображение_viber_2022-05-13_15-26-20-298.jpg

13 травня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбулося засідання творчої групи педагогічних працівників професій харчового напряму з теми «Розробка проєктів робочих навчальних планів на модульно-компетентнісній основі за новим стандартом професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Кухар». 
Яна Водяник, методист Центру, повідомила присутнім про зміни у розробці робочих навчальних планів для підготовки кваліфікованих робітників з професії «Кухар», відповідно до вимог нового СП(ПТ)О, а саме: оновлення освітніх компонентів, підготовка фахівців за відповідними розрядами, формування результатів навчання на основі переліку ключових і професійних компетентностей та їх опису.
В ході засідання творчої групи учасники визначили перелік та розподіл годин з навчальних предметів теоретичної підготовки здобувачів освіти з професії «Кухар» за новим СП(ПТ)О. 
По завершенню заходу педагоги окреслили подальші напрями роботи щодо розробки змісту навчальних програм з предметів загальнопрофесійної, професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовок.

 

12 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

СЬОМЕ ЗАНЯТТЯ У ЦИФРОВІЙ МАЙСТЕРНІ ДЛЯ ОСВІТЯН

01.png


12 травня 2022 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області пройшов сьомий тренінг з розвитку цифрової грамотності для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області в рамках роботи «Цифрової майстерні для освітян». 
Під час заняття Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, звернула увагу на недоліки організації дистанційного навчання та шляхи їх усунення.
Галина Луценко, керівник Центру дистанційної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, презентувала системи управління навчанням та провела майстер-клас щодо роботи у онлайн-середовищі Google Classroom.
Для забезпечення ефективного навчання учасники отримали розроблені інструкції з інфографікою для успішної роботи з онлайн-платформою.

12 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

ВДОСКОНАЛЮЄМО ПРОФЕСІЙНУ ПІДГОТОВКУ

изображение_viber_2022-05-12_12-55-54-867.jpg

12 травня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбувся семінар для педагогічних працівників енергетичного та машинобудівного напрямів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області на тему: «Шляхи вдосконалення професійної підготовки кваліфікованих робітників машинобудівної та енергетичної галузей».
Олександр Лупан, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, акцентував увагу учасників заходу на важливості впровадження освітніх інноваційних технологій при підготовці кваліфікованих робітників машинобудівної та енергетичної галузей, а також на покращенні методично-інформаційного забезпечення професійної освіти. 
Валентин Ляшецький та Андрій Нехорошев, педагогічні працівники ДНЗ «Канівське вище професійне училище», презентували присутнім відкриті уроки теоретичного та виробничого навчання з професій «Монтажник радіоелектронної апаратури та приладів» та «Верстатник широкого профілю».
Андрій Нехорошев, майстер виробничого навчання ДНЗ «Канівське вище професійне училище», озвучив вимоги базового підприємства до професійної підготовки кваліфікованих робітників з професій машинобудівного напряму.
Ольга Васильчук, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Канівське вище професійне училище», поділилася досвідом серед колег щодо використання відеоматеріалів на уроках теоретичного навчання.

11 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

УСПІШНІ МОДЕЛІ ГУМАНІТАРНОЇ ОСВІТИ

Рисунок3.png

Викладачі предметів освітньої галузі «Мови і літератури» закладів професійної (професійно-технічної) освіти, учасники обласної Школи молодого спеціаліста, навчалися успішним моделям гуманітарної освіти на засіданні, яке відбулося 11 травня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, окреслила проблеми сьогодення гуманітарної освіти, ознайомила з основними пріоритетами викладання мовно-літературних предметів з урахуванням сучасних технологій та можливостей.
Навчалися важливості формування фундаментальних морально-етичних якостей у свідомості юного читача, вмотивованого громадянина, використання методики медіаграмотності та креолізованих текстів, командної роботи і техніки самоаналізу на уроках гуманітарної підготовки.

05 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

РОБОТА МЕТОДИЧНОГО ХАБУ

,.png

05 травня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбувся методичний хаб для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Реалізація проєктів новітньої освітньої діяльності у ЗП(ПТ)О».
Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, звернула увагу педагогів на актуальності роботи над проєктами новітньої освітньої діяльності, порядком оформлення та презентування результатів. 
З компетентнісно-практичним поглядом на освітні проєктні технології виступила Юлія Зоря, завідувач навчально-тренінгового центру STEM-освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».
Тарас Корпань, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомив учасників заходу з механізмом реалізації проєктів новітньої освітньої діяльності у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.

03 ТРАВНЯ 2022 РОКУ

ШОСТЕ ЗАНЯТТЯ У ЦИФРОВІЙ МАЙСТЕРНІ ДЛЯ ОСВІТЯН

0,6.png

03 травня 2022 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області пройшов шостий тренінг з розвитку цифрової грамотності для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області в рамках роботи «Цифрової майстерні для освітян». 
Під час заняття Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила з онлайн-інструментом Loom та провела майстер-клас щодо запису скрінкастів для дистанційного вивчення теорії здобувачами освіти.
Для забезпечення ефективного навчання учасники отримали розроблені інструкції з інфографікою для успішної роботи з онлайн-інструментом.

29 КВІТНЯ 2022 РОКУ

ЗАПИТУЙТЕ – ВІДПОВІДАЄМО!

625bbb4f9cbb4312091707.jpg

Необхідна інформація про навчальний заклад та онлайн-навчання в Україні? Цікавить як відновити особисті документи про освіту, а також продовжити педагогічну діяльність під час війни?
На ці питання надасть відповідь освітній чат-бот EducationUaBot.
Відповідна платформа створена Міністерством освіти і науки України за підтримки Швейцарії, у партнерстві зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE. Зазначений чат-бот допоможе знайти відповіді на найпоширеніші запитання, а також отримати консультацію від провідних експертів Міністерства освіти і науки України.
Варто відзначити, що запити на платформі можна робити українською та англійською мовами, а інформація постійно оновлюється.
На даний момент є можливість скористатися послугами освітнього чат-бота EducationUaBot у Telegram та Viber.

28 КВІТНЯ 2022 РОКУ

ЖИТТЯ ЦІНУЙ – БЕЗПЕЧНО НАВЧАЙСЯ І ПРАЦЮЙ!

IMG_20220428_161716.jpg

28 квітня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбувся круглий стіл для викладачів навчального предмета «Охорона праці» на тему: «Сучасний підхід до формування професійних компетенції у сфері охорони праці». У заході взяли участь викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти Черкаської області.
Григорій Чепурний, завідувач РІАЛ НМЦ ПТО у Черкаській області, у своєму виступі зосередив увагу учасників круглого столу на основних проблемах, що виникли при підготовці робітничих кадрів в умовах дії правового режиму воєнного стану та значенні служби охорони праці ЗП(ПТ)О в їх вирішенні.
Анатолій Карпенко, начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці у Черкаській області, детально розповів про основні зміни у нормативно-правовому забезпеченні охорони праці та безпеки життєдіяльності в умовах дії правового режиму воєнного стану, особливостях їх застосування на практиці, відповів на запитання учасників засідання.
Тетяна Костенко, професор кафедри охорони праці Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗУ України, доктор технічних наук, у своїй доповіді висвітлила проблеми, пов’язані з нещасними випадками на виробництві, їх попередженням та організацією розслідування.
Артем Зобенько, начальник відділення радіаційного, хімічного та біологічного захисту Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Черкаській області поінформував присутніх про основні види можливої хімічної небезпеки, першочергові дії населення в зоні ураження.
Лариса Прохорчук та Олена Пікалюк, викладачі «Охорони праці» ДНЗ «Жашківський АТПЛ» та ДНЗ «Монастирищенський ПЛ», Дар’я Тінькова, методист Центру, свої виступи присвятили формуванню культури безпечної професійної діяльності у ЗП(ПТ)О, особливостям забезпечення охорони праці в період виробничого навчання та практики здобувачів освіти, основним проблемам дистанційного та змішаного навчання у профтехах області.
Учасники заходу обговорили труднощі, які виникають в процесі формування професійних компетенції у сфері охорони праці в умовах правового режиму воєнного стану, поділилися рекомендаціями щодо їх усунення.

27 КВІТНЯ 2022 РОКУ

ЗРОБИМО ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС БЕЗПЕЧНИМ

22-04-27__Всесвіт День Охор Праці_Запорука Життя.jpg

Щорічно 28 квітня у більш ніж ста країнах світу з метою привернення уваги суспільства і, головне, влади до проблеми безпеки людини на робочому місці відзначають Всесвітній День охорони праці.
Це свято започаткувала Міжнародна організація праці (МОП), яка вирішила розширити масштаби своєї діяльності з просування ідеї охорони праці в сучасному суспільстві. Одним з головних аспектів цієї роботи є розробка заходів щодо зниження рівня смертності на виробництві.
Адже за оцінками МОП щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом 3 днів і більше та близько 160 мільйонів випадків професійних хвороб. Кожен день у світі вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві близько 5000 осіб, в рік – від 2 до 2,3 мільйона осіб.
Відповідно до указу Президента України від 18.08.2006 №685/2006 щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.
Цього року День охорони праці в Україні має свої особливості. Враховуючи повномасштабну збройну агресію російської федерації проти України, яка почалася 24 лютого 2022 року, всі зусилля країни сьогодні спрямовані на захист Батьківщини. В цей складний час заклади професійної (професійно-технічної) освіти Черкащини, всі працівники та здобувачі освіти – це друга лінія оборони, де не лише закладається фундамент майбутньої економічної стабільності, а й надається безцінна допомога Збройним Силам України, сотням і тисячам громадян, які були змушені залишити свої домівки.
Праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, в тому числі смертельно небезпечних ризиків, що призводять до погіршення умов праці в усіх галузях економіки. Україна несе великі втрати в цій війні і ці втрати щодня збільшуються внаслідок загибелі працівників на робочих місцях.
Так, за офіційними даними, лише за період із 24 лютого по 12 квітня поточного року Державною службою України з питань праці було зареєстровано 110 нещасних випадків на виробництві, що підлягають спеціальному розслідуванню.
Під час цих нещасних випадків постраждав 191 працівник, у тому числі 115 – зі смертельним наслідком. Із них, при виконанні трудових обов’язків через активні бойові дії постраждали 94 працівники, 50 з яких загинули.
Говорять, що порушниками правил безпеки не народжуються, ними, як правило, помирають. Щоб цей афоризм не став гіркою нормою життя, НМЦ ПТО у Черкаській області 28 квітня 2022 року проведе засідання круглого столу, на яке запрошуються викладачі та інженери з охорони праці, всі ті, хто наполегливо працює над створенням та дотриманням безпечних умов проведення освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.

27 КВІТНЯ 2022 РОКУ

СТВОРЮЄМО БЕЗПЕЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ОБЛАСТІ

Головна.jpg

27 квітня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з Управлінням освіти і науки Черкаської обласної військової адміністрації проведено онлайн-семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи, соціальних педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. 
Наталія Мартинюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області (далі – Центр), зосередила увагу на створенні безпечного, сучасного, комфортного освітнього середовища в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, щоб захистити, убезпечити, запобігти наслідкам впливу на особистість несприятливих чинників.
Валентина Ткаченко, начальник відділу вищої, професійної освіти та виховної роботи Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, зорієнтувала присутніх щодо організації превентивного виховання здобувачів освіти в умовах сучасних технологій освітнього процесу. 
Про психологічний супровід в умовах надзвичайної ситуації поінформувала Тетяна Войцях, членкиня та медіатор ГО «Ла Страда Україна», та поділилася корисними порадами щодо психологічної стійкості, нормалізації емоційного стану, підтримки продуктивності праці в освітньому процесі.
Любов Харченко, методист Центру, ознайомила присутніх з інформацією щодо системи заходів із превентивного виховання учнівської молоді у ЗП(ПТ)О області у 2021/2022 навчальному році. 
Присутні отримали нові знання, корисну інформацію для використання в роботі з вищезазначених актуальних тем, як зі здобувачами освіти, батьками та педагогічними працівниками.

25 КВІТНЯ 2022 РОКУ

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ: МАТЕМАТИКА

5bb324351f6eeman36533469607201200-b99b1df5901b0717fe35f00a008f6738.jpg

Випускникам закладів професійної професійно-технічної) освіти області, які мають намір продовжити навчання у закладах вищої освіти у 2022 році, необхідно скласти національний мультипредметний тест (НМТ). Випробування міститиме 60 завдань з трьох блоків: української мови, математики, історії України. Виконання роботи передбачає комп’ютерний формат та час виконання 90 хвилин. 
Блок НМТ з математики міститиме 20 завдань, з-поміж яких:

 • 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;

 • 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);

 • 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

Зміст завдань блоку НМТ з математики відповідає чинній програмі ЗНО з математики, та охоплює теми: «Числа і вирази»; «Рівняння, нерівності і їх системи»; «Функції»; «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»; «Планіметрія»; «Стереометрія». Завдання з математики здебільшого відповідають програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися довідковими матеріалами.
Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в зовнішньому незалежному оцінюванні. Детальніша інформація на сайті Українського центру оцінювання якості освіти за покликанням: https://testportal.gov.ua/blok-nmt-z-matematyky/.
Матеріали для підготовки до НМТ з математики на сайті Міністерства освіти і науки України за покликанням: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/nacionalnij-multipredmetnij-test/matematika.

22 КВІТНЯ 2022 РОКУ

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

изображение_viber_2022-04-22_12-13-10-439.jpg

22 квітня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбулося обласне засідання Школи молодого спеціаліста для педагогічних працівників автотранспортного, сільськогосподарського, машинобудівного, енергетичного та будівельного напрямів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області на тему: «Методика підготовки та проведення уроків теоретичного та виробничого навчання».
Олександр Лупан, методист Центру, ознайомив з методикою щодо проведення уроків теоретичного та виробничого навчання, зосередив слухачів на вимогах до сучасних підходів організації та проведення уроку в умовах правового режиму воєнного стану.

22 КВІТНЯ 2022 РОКУ

ПРОФТЕХОСВІТА ОБЛАСТІ АКТИВНО ДОЛУЧАЄТЬСЯ ДО ДОПОМОГИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ

278573744_116485501024011_4638362376993100185_n.jpg

Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області, під керівництвом директора Станіслава Кошолапа, з перших днів російсько-української війни активно долучилися до підтримки Збройних сил України та внутрішньо переміщених осіб.
Співвітчизники, особливо діти, які змушені були залишитися свої домівки не лише потребують житла, але й психологічної підтримки. З цією метою в закладі організовано роботу, зокрема, щодо залучення дітей до різноманітних культурно-просвітницьких заходів та дозвілля, аби ті змогли хоч на деякий час забути про жахіття війни: працівниками закладу освіти разом із партнерами проводять різноманітні екскурсії, тематичні майстер-класи та інші активності для різностороннього розвитку підростаючого покоління.

21 КВІТНЯ 2022 РОКУ

ТРАЄКТОРІЯ ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Рисунок4.png

Учасники обласної Школи молодого спеціаліста, педагогічні працівники професій швейного напряму та сфери послуг закладів профосвіти визначали фактори, які впливають на траєкторію професійного зростання здобувачів освіти, на онлайн-засіданні, яке відбулося 21 квітня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила слухачів із перевагами професійно-особистісного розвитку та становлення кваліфікованого робітника в рамках професійно-освітньої діяльності, чинниками, які визначають професійне майбутнє особистості, вказала на необхідність формувати конкурентоспроможного фахівця здатного швидко адаптуватися в професійній сфері.
Педагоги, присутні на заході, сформували модель успішного становлення кваліфікованого робітника.

20 КВІТНЯ 2022 РОКУ

ФОРМУЄМО ІМІДЖ ПРОФТЕХІВ

изображение_viber_2022-04-20_12-51-03-393.jpg

20 квітня 2022 року відбулося чергове засідання навчально-методичної ради Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. 
На засіданні були розглянуті питання:

 1. Про функціонування та наповненість сайтів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. 

 2. Про систему заходів з превентивного виховання учнівської молоді у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області у 2021/2022 навчальному році. 

 3. Про розгляд методичних розробок методистів Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.

Дар’я Тінькова, методист Центру, ознайомила учасників засідання з результатами проведеного моніторингу функціонування та наповненості сайтів ЗП(ПТ)О області, відмітила позитивні зрушення, що намітилися останнім часом у цій важливій ділянці діяльності закладів. Разом із тим, деякі розділи сайтів, зокрема, «Дистанційне навчання», «Методична робота», «Дуальна форма навчання» потребують оновлення та своєчасного доповнення інформаційними матеріалами.
Детальний аналіз заходів з превентивного виховання учнівської молоді у ЗП(ПТ)О області, спрямованих на попередження негативних проявів та профілактику правопорушень в учнівському середовищі, подала у своїй доповіді Любов Харченко, методист Центру
На засіданні навчально-методичної ради були розглянуті та схвалені методичні розробки методистів Центру. 
Наталія Мартинюк, директор Центру, узагальнюючи викладені питання, наголосила, що сьогодні велика увага приділяється як підвищенню іміджу системи професійної (професійно-технічної) освіти в цілому, так і створенню позитивного образу кожного окремого закладу, що має починатися з організації і планомірного розвитку комунікацій з абітурієнтами, їх батьками, роботодавцями та іншими споживачами освітніх послуг. Важливим є не тільки наявність сайту, але і його інформаційне наповнення, динаміка змістовних змін, дизайн, зручність користування тощо. Проведення дистанційного та змішаного навчання, часто єдино можливого в умовах сьогодення, також неможливе без відповідного наповнення сайту закладу.

19 КВІТНЯ 2022 РОКУ

ЧЕТВЕРТЕ ЗАНЯТТЯ У ЦИФРОВІЙ МАЙСТЕРНІ ДЛЯ ОСВІТЯН

Рисунок7.jpg

19 квітня 2022 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області пройшов четвертий тренінг з розвитку цифрової грамотності для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області в рамках роботи «Цифрової майстерні для освітян». 
Під час заняття Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила з онлайн-інструментом зі створення тестових завдань Quizizz та провела майстер-клас щодо розробки гейміфікованих тестів для сумативного оцінювання.
Для забезпечення ефективного навчання учасники отримали розроблені інструкції з інфографікою для успішної роботи з онлайн-інструментом.

18 КВІТНЯ 2022 РОКУ

КРУГЛИЙ СТІЛ ДЛЯ ГОЛІВ МЕТОДИЧНИХ КОМІСІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ПРЕДМЕТІВ

головна.png

18 квітня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбувся круглий стіл для голів методичних комісій на тему: «Викладання загальноосвітніх предметів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти в умовах правового режиму воєнного стану».
Відкрила захід Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, та акцентувала увагу учасників на підготовці та проведенні онлайн-уроків в умовах правового режиму воєнного стану. 
Тарас Корпань, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомив з правилами роботи з медіафайлами, офіційними інтернет-джерелами, розмежування правдивої та фейкової інформації.
Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, висвітлила алгоритм організації дистанційного навчання, розповіла про взаємодію та формат обліку навчальних досягнень під час синхронного та асинхронного режиму.
Наостанок, учасники переглянули методичні матеріали розміщені у розділі «Дистанційне навчання» на сайті НМЦ ПТО у Черкаській області.

18 КВІТНЯ 2022 РОКУ

ЦЕНТРИ КАР’ЄРИ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ЧЕРКАЩИНИ

головна.jpg

У закладах професійної (професійно-технічної) освіти Черкаської області у розпалі проведення профорієнтаційної роботи. Одним із нових підходів такої роботи є створення на базі закладів центрів кар’єри, які успішно розпочали свою роботу в таких закладах професійної (професійно-технічної) освіти: Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області, державних навчальних закладах «Черкаське вище професійне училище», «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій», «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», «Уманський професійний аграрний ліцей».
Метою діяльності центрів кар’єри є підвищення конкурентоспроможності випускників закладу професійної (професійно-технічної) освіти, передусім, у регіоні шляхом створення умов для їхнього соціального адаптування.
Завданням центрів кар’єри є: 
•виявлення та активізація індивідуально-особистісних якостей здобувачів професійної освіти задля їхнього працевлаштування та самореалізації у суспільстві;
•розвиток особистісних і професійних якостей здобувачів освіти для ініціативної поведінки на ринку праці;
•психолого-педагогічний супровід самореалізації молоді та планування кар’єри, надання консультаційної та інформаційно-методичної допомоги;
•супровід організації працевлаштування випускників ЗП(ПТ)О;
•надання профорієнтаційних послуг та популяризація професійної (професійно-технічної) освіти в молодіжному середовищі та серед дорослого населення.
Основними напрямками діяльності центрів кар’єри є консультаційна робота (консультації, тренінги, тестування, семінари); інформаційна діяльність (сторінка центру кар’єри на веб-сайті освітнього закладу), інформаційні матеріали (буклети, бюлетені, фото, відео); співпраця з роботодавцями (база вакансій, презентації роботодавців, ярмарки кар’єри, майстер-класи, економічні екскурсії тощо); партнерство з бізнесом, владою, громадськими організаціями (спільні проєкти, обмін досвідом та навчання співробітників Центру та здобувачів освіти).
Закладами професійної (професійно-технічної) освіти налагоджена співпраця із центрами зайнятості, що конкретизується у проведенні заходів з підготовки до працевлаштування випускників, включення заходів служб зайнятості, роботодавців в освітній процес професійної підготовки кваліфікованих робітників та професійної орієнтації шкільної молоді.
Одним з важливих напрямків роботи центрів кар’єри є співпраця з роботодавцями, зокрема наявність і постійне оновлення бази даних про вакансії на підприємствах (організаціях, установах).

15 КВІТНЯ 2022 РОКУ

АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ ТА ПЕДАГОГА ЯК ЗАПОРУКА ЯКІСНОЇ ОСВІТИ ТА СТАЛОГО РОЗВИТКУ

изображение_viber_2022-04-15_12-47-50-066.jpg

15 квітня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з Управлінням освіти і науки Черкаської обласної військової адміністрації та Управлінням Державної служби якості освіти у Черкаській області проведено онлайн-семінар для заступників керівників з навчальної роботи (методистів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Валентина Ткаченко, начальник відділу вищої, професійної освіти та виховної роботи Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, висвітлила питання вдосконалення управлінської компетентності керівних працівників закладів освіти та шляхів активізації професійного ресурсу педагогічних працівників.
Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області, зосередила увагу учасників на дотриманні академічної доброчесності педагогів як складової довіри до результатів навчання, творчих досягнень здобувачів освіти та ролі адміністрації закладів освіти в пошуку нових підходів до освітнього процесу. 
З нормативними документам, що регламентують дистанційну форму роботи в умовах правового режиму воєнного стану, правами та обов’язками учасників освітнього процесу ознайомила Оксана Компанієць, начальник Управління Державної служби якості освіти у Черкаській області
Тарас Корпань, методист Центру, акцентував увагу присутніх на організаційних аспектах освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області в умовах правового режиму воєнного стану та актуальній інформації щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання у формі національного мультипредметного тесту серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О області у 2022 році. 
І наостанок заходу, Світлана Бабенко, методист Центру, ознайомила з нормативними вимогами до підвищення кваліфікації професійної компетентності сучасного педагога закладу професійної (професійно-технічної) освіти та оформленню звітної документації з курсової підготовки.

15 КВІТНЯ 2022 РОКУ

ВСТУПНЕ ВИПРОБУВАННЯ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ДЛЯ МАЙБУТНІХ АБІТУРІЄНТІВ ВИШІВ

o-education-facebook.jpg

Випускники профтехів, які мають намір продовжити навчання у ВНЗ у 2022 році, замість традиційного ЗНО складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп'ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань: з української мови, математики та історії України.
Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Тест охоплюватиме такі мовні теми: «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія», «Лексикологія. Фразеологія», «Будова слова. Словотвір», «Морфологія», «Синтаксис», «Стилістика», «Розвиток мовлення». Щоправда, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.
Усього в блоці НМТ з української мови 20 завдань, з-поміж яких: 

 • 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;

 • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.
Результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасники знатимуть після виконання національного мультипредметного тесту. Пізніше результат буде також переведено в шкалу 100-200 балів. 
На сайті Українського центру оцінювання якості освіти можна ознайомитися з детальною інформацію щодо вступного випробування з української мови за покликанням: https://testportal.gov.ua/skladnyky-natsionalnogo-multypredmetnogo-testu-ukrayinska-mova/ 

13 КВІТНЯ 2022 РОКУ

КРУГЛИЙ СТІЛ ДЛЯ ГОЛІВ МЕТОДИЧНИХ КОМІСІЙ ПРОФЕСІЙНИХ НАПРЯМІВ

0,6.png

13 квітня 2022 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбувся круглий стіл для голів методичних комісій професійних напрямів на тему: «Виклики та можливості підготовки кваліфікованих робітників в умовах правового режиму воєнного стану».
Відкрила захід Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, та акцентувала увагу учасників на важливості продовження підготовки кваліфікованих робітників в умовах правового режиму воєнного стану, розповіла про особливості проведення онлайн-уроків у надзвичайних ситуаціях, використання цифрових застосунків та методичних матеріалів для підготовки до занять.
Юлія Зоря, завідувач навчально-тренінгового центру STEM-освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», ознайомила з правилами роботи з інформацією з медіапростору.
Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, висвітлила питання організації дистанційного навчання, а саме: роботу педагогічних працівників у синхронному та асинхронному режимах.

13 КВІТНЯ 2022 РОКУ

ВДОСКОНАЛЕННЯ НАВИЧОК ТА САМОРОЗВИТОК

фото.jpg

Навчання і самовдосконалення справжнього професіонала – майстра своєї справи триває протягом усього життя. Воно не обмежується рамками навчального закладу чи займаною посадою. Реалії кожного дня і виклики майбутніх змін ставлять кожного із нас перед необхідністю їх передбачення і відповідної підготовки. 
В Україні триває воєнний стан у зв’язку зі вторгненням рф на територію нашої країни. 
Сьогодні існує безліч інтернет-платформ, на яких, навчаючись, можна набути чи вдосконалити свої професійні уміння чи компетентності.
Команда Міністерства освіти і науки України доповнює перелік корисних ресурсів для дорослих і дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.
Наразі додаємо до наявного переліку платформи для вдосконалення навичок і саморозвитку кожного: