17 ВЕРЕСНЯ 2021 РОКУ

ОНЛАЙН ПРО АКТУАЛЬНЕ!
 

Педагогічні працівники інфраструктурного напряму та професій офісного забезпечення закладів профтехосвіти розглянули підсумки роботи обласного методичного об’єднання, яке відбулося в режимі онлайн на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 17 вересня 2021 року.
Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила присутніх із методичними рекомендаціями на 2021/2022 навчальний рік, результатами навчальних досягнень з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовок означеного напряму за 2020/2021 навчальний рік, переліком всеукраїнських та обласних заходів, акцентувала увагу на необхідності впровадження дуальної форми навчання в освітній процес.
Аліна Філіпова, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей», презентувала матеріали, які потребують апробації. Рішенням ОМО були визначені ЗП(ПТ)О області, в яких здійснюватиметься вивчення цих матеріалів.
Учасники засідання визначили необхідним активніше використовувати новітні онлайн-інструменти в освітньому процесі.

14 ВЕРЕСНЯ 2021 РОКУ

СТАРТУЄМО УСПІШНО!
 

Обласне засідання голів методичних комісій природничо-математичних предметів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області відбулося 14 вересня 2021 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. 
Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями щодо викладання природничо-математичних предметів у 2021/2022 навчальному році, результатами навчальних досягнень з освітніх галузей «Математика», «Природознавство», державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання за 2021 рік, підвела підсумки проведення року математики у ЗП(ПТ)О області, акцентувала увагу на необхідності розвитку цифрової компетентності викладачів та дотримання ними академічної доброчесності.
Лариса Ляпкало, викладач хімії ДНЗ «Золотоніський професійний ліцей», презентувала план роботи над проєктом новітньої освітньої діяльності. Рішенням ОМО була визначена експертна група для оцінювання проєкту та надання відповідних пропозицій.
Учасники засідання визначили, що подальшим напрямком роботи є формування природничо-математичних компетентностей здобувачів освіти шляхом впровадження сучасного методичного інструментарію в освітній процес. 

09 ВЕРЕСНЯ 2021 РОКУ

ПРОФЕСІЙНИЙ САМОРОЗВИТОК ВИКЛАДАЧІВ СУСПІЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ – ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ
 

Учасники обласного методичного об’єднання викладачів суспільних предметів з 15 закладів профтехосвіти розглянули здобутки за попередній та визначили перспективи роботи на новий навчальний рік під час онлайн-засідання, яке відбулося 09 вересня 2021 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Тарас Корпань, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, висвітлив результати державної підсумкової атестації та річних навчальних досягнень здобувачів освіти з історії України за 2020/2021 навчальний рік, ознайомив присутніх з методичними рекомендаціями щодо викладання суспільних предметів у 2021/2022 навчальному році. 
Педагоги, присутні на заході, визначили необхідним постійно удосконалювати отримані та формувати нові професійні компетентності, впроваджувати інформаційні технології, спрямовані на розвиток творчого потенціалу педагогів.

09 ВЕРЕСНЯ 2021 РОКУ

ФОРМУВАННЯ КОМПЕТЕНТНОГО МОВЦЯ Й ЧИТАЧА – ОСНОВНЕ ЗАВДАННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ОСВІТИ

Учасники обласного методичного об’єднання викладачів предметів гуманітарної підготовки 16 закладів профосвіти розглянули методичні рекомендації і основні завдання сучасної гуманітарної освіти на онлайн-засіданні, яке відбулося 09 вересня 2021 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила педагогів означеного напряму з результатами навчальних досягнень з української мови, літератури і англійської мови, державної підсумкової атестації за 2020/2021 навчальний рік, методичними рекомендаціями, заходами міжнародного, всеукраїнського, обласного рівнів, що плануються у 2021/2022 н.р., акцентувала увагу на важливості формування компетентних здобувачів освіти, підвищення якості навчання.
Наталія Цокур, викладач української мови і літератури ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей», презентувала методичну розробку, яка потребує апробації, учасникам засідання. Рішенням ОМО були визначені ЗП(ПТ)О, в яких здійснюватиметься апробація.
Основним напрямом роботи викладачів-гуманітаріїв ЗП(ПТ)О області визначено формування компетентного мовця й читача, який вільно спілкується державною мовою, володіє іноземною мовою, є носієм української культури та поважає культуру інших народів.

03 ВЕРЕСНЯ 2021 РОКУ

ЯКІСНА ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА – ОСНОВНИЙ ПРІОРИТЕТ НАВЧАННЯ У 2021/2022 Н.Р.
 

Учасники обласного методичного об’єднання педагогічних працівників швейного напряму та сфери послуг шести закладів профосвіти визначили основні шляхи удосконалення професійної підготовки здобувачів освіти на онлайн-засіданні, яке відбулося 03 вересня 2021 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила з методичними рекомендаціями педагогічних працівників означеного напряму, переліком заходів всеукраїнського, обласного рівнів, які відбудуться у 2021/2022 н.р., акцентувала увагу на важливості ґрунтовної підготовки до фахових конкурсів, зокрема «WorldSkills Ukraine», «Прорив легкої промисловості України».
Олена Скрябіна, старший майстер Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, продемонструвала переваги підготовки здобувачів професійної освіти за дуальною формою навчання, на прикладі групи учнів, що навчається за професіями «Швачка. Оператор швацького устаткування».
Крім того, Таїса Супрун та Олена Скрябіна, педагогічні працівники Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, презентували матеріали, які потребують апробації, учасникам засідання. Рішенням ОМО були визначені ЗП(ПТ)О, в яких здійснюватиметься апробація.
Педагоги, присутні на заході, визначили необхідним активно впроваджувати модульно-компетентнісний підхід за новими стандартами професійної освіти, працювати на високий результат не лише під час навчання, а й при підготовці до фахових конкурсів.

14 ЛИПНЯ 2021 РОКУ

ТРЕНІНГИ ДЛЯ РОЗРОБНИКІВ ОСВІТНІХ СТАНДАРТІВ
 

14 липня 2021 року методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області Світлана Бабенко, педагогічні працівники державного навчального закладу «Черкаське вище професійне училище» - Ірина Березань, заступник директора з навчально-виробничої роботи та Лідія Хлівіцька, майстер виробничого навчання, взяли участь у тренінгу для розробників освітніх стандартів, який пройшов за ініціативи Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України. 
Тренінг проводив Юрій Кравець, державний експерт Директорату професійної освіти МОН України з теми: «Особливості розроблення освітніх стандартів у 2021 році за новою методикою».
Під час проведення заходу проведена групова робота щодо формування вимог до результатів навчання за різними професіями, а саме: ключові компетентності, професійні компетентності та кількість годин за професійними кваліфікаціями відповідно до результатів навчання.

07 ЛИПНЯ 2021 РОКУ

НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ – ЗДОРОВА НАЦІЯ»
 

07 липня 2021 року відбувся обласний навчально-практичний семінар «Здорове харчування – здорова нація» для керівників пілотних шкіл обласного проєкту «Дітям Черкащини – якісне, безпечне харчування», представників органів управління освітою, які відповідають за організацію харчування в закладах освіти, шеф-кухарів.
Заклади професійної (професійно-технічної) освіти області, які здійснюють підготовку з професії «Кухар», представили страви для здійснення повноцінного безпечного харчування та провели майстер-класи з виготовлення означених страв.

25 ЧЕРВНЯ 2021 РОКУ

ПРОДОВЖУЄМО ВДОСКОНАЛЮВАТИ ВИХОВНУ РОБОТУ
 

Педагогічні працівники з виховної та позаурочної роботи з 17 закладів освіти області обговорювали результати впровадження сучасних тенденцій в організації виховного процесу під час засідання обласного методичного об’єднання педагогічних працівників на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 25 червня 2021 року.
Любов Харченко, методист Центру, підвела підсумки виховної та позаурочної роботи у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області за 2020/2021 навчальний рік, ознайомила учасників із кращими практиками позаурочної роботи в період змішаного навчання. 
Вікторія Скляренко, практичний психолог ДНЗ «Черкаське ВПУ», наголосила на важливості успішного психологічного супроводу в закладах освіти, створення сприятливого психологічного клімату, закцентувала увагу на фактори, що впливають на емоційне вигорання педагогічних працівників, дала настанови на позитивний зміст доброзичливої атмосфери в колективі.

24 ЧЕРВНЯ 2021 РОКУ

НОВІ ВИМОГИ ДО ПІДГОТОВКИ СЛЮСАРІВ З РЕМОНТУ ДОРОЖНЬО-БУДІВЕЛЬНИХ МАШИН ТА ТРАКТОРІВ: РОЗРОБКА НОВОГО СТАНДАРТУ
 

24 червня 2021 року учасники творчої групи обговорили основні напрями та визначили ключові завдання по розробці проєкту освітнього стандарту професійної (професійно-технічної) освіти на компетентнісній основі з професії «Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів», під час онлайн-засідання на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Олександр Лупан, методист Центру, ознайомив з оновленими методичними рекомендаціями щодо розроблення стандартів професійної (професійно-технічної) освіти на компетентнісній основі.
Ігор Барабаш, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей», проінформував про вимоги до переліку загальнопрофесійних та ключових компетентностей з даної професії та проаналізував їх зміст.

23 ЧЕРВНЯ 2021 РОКУ

РЕЗУЛЬТАТИ ТА ВИКЛИКИ: ВИКЛАДАЧІ-СЛОВЕСНИКИ ОБЛАСТІ ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА РІК
 

Педагогічні працівники 17 закладів профосвіти розглянули підсумки роботи обласного методичного об’єднання викладачів предметів гуманітарної підготовки на онлайн-засіданні, яке відбулося 23 червня 2021 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, у форматі методичної теми «Упровадження компетентнісного навчання на уроках гуманітарних предметів» визначила проблеми, які вирішували учасники ОМО протягом навчального року, отримані результати і виклики, спричинені дистанційною формою навчання. Педагоги обговорили аналітичну інформацію щодо участі здобувачів професійної освіти області у всеукраїнських, обласних конкурсах та проведення кампанії ЗНО у 2021 році.
Світлана Бабенко, методист Центру, звернула увагу на основні документи, що врегульовують порядок підвищення кваліфікації викладачів загальноосвітньої підготовки, зорієнтувала учасників на їх можливостях під час навчання впродовж життя.
Учасники засідання визначили необхідним активніше висвітлювати діяльність методичних комісій та її членів на сайтах закладів, удосконалювати мовленнєві компетентності здобувачів освіти на уроках і під час предметних заходів.

18 ЧЕРВНЯ 2021 РОКУ

ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ ЧЕРКАЩИНИ ВІДВІДАЛИ ВИСТАВКУ «AGROSHOW UKRAINE 2021»
 

16-18 червня 2021 року відбулася щорічна міжнародна агропромислова виставка «AGROSHOW Ukraine 2021».
Виставка організована в авторському форматі експо-фесту, на якій провідні компанії представили більше 200 брендів.
Під час виставки була проведена демонстрація сільськогосподарської техніки та тест-драйв автомобілів.
Педагогічні працівники та здобувачі освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти області сільськогосподарського та автотранспортного напрямів ознайомилися із сучасною вітчизняною та зарубіжною технікою і мали можливість поспілкуватися з фермерами, керівниками організацій та установ даних напрямків.

17 ЧЕРВНЯ 2021 РОКУ

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ КОНТЕНТ: СУЧАСНО І КОРИСНО
 

Керівники з виховної та позаурочної роботи з 17 закладів освіти області набували компетентностей щодо орієнтирів на сучасні форми і методи профорієнтаційної роботи під час онлайн-семінару, який відбувся на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з Управлінням освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації 17 червня 2021 року.
Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області (далі – Центр), окреслила основні завдання проведення профорієнтаційної роботи, популяризації робітничих професій у новому форматі, створення якісного профорієнтаційного контенту. 
З основними тенденціями проведення вступної кампанії, іі видах та особливостях ознайомила Валентина Ткаченко, головний спеціаліст відділу вищої, професійної (професійно-технічної) освіти та фінансового забезпечення Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.
Тетяна Войцях, членкиня та медіатор ГО «ЛаСтрада-Україна», розповіла про роль та можливості в здійсненні профорієнтаційної роботи соціально-психологічних театрів, закцентувала увагу на фактори, що впливають на суїцидальну поведінку молоді та шляхи допомоги при потенційній можливості суїциду.
Поділилися корисними порадами щодо моделі цифрової компетентності, висвітлення на сайтах інформації з виховної та позаурочної роботи, формування контенту як засобу позиціювання закладу освіти Вікторія Крамаренко і Дар’я Тінькова, методисти Центру.

Любов Харченко, методист Центру, поінформувала про основні результати співпраці закладів професійної(професійно-технічної) освіти з громадськими організаціями в контексті національно-патріотичного виховання. 
 

16 ЧЕРВНЯ 2021 РОКУ

ЗАСІДАННЯ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ
 

Відбулося чергове засідання навчально-методичної ради Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області за участі Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. 
На засіданні були розглянуті питання:

 1. Про співпрацю закладів професійної (професійно-технічної) освіти регіону з громадськими організаціями в контексті національно-патріотичного виховання.

 2. Про внесення змін до «Положення про навчально-методичну раду Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області».

Любов Харченко, методист Центру, поінформувала членів навчально-методичної ради про основні результати залучення у 2020/2021 навчальному році представників громадських організацій до заходів національно-патріотичного виховання здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти.
Григорій Чепурний, завідувач РІАЛ Центру, ознайомив учасників засідання з основними змінами та доповненнями до «Положення про навчально-методичну раду Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області».
Наталія Мартинюк, директор Центру, узагальнюючи викладені питання, наголосила на важливості урізноманітнення форм і методів національно-патріотичного виховання здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти, особливо в умовах збройного протистояння на сході країни.

09 ЧЕРВНЯ 2021 РОКУ

НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ ЦЕНТРИ: СУЧАСНА НАВЧАЛЬНО-МАТЕРІАЛЬНА БАЗА ДЛЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
 

Заступники директорів з навчально-виробничої роботи та старші майстри з 17 закладів освіти області підвищували рівень управлінської компетентності з питань створення, функціонування, використання потенціалу для професійного вдосконалення учасників освітнього процесу під час онлайн-семінару на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 09 червня 2021 року.
Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області (далі – Центр), у своєму виступі зосередила увагу учасників на вдосконаленні управлінської компетентності керівника закладу освіти як необхідної умови його професіоналізму. Особливий акцент був зроблений на участі заступників та старший майстрів у розробці та затвердженні робочих навчальних планів на 2021/2022 навчальний рік, організації профорієнтаційної роботи, підготовці до регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine 2021-2022. 
З основними тенденціями модернізації професійної (професійно-технічної) освіти, ролі та відповідальності керівних працівників за якісний освітній процес ознайомила Валентина Ткаченко, головний спеціаліст відділу вищої, професійної (професійно-технічної) освіти та фінансового забезпечення Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.
Тарас Корпань, методист Центру висвітлив стан функціонування навчально-практичних центрів закладів професійної освіти області, проаналізував основні здобутки, виклики та перспективи діяльності навчально-практичних центрів регіону.
Дар’я Тінькова, методист Центру, поділилися корисними порадами щодо висвітлення на сайтах навчально-виробничої діяльності, роботи навчально-практичних центрів з метою всебічного позиціонування закладів освіти. 
Про умови підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на базі навчально-практичних центрів регіону та країни, можливостей використання їх потенціалу для стажування педагогічних працівників розповіла Світлана Бабенко, методист Центру.
Григорій Чепурний, завідувач регіональної інформаційно-аналітичної лабораторії Центру, акцентував увагу присутніх на використанні навчально-практичних центрів як навчальних майданчиків для підготовки здобувачів освіти до всеукраїнських фахових конкурсів та озвучив результати участі представників області у ІІІ етапі Всеукраїнських конкурсах фахової майстерності в 2020/2021 навчальному році та Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine 2019-2020.
І наостанок, Оксана Бур’ян, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей» та Людмила Охота, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей», в рамках Школи молодого спеціаліста, презентували власний досвід участі в організації та створенні навчально-практичних центрів, які функціонують на базі їх закладів.

08 ЧЕРВНЯ 2021 РОКУ

БІБЛІОТЕКА –СУЧАСНИЙ ПІДХІД: ПРО АКТУАЛЬНЕ І ВАЖЛИВЕ
 

Бібліотекарі з 17 закладів освіти області підвищували рівень професійної майстерності, моделювання і планування діяльності з розвитку бібліотеки та її позитивного іміджу під час онлайн-семінару на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 08 червня 2021 року.
Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області (далі – Центр), розповіла про основні тенденції підвищення мотивації до удосконалення професійних компетенцій, актуальних питань бібліотечної діяльності, якісного планування роботи, необхідне усвідомлення змін та готовність змінюватися.
Питання щодо практичної діяльності бібліотек у напрямі популяризації читання, зокрема, промоція, просування читання серед здобувачів освіти та реалізації інтерактивних проєктів виступила Наталія Вітавська, завідувачка науково-методичним відділом КЗ «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Тараса Шевченка Черкаської обласної ради».
Любов Харченко, методист Центру, підвела підсумки проведення обласного конкурсу-огляду «Бібліотека – інформаційний простір сучасного закладу освіти» серед бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, вказала на недоліки, допущені при написанні матеріалів на конкурс.
Про формування замовлення підручників доповіла Вікторія Крамаренко, методист Центру.
Людмила Бондаренко, бібліотекар ДНЗ «Жашківський АТПЛ», розповіла про складові бібліотечного простору: професійний, інформаційний та фізичний про пошук нових форм просвітницької діяльності та інформаційної роботи, розробку креативних ідей та втілення їх в роботу.
Про роль бібліотеки та бібліотекаря в закладі освіти; співпрацю з педагогічним колективом та різними установами міста та району, електронні ресурси: роботу вебсайту; наявність електронної бібліотеки, в якій розміщено електронні підручники, створені педагогічними працівниками ДНЗ «Уманський ПАЛ», виступила Ірина Галасун, бібліотекар ДНЗ «Уманський ПАЛ».

03 ЧЕРВНЯ 2021 РОКУ

ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЗДОБУТТЯ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В ПРОФТЕХ ЗАКЛАДАХ: УДОСКОНАЛЕННЯ РОБОТИ МЕТОДИЧНОЇ СЛУЖБИ
 

Заступники директорів з навчальної роботи та методисти з 17 закладів освіти області підвищували рівень управлінської компетентності з питань здобуття повної загальної середньої освіти в закладах профтехосвіти в умовах модернізації професійної освіти під час онлайн-семінару на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 03 червня 2021 року.
Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області (далі – Центр), розповіла про основні тенденції здобуття повної загальної середньої освіти в умовах дистанційного навчання у 2021 році, озвучила перспективи та виклики для закладів профосвіти, які здійснюють загальноосвітню підготовку, запропонувала шляхи вдосконалення управлінської компетентності методичних служб освітніх закладів. 
Щодо ролі керівних працівників у формуванні бренду освітнього закладу, створення сучасного освітнього простору, престижності та конкурентоспроможності закладів професійної (професійно-технічної) освіти виступила Валентина Ткаченко, головний спеціаліст відділу вищої, професійної (професійно-технічної) освіти та фінансового забезпечення Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.
Вікторія Крамаренко та Дар’я Тінькова, методисти Центру поділилися досвідом та корисними порадами щодо організації роботи сайту, формування контенту як засобу позиціонування закладу освіти.
Про умови вдосконалення та підвищення педагогічної кваліфікації, нормативне регулювання процесу курсової підготовки в міжатестаційний період для педагогічних працівників розповіли Тарас Корпань та Світлана Бабенко, методисти Центру
Юлія Зоря, завідуюча центру «STEM-освіти» ознайомила учасників заходу з можливостями спеціалізованого підвищення кваліфікації для педагогічних працівників професійної (професійно-технічної) освіти на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

02 ЧЕРВНЯ 2021 РОКУ

УЧЕНЬ ПРОФТЕХУ ЧЕРКАЩИНИ У ФІНАЛІ КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ
 

01-02 червня 2021 року в межах проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні», який упроваджується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдинг» та виконується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Свісконтакт» за підтримки Міністерства освіти і науки України, відбувся конкурс фахової майстерності з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» в якому взяли участь здобувачі освіти з 22 закладів професійної (професійно-технічної) освіти України.
Черкащину на конкурсі представляв Владислав Семенець - здобувач освіти ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій», який належно представив регіон.

31 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

КРАЩА БІБЛІОТЕКА ЗАКЛАДУ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОБЛАСТІ

 

31 травня 2021 року відбулося засідання журі II етапу обласного конкурсу-огляду «Бібліотека – інформаційний простір сучасного закладу освіти» серед бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
На розгляд представлено 19 робіт з 16 закладів профтехосвіти області.
Учасники конкурсу презентували діяльність бібліотек закладу, різні форми роботи із добувачами освіти, співпраці із громадськими організаціями, благодійними фондами.
За результатами спільного рішення журі переможцем конкурсу у номінації «Бібліотека - територія традицій та інновацій у формуванні медіакультури здобувача освіти» обрано бібліотеку ДНЗ «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей», у номінації «Бібліотека ЗП(ПТ)О – сучасний інформаційно-читацький простір» обрано бібліотеку ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей».
Вітаємо переможців!

28 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

КРАЩА «СТЕЖКА» У РЕГІОНІ: НАЗВАНО ПЕРЕМОЖЦЯ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ

 

28 травня 2021 року в онлайн-режимі відбулося засідання журі ІІ етапу обласного конкурсу «Стежками історичної та культурної спадщини регіону» серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 2020/2021 н.р. (далі – Конкурс).
На розгляд журі представлено 18 учнівських проєктів із 12 закладів профтехосвіти області.
Учасники конкурсу шукали та досліджували вчинки, персональні внески осіб, що, на їх думку, позитивно змінили (життя) розвиток подій оточуючих людей, селища, міста, регіону, країни та залишили неоціненний слід в історії, проте є маловідомим фактом.
За результатами спільного рішення журі переможцем конкурсу обрано проєкт «Сміливі завжди мають щастя…» Бойко Альбіни та Шелест Іванни, здобувачів освіти Державного навчального закладу «Золотоніський професійний ліцей».
Вітаємо переможців!

27 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

РЕАЛІЗУЄМО УПРОВАДЖЕННЯ ДУАЛЬНОЇ ФОРМИ ЗДОБУТТЯ ОСВІТИ

 

Освітяни із 17 профтехів області ділилися досвідом упровадження дуальної форми здобуття освіти з підготовки кваліфікованого робітника на засіданні круглого столу. Обговорили особливості, перспективи та переваги такого навчання.
Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області, зазначила, що навчання за означеною формою сприяє підвищенню якості підготовки здобувачів освіти та тісній співпраці з роботодавцями, замовниками робітничих кадрів.
Світлана Бабенко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, проаналізувала стан упровадження дуальної форми навчання на сьогодні та відмітила, як важливо швидко реагувати на зміни виробничих технологій та модернізувати зміст освітнього процесу, враховуючи вимоги роботодавців.
Досвід з упровадження дуальної форми здобуття освіти презентували: Валентина Тихоненко, Євгенія Щербак (Звенигородський ЦППРК), Людмила Попик (Корсунь-Шевченківський ПЛ), Олена Скрябіна (БРЦПО у Черкаській області), Олександр Саюн (Черкаське ВПУБТ), Віктор Шевчук (Смілянський ЦППРК), Світлана Твереза, Андрій Нехорошев (Канівське ВПУ), Людмила Швець (Уманський ПАЛ), Олександр Коваленко (Буцький ППЛ), Ірина Березань, Наталія Крисько (Черкаське ВПУ).

26 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

ПЕДАГОГИ ЧЕРКАЩИНИ НАВЧАЛИСЯ НОВІТНІМ ТЕХНОЛОГІЯМ

 

Корисну інформацію та практичні поради щодо впровадження сучасних форм і методів підготовки кваліфікованих робітників професій автотранспортного, сільськогосподарського та машинобудівного напрямів отримали педагогічні працівники, які взяли участь у обласному семінарі-практикумі, що відбувся на базі Лисянського професійного аграрного ліцею 26 травня 2021 року.
Олександр Лупан, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, підкреслив важливість інформаційно-комунікаційних технологій для проведення ефективного уроку.
Відкритий урок виробничого навчання з професії: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» презентував Анатолій Скрипник, майстер-клас з підготовки машино-тракторного агрегату до посіву показав Анатолій Бузовський.
Олександр Марусіч, Оксана Шкрибнюк та Ігор Панасовський, викладачі спеціальних предметів Лисянський ПАЛ обмінялися досвідом серед колег області по ефективному впровадженню новітніх технологій в умовах змішаного навчання.

21 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОГО ЖУРІ КОНКУРСУ НА КРАЩУ СИСТЕМУ РОБОТИ СОЦІАЛЬНО_ПСИХОЛОГІЧНИХ ТЕАТРІВ СЕРЕД ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ

 

21 травня 2021 року базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбулося засідання журі обласного конкурсу на кращу систему роботи соціально-психологічних театрів серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
На розгляд представлено авторські матеріали - 15 сценаріїв та 9 відеозаписів вистав. 
Учасники засідання ретельно, неупереджено вивчали та оцінювали кожну роботу. За результатами спільного рішення журі обласного конкурсу на кращу систему роботи соціально-психологічних театрів серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти визначено переможців:
- за кращий авторський сценарій соціально-психологічної вистави: 
II місце:
– учасників соціально-психологічного театру «Колір», ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій», керівник Леся Самарська;
III місце: 
– учасників соціально-психологічного театру «Спалах», ДНЗ «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей», керівники Інна Корінна, Олена Савченко;
- за кращу авторську відеовиставу соціально-психологічного театру: 
III місце:
- учасників соціально-психологічного театру «Колір», ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій», керівник Леся Самарська.
Вітаємо переможців!!!!

21 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОДУКЦІЇ ТОРГОВОЇ МАРКИ ТзОВ «СНЄЖКА-УКРАЇНА»

 

21 травня 2021 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з ТзОВ «СНЄЖКА-УКРАЇНА» для викладачів та майстрів виробничого навчання, які готують майбутніх кваліфікованих робітників з професій «Маляр» та «Штукатур» проведено презентацію продукції торгової марки (в онлайн-режимі).
У заході взяли участь педагогічні працівники 7 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. 
Григорій Чепурний, завідувач регіональною інформаційно-аналітичною лабораторією Центру, відзначив, що професійна освіта може успішно розвиватися лише за умови активної взаємодії закладів професійної (професійно-технічної) освіти з виробниками, які володіють передовими технологіями і мають можливість ділитися своїми здобутками із майбутніми кваліфікованими робітниками.
Таким виробником лакофарбової продукції європейської якості є ТзОВ «СНЄЖКА-УКРАЇНА», яке більше 20 років є одним із лідерів українського ринку з виробництва сучасних будівельних матеріалів.
З метою оновлення змісту професійної освіти та модернізації освітнього процесу підприємство «СНЄЖКА-УКРАЇНА ще у 2016 році підписало Меморандум про співробітництво із Міністерством освіти і науки України, що дозволяє готувати висококваліфіковані конкурентоздатні робітничі кадри відповідно до сьогоднішніх потреб ринку праці.
Одним із основних напрямів такої співпраці стало створення сучасних навчально-практичних центрів у різних регіонах України. Два роки тому такий центр було створено у ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій», що відкрило нові перспективи й можливості у сфері підготовки висококваліфікованих фахівців будівельної справи, дозволило значно підвищити якість професійної підготовки здобувачів освіти, здійснювати перепідготовку незайнятого населення, проводити навчання за модульними програмами тощо.
Олег Балаким, старший технічний консультант з лакофарбової продукції ТзОВ «СНЄЖКА-УКРАЇНА», висвітлив теоретичні основи виконання опоряджувальних робіт, дав ґрунтовні поради щодо практичного підбору та використання матеріалів фірми ТзОВ «СНЄЖКА-УКРАЇНА» (ґрунтовки, шпаклівки, емалі, фарби, пігменти тощо), запросив до подальшої плідної співпраці.

20 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА

 

20 травня 2021 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбулося обласне засідання Школи молодого спеціаліста для педагогічних працівників професій ресторанного сервісу, переробної промисловості та торгівлі ЗП(ПТ)О на тему: «Компетентнісний урок як цілісна дидактична система: зміст, типологія, методичні варіанти». 
Світлана Бабенко, методист Центру, акцентувала увагу учасників засідання щодо розроблення побудови структури будь-якого типу сучасного компетентнісно-орієнтованого уроку при використання технологій дистанційного та змішаного навчання під час проведення освітнього процесу.
Досвідом роботи, щодо використання різних інтернет ресурсів під час проведення уроків, зокрема функціонування особистого блогу педагога, поділилася Наталія Коломійчук, викладач загальнопрофесійної підготовки ДНЗ «Черкаське вище професійне училище».

20 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРОФЕСІЙ БУДІВЕЛЬНОГО НАПРЯМУ

 

20 травня 2021 року на базі Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області відбувся обласний семінар-практикум для педагогічних працівників професій будівельного напряму на тему: «Актуальність інтерактивного навчання в сучасному освітньому процесі. Використання інноваційних будівельних матеріалів та технологій при облицюванні поверхні плитками (майстер-клас)».
Олександр Лупан, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, виступив з теми «Методика планування інноваційного уроку», визначив основні форми, методи і засоби сучасного уроку.
Наталія Горяна, майстер виробничого навчання БРЦПО у Черкаській області, презентувала урок виробничого навчання у групі №Ш1/2 з професії «Лицювальник-плиточник» модуль ЛП 4.2.1 «Облицювання вертикальної поверхні різними плитками». Урок було проведено на достатньому методичному рівні.
Валерій Дашко, викладач спеціальних предметів БРЦПО у Черкаській області, провів майстер-клас по використанню інноваційних будівельних матеріалів та технологій при облицюванні поверхні плитками.
Ольга Лабунець, викладач спеціальних предметів, Галина Демчук, майстер виробничого навчання БРЦПО у Черкаській області, поділилися досвідом роботи щодо реалізації інноваційних технологій на сучасному уроці. 

20 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЄЮ «ІННОВАЦІЙНІ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПЕДАГОГІВ ПРОФЕСІЙНОЇ І ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ: ДОСВІД, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ

 

20 травня 2021 року на базі Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України відбулася Міжнародна конференція з онлайн-трансляцією на тему: «Інноваційні моделі розвитку науково-методичної компетентності педагогів професійної і фахової передвищої освіти: досвід, проблеми, перспективи».
Мета заходу: наукова комунікація щодо інноваційних моделей розвитку науково-методичної компетентності педагогів закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, науково-методичного супроводу інноваційної діяльності педагогів.
Наталія Мартинюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, виступила з питанням щодо розвитку науково-методичної компетентності педагогів в умовах суспільних та освітніх викликів. Акцентувала увагу учасників заходу на роботу методистів Центру, яка спрямована на актуалізацію науково-методичної роботи педагогічних працівників професійно-практичної підготовки; засвоєння змісту нових освітніх програм і технологій їх реалізацій; ознайомлення з сучасними методиками викладання; вдосконалення навичок самоосвітньої роботи педагога.

19 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ З РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЄКТУ СТАНДАРТУ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ЗА КОМПЕТЕНТНІСНИМ ПІДХОДОМ З ПРОФЕСІЇ «СИРОВАР»

 

19 травня 2021 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з Директоратом професійної освіти та представниками державного навчального закладу «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» відбулося засідання творчої групи з розроблення проєкту стандарту професійної (професійно-технічної) освіти за компетентнісним підходом з професії «Сировар».
Учасники засідання ознайомилися з Рамковою програмою ЄС щодо оновлених ключових компетентностей, після чого визначили перелік ключових і загальнопрофесійних компетентностей та проаналізували їх орієнтовний зміст; розглянули і обговорили кваліфікаційну характеристику з професії «Сировар» та визначили перелік додаткових професійних компетентностей, які необхідно внести у проєкт відповідного стандарту.

19 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРОФЕСІЙ ХАРЧОВОГО НАПРЯМУ

 

19 травня 2021 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбулося обласне засідання творчої групи педагогічних працівників професій харчового напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Внесення корективів до робочих навчальних планів на модульно-компетентнісній основі з професії «Кулінар борошняних виробів». 
Яна Водяник, методист Центру, звернула увагу на типові помилки при розробці робочих навчальних планів на основі модульно-компетентнісного підходу, акцентувала увагу на дотриманні нормативних документів. 
Учасники творчої групи обговорили назви та зміст освітніх компонентів (навчальних предметів) у відповідності до СП(ПТ)О та освітньої програми.

18 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

ВЕБІНАР ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ІНФОРМАТИКИ, ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

 

18 травня 2021 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області відбувся вебінар для  викладачів інформатики, інформаційних технологій з теми: «Розвиток професійних та цифрових компетентностей в рамках діджиталізації освітнього процесу». 
У засіданні взяли участь 27 педагогічних працівників із 17 ЗП(ПТ)О області.
Дар’я Тінькова, методист Центру, звернула увагу учасників на професійні компетентності, які визначені у професійних стандартах «Вчитель закладу загальної середньої освіти» (Наказ Мінекономіки від 23.12.2020 № 2736) і «Педагог професійного навчання» (Наказ Мінекономіки від 20.06.2020 № 1182).
Анна Ткаченко, доцент кафедри фізики ЧНУ ім. Б. Хмельницького, розповіла про особливості навчання інформатичних предметів в умовах змішаного навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Галина Луценко, доцент кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій ЧНУ ім. Б. Хмельницького охарактеризувала цифрові компетентності за національною рамкою та ознайомила з особливостями використання в освітньому процесі онлайн-сервісів Mentimeter, Pollever, Tricider.

18 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ВИШИВАНКИ - 15 РОКІВ

 

Встає над світом щире сонце вранці
Земля зігріта променем ясним.
А я іду по світу у вишиванці.
Я – українець! І горджуся цим.

15 років тому свято День Вишиванки народилося у стінах Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Ідея прийти на пари у вишитих сорочках належить Лесі Воронюк. Власне, зі студентської акції все і почалося. Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. В 2021 році День вишиванки припадає на 20 травня, свято покликане популяризувати українську культуру і традиції. 
Сьогодні масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у третій четвер травня не буває. День Вишиванки завжди був яскравим, життєдайним та улюбленим святом мільйонів українців. Сподіваємося, і цього року разом з вами ми зможемо зберегти красиву традицію, відповідальну місію великим українством одягати вишиті сорочки третього четверга травня в знак єдності та підтримки одне одного.
Уся Україна, а також кожен куток планети, де живуть українці, перетворювались на фантастичну красу. Згадаймо учнів у вишиванках, працівників підприємств та офісів − океан радісних фото. Згадаймо наших захисників, які одягають вишиті сорочки і вірять, що вони захистять від куль. Згадаймо себе і той піднесений внутрішній стан, коли йдеш вулицею, і тобі посміхаються незнайомі люди лишень тому, що вони теж у вишитих сорочках.
День Вишиванки − це унікальний, потужний, колективний піднесений настрій, тому обіцяє буде гарним та насиченим низкою заходів. Нам, українцям, в такий кризовий період особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки. Саме тому цьогоріч рекомендуємо провести онлайн-акції, одягнути вишиванки за будь-яких умов: вдома, якщо карантин триватиме, або на роботі в посткарантинний період.
Рекомендуємо організувати цікаві конкурси у мережі, наприклад, «Найкраща вишиванка» або «Найкраще фото у вишиванці». 
Також День Вишиванки варто присвятити видатним українським родинам, кілька поколінь котрих робили значний внесок у розбудову української державності, культури, науки. Таким чином, прагнемо заповнити пустку в інформаційному просторі і привернути увагу українців до того, що кожен український рід є частиною кореня, з якого виростає Україна.

 

14 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ З ПРОФЕСІЇ «БАРМЕН»

 

14 травня 2021 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбулося обласне засідання творчої групи педагогічних працівників з професії «Бармен» щодо розробки робочих навчальних планів на модульно-компетентнісній основі. 
У заході взяли участь 10 педагогічних працівників із 5 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Світлана Бабенко, методист Центру, акцентувала увагу присутніх на дотриманні нормативних документів при розробці робочих навчальних планів, звернула увагу на типові помилки, яких припускаються при розробці робочих навчальних планів на основі модульно-компетентнісного підходу.

13 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

ДРУГИЙ ЕТАП ПРОЄКТУ: БІБЛІОТЕКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ – ВІДКРИТИЙ ПРОСТІР МЕДІАГРАМОТНОСТІ

 

З 11 по 13 травня на базі Державного навчального закладу «Уманський професійний аграрний ліцей» відбулася друга фаза Міжнародного проєкту: «Бібліотека закладу освіти – відкритий простір медіаграмотності», реалізація якого стала можливою завдяки Академії української преси у партнерстві з Медійною програмою в Україні. 
Медіатренерка Світлана Бабенко, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, провела три навчальні тренінги для студентської молоді закладу. 
У ході проведення тренінгів учасникам було запропоновано практичні вправи «Сніжинка», «Телефакс», «Я медіавиробник», «Створи новину», «Білий шум», «Упаковка медіа», «Власники медіа» та ін., виконуючи які здобувачі освіти зробили висновки про необхідність розвитку медіаграмотності та критичного мислення.
Виконуючи інтерактивну вправу «Бібліотека у смартфоні: міф чи реальність?» здобувачі освіти дійшли висновку, що сьогодні в умовах розвитку цифрового суспільства необхідним є критичний аналіз інформації, перевірка достовірності інформаційних джерел, формування попиту на правдиву інформацію та уміння самостійно протистояти пропаганді та маніпуляціям. 
Наприкінці тренінгу, під час обговорення, Філіпчук Денис, учень І курсу ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей», зауважив, що після участі у тренінгу він зрозумів, що за медіаграмотністю майбутнє і бути медіаграмотною людиною сьогодні – модно і престижно!

13 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ІНРАСТРУКТУРНОГО НАПРЯМКУ ТА ПРОФЕСІЙ ОФІСНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

13 травня 2021 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області відбулося засідання творчої групи педагогічних працівників інфраструктурного напрямку та професій офісного забезпечення на тему: «Розробка проєктів робочих навчальних планів на модульно-компетентнісній основі з професій інфраструктурного напрямку та офісного забезпечення». 
У засіданні взяли участь 9 педагогічних працівників із 5 ЗП(ПТ)О області.
Дар’я Тінькова, методист Центру, закцентувала увагу учасників засідання на необхідності дотримання СП(ПТ)О та інших чинних нормативних документів при складанні робочого навчального плану на основі компетентнісного підходу, наголосила на необхідності ретельної роботи профільних методичних комісій під час формування освітніх програм на модульно-компетентнісній основі та поурочно-модульного планування.

07 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

ІІІ (ФІНАЛЬНИЙ) ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ З ПРОФЕСІЇ «ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК»

 

06 травня 2021 року Міністерством освіти і науки України підведено підсумки та визначені призери ІІІ (фінального) етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності. Фінал Всеукраїнського конкурсу проходив за 5 професіями: «Перукар», «Електрогазозварник», «Штукатур», «Верстатник широкого профілю» та «Машиніст тепловоза» (кваліфікація «Помічник машиніста тепловоза»). 
Цього року змагання вперше відбулися в онлайн-форматі. Як відзначив заступник Міністра освіти та науки Ігор Гарбарук: «Такі конкурси є гарною можливістю вкотре нагадати суспільству не тільки про цінність робітничих професій, але й про те, що навчання в профтехах може бути якісним та цікавим». Додатковим стимулом є те, що фіналісти конкурсу, які вибороли призові місця, отримуватимуть стипендію Президента України. Нині її розмір становить 1420 грн.
За результатами конкурсу та рішеннями журі призерами змагань стали 30 здобувачів професійної освіти з різних областей України. Серед них, Надія Гордєєва, учениця Державного навчального закладу «Монастирищенський професійний ліцей», яка представляла Черкаський регіон та виборола почесне 6-те місце у змаганні з професії «Електрогазозварник».
Вітаємо переможницю та педагогічний колектив ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей». 
Бажаємо подальших успіхів і звершень!

30 КВІТНЯ 2021 РОКУ

БІБЛІОТЕКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ – ВІДКРИТИЙ ПРОСТІР МЕДІАГРАМОТНОСТІ

 

З 28 по 30 квітня 2021 року на базі Державного навчального закладу «Уманський професійний аграрний ліцей» відбулася реалізація І етап Міжнародного проєкту: «Бібліотека закладу освіти – відкритий простір медіаграмотності».
Організаторами є: Академія української преси у партнерстві з Міжнародною неурядовою організацією Internews, комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» та Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Основна мета проєкту: отримання базових інструментів з основ інфомедійної грамотності у період інфодемії, використовуючи практичні форми і методи. 
У ході проведення тренінгів учнівська молодь активно включалась у виконання практичних вправ «Як не звихнутися з розуму та не пошитися в дурні під час інфодемії», «Треш чи тренд: як добре ви розумієте медіа?», «Бібліотека у смартфоні: міф чи реальність?», «Шість кроків до ведення розмови щодо вакцинації» та ін.
Під час проведення тренінгу для педагогічних працівників закладу Світлана Бабенко, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, вказала на те, що виконуючи запропоновані вправи здобувачі освіти зробили висновки, що слід змінювати свідомість, вчитись розуміти природу інформації і роль медіа в її розповсюджені; усвідомлювали, що знаходяться під постійним інформаційним тиском, особливо в часи глобальної інфодемії.

28 КВІТНЯ 2021 РОКУ

ЗАСІДАННЯ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ

 

28 квітня 2021 року відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбулося засідання навчально-методичної ради за участі Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації (в режимі онлайн). 
На засіданні були розглянуті питання:

 1. Про підсумки обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2021».

 2. Про розробку проєктів стандартів професійної (професійно-технічної) освіти на компетентнісній основі в 2021 році.

 3. Про результативність участі закладів професійної (професійно-технічної) освіти у Всеукраїнських конкурсах фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти в 2020/2021 навчальному році.

Вікторія Крамаренко, методист Центру, поінформувала учасників засідання про основні підсумки щорічної обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2021», яка проводилася в онлайн-форматі на початку квітня поточного року.
Григорій Чепурний, завідувач регіональної інформаційно-аналітичної лабораторії, методисти Центру Світлана Бабенко та Вікторія Крамаренко доповіли про стан роботи з розробки проєктів стандартів професійної (професійно-технічної) освіти на компетентнісній основі в 2021 році.
Григорій Чепурний ознайомив членів навчально-методичної ради з основними результатами участі ЗП(ПТ)О у ІІІ (фінальному) етапі Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти в 2020/2021 навчальному році, порівняв їх з результатами минулих років.
Валентина Ткаченко, головний спеціаліст відділу вищої, професійної (професійно-технічної) освіти та фінансового забезпечення Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, у своєму виступі наголосила, що участь у конкурсах фахової та професійної майстерності сприяє підвищенню іміджу як окремого закладу освіти, так і професійної освіти в цілому і повинна стати справою честі кожного майстра виробничого навчання, кожного викладача. Саме тому результати Конкурсу, внесок кожного педагогічного працівника необхідно обговорити на засіданнях педагогічних рад, методичних комісій, інформаційно-інструктивних нарад тощо.
Наталія Мартинюк, директор Центру, узагальнюючи викладені питання, наголосила, що в ЗП(ПТ)О області мають бути розроблені та вжиті дієві заходи з метою створення умов для розвитку професійної майстерності здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти, поширення та популяризації досвіду кращих педагогічних працівників та закладів освіти у організації підготовки та участі у Всеукраїнських конкурсах фахової майстерності, конкурсах професійної майстерності «WorldSkills Ukraine», поглибленні співпраці з роботодавцями, благодійними організаціями, фондами, громадськістю тощо.

27 КВІТНЯ 2021 РОКУ

РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА 

 

27 квітня 2021 року у Державному навчальному закладі «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» на базі навчально-практичного центру електротехнічного напряму відбулося засідання круглого столу за участі роботодавців міста, методиста Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області та адміністрації закладу.
Метою проведення заходу було вдосконалення співпраці роботодавців міста з навчальним закладом та популяризації професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».
Учасниками заходу були:

 • Надія Абдін, директор ТОВ «АГРОПРОМЕНЕРГО»;

 • Анатолій Вовненко, завідуючий електротехнічною лабораторією Звенигородської філії публічного акціонерного товариства «Черкасиобленерго»;

 • Світлана Бабенко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області.

З вітальним словом до учасників засідання круглого столу звернулася Ольга Рябоненко, т. в. о. директора ДНЗ «Звенигородський центр підготовки робітничих кадрів». Подякувала присутнім роботодавцям за допомогу у зміцненні та модернізації матеріально-технічної бази закладу з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», а зокрема, надання розхідних матеріалів для відпрацювання умінь та навичок здобувачів освіти на уроках виробничого навчання.
Надія Абдін акцентувала увагу на тому, що співпраця освітнього закладу і роботодавців – це перспективний шлях до розв’язання багатьох проблем, які виникають у процесі підготовки та подальшого працевлаштування молодих кваліфікованих кадрів. 
У ході проведення заходу на базі НПЦ були презентовані майстер-класи здобувачами освіти ІІ курсу групи №5:

 • Штанько Едуард, на тему: «Безпровідна передача електроенергії»;

 • Степовий Андрій, на тему: «Запуск асинхронного трьохфазного двигуна»;

 • Москаленко Дмитро, на тему: «Запуск електродвигуна в режимі двигун-генератор та перетворення однофазної мережі в трьохфазну»;

 • Ніконов Олександр, на тему: «Пошук підземних електрокомунікацій за допомогою приладу «Електрокріт».

Олексій Бондар, завідувач навчально-практичним центром, презентував усім присутнім принцип роботи автономної сонячної електростанції сконструйованої здобувачами освіти відповідно технічних вимог. Дана станція слугуватиме не тільки як тренажерний майданчик для відпрацювання умінь та навиків, а й виконуватиме свою безпосередню функцію - перетворюватиме енергію сонячного випромінювання на електричну.

27 КВІТНЯ 2021 РОКУ

ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА

 

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 27 квітня 2021 року відбулося засідання Школи молодого спеціаліста для майстрів виробничого навчання автотранспортного, сільськогосподарського та машинобудівного напрямків на тему: «Форми і методи організації та проведення уроків виробничого навчання» 
У засіданні взяли участь 26 майстрів виробничого навчання із 17 ЗП(ПТ)О області. 
Олександр Лупан, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, спільно з учасниками Школи обговорили питання підвищення ефективності уроків виробничого навчання  шляхом раціонального використання форм і методів навчання, визначили суть та пріоритети діяльнісного підходу в освітньому процесі, важливість формування ключових компетентностей та навчально-пізнавальної діяльності на уроках виробничого навчання, складові ефективних методик навчання. Під час засідання учасники обмінялися досвідом організації виробничого навчання у навчальному закладі в умовах змішаного навчання.

23 КВІТНЯ 2021 РОКУ

ІІІ (ФІНАЛЬНИЙ) ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ З ПРОФЕСІЇ «ШТУКАТУР»

 

21-23 квітня 2021 року в онлайн–режимі проходив ІІІ (фінальний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Штукатур». Організатором та відповідальним за проведення ІІІ етапу конкурсу виступив Державний навчальний заклад «Сумське міжрегіональне вище професійне училище». Команду Черкащини на конкурсі представляв Державний навчальний заклад «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», на базі якого було створено локацію Черкаського регіону. 
Конкурс проводився у два тури. 21 квітня 2021 року відбувся теоретичний тур. Владіслав Шибистий, учень ДНЗ «Смілянський ЦППРК», виконував тестові завдання. 
23 квітня 2021 року пройшов практичний тур, який складався з виконання одного завдання з фаху шляхом нанесення на прогрунтовану гіпсокартонну поверхню декоративних сумішей «Polimin» ШФ – 1 (короїд 2,5 мм біла) з подальшим формуванням фактури. Загальний обсяг робіт на одного конкурсанта складав 4,24 м². відповідно до кваліфікації 3-го розряду з професії «Штукатур». 
Асистентом, який відповідав за організацію конкурсу в області, був  Олександр Лупан, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, за дотриманням вимог охорони праці від спостерігала Вероніка Бондар, технічну підтримку здійснювала Наталія Химич, ДНЗ «Смілянський ЦППРК». 
Владіслав Шибистий мав можливість протягом двох днів конкурсу показати рівень професійної майстерності та фахові знання. 

Чекаємо на результати! Бажаємо перемоги!

21 КВІТНЯ 2021 РОКУ

ВЕЛИКОДНЯ ВИСТАВКА «УМАНСЬКА ПИСАНКА – 2021»

 

З нагоди відзначення Великодніх свят 21 квітня 2021 року в м. Умань (центральний парк) відбулася виставка «Уманська писанка – 2021».
Державний навчальний заклад «Уманський професійний аграрний ліцей» активно долучився до проведення даного заходу із застосуванням матеріалів профорієнтаційного напрямку.
Разом із Великодніми смаколиками гостям роздавалися листівки та сувеніри з пропозицією відвідати та обрати для навчання ДНЗ «Уманський ПАЛ». Здобувачі освіти, які представляли заклад освіти, залюбки ділилися інформацією про свій заклад та демонстрували і пригощали кондитерськими виробами, виготовленими власноруч під керівництвом майстрів виробничого навчання.
Виставка пройшла в позитивному руслі, ефективність якої забезпечили працівники закладу освіти: Сергій Вальчевський (старший майстер); Марина Іздебська (голова методичної комісії харчового напрямку, майстер виробничого навчання); Наталія Пирожак, Світлана Фролова, Оксана Кравченко, Олександр Шуст (майстри виробничого навчання).
Захід був проведений з дотриманням карантинних норм.

21 КВІТНЯ 2021 РОКУ

V ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ «ПРОРИВ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

 

Заклади професійної (професійно-технічної) освіти Черкащини взяли участь у V Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «Прорив легкої промисловості України», який проходив із 01 лютого по 21 квітня 2021 року.
Конкурс популяризує професійну освіту та спеціальності легкої промисловості. Завдання конкурсу - створення колекції одягу з 5-7 образів на тему «Fashion візитівка». Через цю колекцію творчі колективи продемонстрували Україні та світові свій край та познайомили із своїми закладами освіти. Джерелом натхнення стали історико-культурні традиції та географічні особливості регіонів, історія закладів та студентський креатив.
Колекції одягу від Черкаської області представили два заклади освіти: ДНЗ «Золотоніський ПЛ» та БРЦПО у Черкаській області.
ДНЗ «Золотоніський ПЛ» знаходиться в мальовничому місті чорнобривців Золотоноші, тому учасниці створили колекцію вишуканих сучасних суконь із вишитим символічним орнаментом чорнобривцями – «Чорнобривцева феєрія». Над створенням колекції працювали здобувачі освіти Вікторія Лущ, Ярослава Кива, Альона Юсіна, Ольга Веретільник під керівництвом майстрів виробничого навчання Олени Шаповалової та Любові Несен. 
БРЦПО у Черкаській області представили колекцію «Primavera», яка створена з моделей для дівчат у романтичному стилі. Кольори для суконь обрали майстрині, споглядаючи за природою, а натхнення – з жіночої вроди. Над створенням колекції працювали здобувачі освіти Діна Харенко, Анна Щербина, Яна Томіленко, Єлизавета Вовченко, Оксана Ткаченко, Альона Буленко під керівництвом майстрів виробничого навчання Тетяни Хоменко, Галини Керносенко, Оксани Гордієнко, Валентини Бондаренко, Ірини Лютої. 
Здобувачі професійної освіти області належним чином представили Черкаський регіон на конкурсі! 

21 КВІТНЯ 2021 РОКУ

РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «РОЗВИТОК НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗП(ПТ)О У СУЧАСНИХ УМОВАХ»

 

21 квітня 2021 року відбувся Регіональний науково-практичний семінар на тему: «Розвиток науково-методичної компетентності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О у сучасних умовах» організаторами якого були кафедра методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО УМО НАПН України, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Черкаській області, ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій».
Під час відкриття з вітальним словом до учасників заходу звернулася Наталія Мартинюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Метою проведення науково-практичного семінару було обговорення організаційно-методичних засад та сучасних підходів до розвитку науково-методичної компетентності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О в умовах формальної, неформальної та інформальної освіти; роботи методичних служб ЗП(ПТ)О з питань організації сучасного науково-методичного супроводу професійної діяльності педагогів.
У семінарі-практикумі взяли участь педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти регіону: Людмила Ростецька (ДНЗ «Черкаське ВПУБТ»), Людмила Швець (ДНЗ «Уманський ПАЛ), Ліна Ткач (ДНЗ «Черкаське ВПУБТ»), Алла Бреус (ДНЗ «Черкаське ВПУБТ»), Наталія Коломійчук (ДНЗ «Черкаське ВПУ»), Руслан Мельник (ДНЗ «Канівське ВПУ»), Світлана Гапченко (ДНЗ «Золотоніський ПЛ»), Олег Перевозний (ДНЗ «Корсунь-Шевченківський ПЛ»).
Під час виступів висвітлювалися питання: формування готовності педагогічних працівників до інноваційної професійної діяльності в умовах сучасного ЗП(ПТ)О; вхід за лінком: найпопулярніші онлайн-сервіси та інструменти в епоху цифрової освіти; науково-методичні підходи до організації та проведення сучасного заняття з професійної підготовки.
Регіональний науково-практичний семінар «Розвиток науково-методичної компетентності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О у сучасних умовах» пройшов в атмосфері відкритого спілкування, творчих дискусій та плідної співпраці.

21 КВІТНЯ 2021 РОКУ

ІІІ (ФІНАЛЬНИЙ) ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ З ПРОФЕСІЇ «ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК»

 

19 – 20 квітня 2021 року в онлайн-режимі проходив ІІІ (фінальний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Електрогазозварник». Організатором та відповідальним за проведення ІІІ етапу конкурсу виступило Головинське вище професійне училище нерудних технологій Житомирської області. Команду Черкащини на конкурсі представляв Державний навчальний заклад «Монастирищенський професійний ліцей», на базі якого було створено локацію Черкаської області.
Конкурс проходив у два тури. 19 квітня 2021 року відбувся теоретичний тур. Надія Гордєєва, учениця ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей», виконувала тестові завдання.
20 квітня 2021 року пройшов практичний тур, який передбачав зварювання стикового з’єднання пластин із низьковуглецевої сталі у вертикальному (PF) просторовому положенні методом 135 (дугове зварювання металевим плавким електродом у середовищі активних газів) на спеціально оснащеному робочому місці.
Асистентом, який відповідав за організацію конкурсу в області, був Григорій Чепурний, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, за дотриманням вимог охорони праці спостерігав Олег Палагін, технічну підтримку здійснював Владислав Дзюба, педагогічні працівники ДНЗ «Монастирищенський ПЛ».
Надія Гордєєва мала можливість протягом двох днів конкурсу показати рівень своєї професійної майстерності та фахові знання.
Чекаємо на результати! Бажаємо перемоги!

20 КВІТНЯ 2021 РОКУ

ПІЛОТНЕ ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОЄКТУ SELFIE У ЗАКЛАДАХ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ

 

20 квітня 2021 року, за підтримки Європейського фонду освіти (ETF), Міністерства освіти і науки України спільно з Європейським фондом освіти та Міністерства цифрової трансформації України, розпочалося пілотне впровадження проєкту SELFIE у закладах професійної (професійно-технічної) освіти!
SELFIE (Self-reflection on Effective Learning by Fostering the Use of Innovative Educational Technologies) - це онлайн інструмент (заповнення онлайн анкет), спрямований на допомогу закладам освіти в самооцінці ефективності впровадження цифрових технологій в освітньому процесі.
Метою пілотного проєкту SELFIE є сприяння цифровій трансформації закладів професійної (професійно-технічної) освіти (далі - ЗП(ПТ)О) на основі звітів із самоаналізу, отриманих за результатами заповнення онлайн анкет.
В проєкті задіяно 10 областей Україні, в тому числі і Черкаська область.
Регіональним координатором з впровадження проєкту SELFIE в ЗП(ПТ)О Черкаської області є Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області.
Пілотними закладами професійної (професійно-технічної) освіти від Черкаської області визначено:

 1. ДНЗ «Лисянський професійний аграрний ліцей», директор Олександр Яцюк. Координатор в закладі – Наталія Демчук.

 2. ДНЗ «Іркліївський професійний аграрний ліцей», в.о. директора Олександр Карабін. Координатор в закладі – Олеся Литвиненко.

 3. ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей», директор Володимир Гергун. Координатор в закладі – Ірина Ростикус.

19 КВІТНЯ 2021 РОКУ

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРОФЕСІЙ РЕСТОРАННОЇ СФЕРИ

 

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 19 квітня 2021 року відбувся семінар-практикум для педагогічних працівників професій ресторанної сфери з теми: «Впровадження сучасних виробничих технологій у освітній процес з метою підготовки кваліфікованих робітників згідно сучасних вимог підприємств замовників кадрів». У заході взяли участь 27 педагогічних працівників із 10 ЗП(ПТ)О регіону.
З вітальним словом до учасників семінару-практикуму звернулася заступник директора з навчально-виробничої роботи Державного навчального закладу «Уманський професійний аграрний ліцей» Людмила Швець.
Світлана Бабенко, методист Центру, виступила з теми «Впровадження сучасних засобів навчання у освітній процес», акцентувала увагу на доцільності застосування інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання, нестандартних форм педагогічної діяльності у освітньому процесі при підготовці конкурентоспроможного на ринку праці робітника.
Тетяна Волошина, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей», провела онлайн-урок теоретичного навчання з теми: «Рекомендації страв і вино-горілчаних виробів згідно асортименту меню і прейскуранту» з професії «Офіціант».
Наталія Стригун, майстер виробничого навчання ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей», провела онлайн-урок виробничого навчання (вступний інструктаж) з теми: «Технологія приготування молочних коктейлів» з професії «Бармен». Значну увагу під час проведення уроку було приділено технології проведення майстер-класу по приготуванні двошарового молочного коктейлю.
Уроки було проведено на достатньому методичному рівні.

15 КВІТНЯ 2021 РОКУ

ІІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ З ПРОФЕСІЇ «ВЕРСТАТНИК ШИРОКОГО ПРОФІЛЮ»

 

13 квітня 2021 року розпочався ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Верстатник широкого профілю» у форматі онлайн. Організовує інтернет-локації Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник». Команду Черкащини на конкурсі представляє Державний навчальний заклад «Уманський професійний ліцей», на базі якого було створено локацію Черкаського регіону.
Конкурс проводився у два тури. 13 квітня 2021 року відбувся теоретичний тур. Андрій Ворона, учень ДНЗ «Уманський ПЛ», виконував тестові завдання.
15 квітня 2021 року пройшов практичний тур, який передбачав виконання двох завдань та складався з токарної обробки деталі «Корпус» на універсальному токарно–гвинторізному верстаті та обробки деталі «Молоток» на вертикально – фрезерному верстаті. За виконанням конкурсної роботи спостерігало професійне журі. 
Протягом конкурсу асистентом, який відповідає за організацію конкурсу в області, був Олександр Лупан, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, за дотриманням вимог охорони праці відповідно до професії спостерігала Наталія Ткаченко, інженер з охорони праці, технічну підтримку здійснювала Оксана Юркевич, викладач інформатики ДНЗ «Уманський ПЛ». 
Андрій Ворона мав можливість протягом двох днів конкурсу показати рівень професійної майстерності та фахові знання. 
Чекаємо на результати! Бажаємо перемоги!

14 КВІТНЯ 2021 РОКУ

ІІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ З ПРОФЕСІЇ «ПЕРУКАР»

 

13 квітня 2021 року розпочався ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Перукар» у форматі онлайн. Організовує інтернет-локації Державний заклад професійної (професійно-технічної) освіти «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі».
Команду Черкащини на конкурсі представляє Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області, на базі якого було створено локацію Черкаського регіону.
Конкурс проводився у два тури. 13 квітня 2021 року відбувся теоретичний тур. Анастасія Бровченко, учениця БРЦПО у Черкаській області, виконувала тестові завдання та потрапила за кількістю балів у десятку серед 24 конкурсантів всеукраїнського етапу.
14 квітня 2021 року пройшов практичний тур, який передбачав виконання сучасної зачіски на основі стилю «Ретро 60 років ХХ століття». За виконанням конкурсної роботи спостерігало професійне журі.
Протягом конкурсу асистентом, який відповідає за організацію конкурсу в області, була Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, спостерігала за дотриманням вимог охорони праці відповідно до професії Тетяна Чумак, інженер з охорони праці, технічну підтримку здійснювали Тетяна Смаглюк та Сергій Церковний, технічні фахівці БРЦПО у Черкаській області.
Анастасія Бровченко мала можливість протягом двох днів конкурсу показати рівень професійної майстерності та фахові знання. 
Чекаємо на результати! Бажаємо перемоги!

09 КВІТНЯ 2021 РОКУ

ІІ (ОБЛАСНИЙ) ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ З ПРОФЕСІЇ «ШТУКАТУР»

 

09 квітня 2021 року в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області в онлайн-режимі відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти Черкаської області з професії «Штукатур».
Конкурс проводився у два тури. Під час теоретичного туру учасники виконували завдання у формі тестування. Практичний тур полягав у нанесенні на прогрунтовану гіпсокартонну поверхню декоративної суміші (короїд, 2,5 мм) з подальшим формуванням фактури.
Відповідно до рішення журі переможцем ІІ етапу став Владіслав Шибистий, учень ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів».
Вітаємо переможця! Бажаємо творчих успіхів і високих результатів на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Штукатур».

08 КВІТНЯ 2021 РОКУ

КРАЩІ ВИСТАВКОВІ ЕКСПОЗИЦІЇ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ЧЕРКАЩИНИ

 

В рамках обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2021» було визначено кращі виставкові експозиції закладів професійної (професійно-технічної) освіти Черкащини.
За результатами засідання журі переможцями стали:

 • Державний навчальний заклад «Канівське вище професійне училище»;

 • Державний навчальний заклад «Монастирищенський професійний ліцей»;

 • Державний навчальний заклад «Уманський професійний аграрний ліцей».

Експозиції переможців відзначались яскравим, естетичним оформленням, мали єдину, цільну композицію задіяних виставкових елементів, охоплювали всі напрямки професійної підготовки закладу та містили зразки готової продукції. 
Кращі експозиції закладів професійної (професійно-технічної) освіти нагороджені дипломами Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.
Вітаємо переможців!

08 КВІТНЯ 2021 РОКУ

КРУГЛИЙ СТІЛ ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО НАПРЯМКУ, ІНФРАСТРУКТУРНОГО НАПРЯМКУ ТА ПРОФЕСІЙ ОФІСНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

08 квітня 2021 року, в рамках обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини - 2021», відбувся круглий стіл для педагогічних працівників природничо-математичних предметів, інфраструктурного напрямку та професій офісного забезпечення закладів професійної (професійно-технічної) освіти області «Перспективи впровадження STEM-освіти у загальноосвітню та професійну підготовку здобувачів освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області. Обмін досвідом». У заході взяли участь 36 педагогічних працівників із 17 ЗП(ПТ)О області.
Дар’я Тінькова, методист Центру, привітала учасників виставки, оголосила кращі методичні розробки по напрямках та проаналізувала напрацювання педагогічних працівників природничо-математичних предметів, інфраструктурного напрямку та професій офісного забезпечення, представлених на виставку.
Під час круглого столу досвідом роботи із впровадження елементів STEM- освіти поділилися: Микола Осадчий, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Черкаський ПАЛ», Галина Григоренко, викладач інформатики ДНЗ «Канівське ВПУ», Оксана Шкрибнюк, викладач хімії ДНЗ «Лисянський ПАЛ», Наталія Асауленко, викладач математики ДНЗ «Буцький ППЛ», Тетяна Грицаченко, викладач біології ДНЗ «Черкаський ВПУ». 
По завершенню заходу відбулась дискусія щодо впровадження STEM-освіти у природничо-математичну та професійну підготовку здобувачів освіти.

08 КВІТНЯ 2021 РОКУ

ПАНЕЛЬНА ОНЛАЙН-ДИСКУСІЯ ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРОФЕСІЙ РЕСТОРАННОГО СЕРВІСУ, ПЕРЕРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ, ТОРГІВЛІ, ХАРЧОВОГО, ШВЕЙНОГО НАПРЯМКУ ТА СФЕРИ ПОСЛУГ

 

08 квітня 2021 року, в рамках обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2021», відбулася панельна онлайн-дискусія для педагогічних працівників професій ресторанного сервісу, переробної промисловості, торгівлі, харчового, швейного напрямку та сфери послуг з теми: «Сучасна професійна підготовка майбутніх фахівців: виклики, досвід, стратегії, перспективи». У заході взяли участь 92 педагогічних працівники ЗП(ПТ)О регіону.
Яна Водяник, методист Центру, привітала учасників обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини - 2021», повідомила про мету даного заходу та оголосила кращі методичні розробки педагогічних працівників відповідних напрямків закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. 
Вікторія Крамаренко, методист Центру, наголосила на тому, що такий захід дозволить педагогічним працівникам різних професійних напрямків висвітлити власні бачення щодо поліпшення системи підготовки здобувачів професійної освіти в умовах реформування.
До панельної онлайн-дискусії з визначеного питання долучилися педагогічні працівники ЗП(ПТ)О області: Олена Скрябіна, Тетяна Смаглюк, викладачі спеціальних предметів БРЦПО у Черкаській області; Олена Шаповалова, майстер виробничого навчання ДНЗ «Золотоніський ПЛ»; Валентина Максюта, майстер виробничого навчання ДНЗ «Корсунь-Шевченківський ПЛ»; Клавдія Строкань, майстер виробничого навчання ДНЗ «Золотоніський ПЛ»; Наталія Коломійчук, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Черкаське ВПУ»; Людмила Охота, викладач спеціальних ДНЗ «Жашківський АТПЛ»; Валентина Микитенко, майстер виробничого навчання ДНЗ «Монастирищенський ПЛ». 
По завершенню заходу Світлана Бабенко, методист Центру, зазначила, що удосконалення професійної комунікації викладачів спеціальних предметів та майстрів виробничого навчання є безперервним тривалим процесом, оскільки якісне професійне спілкування являє собою спроможність реалізації педагогом усіх компонентів професійної діяльності завдяки своїм комунікативним властивостям.

08 КВІТНЯ 2021 РОКУ

ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ З ОБМІНУ ДОСВІДОМ ВИКЛАДАЧІВ ГУМАНІТАРНИХ ПРЕДМЕТІВ

 

08 квітня 2021 року, в рамках обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2021», відбулася онлайн-зустріч з обміну досвідом викладачів гуманітарних предметів «Калейдоскоп інновацій та творчих ідей». У заході взяли участь 33 педагоги з 17 закладів освіти.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, привітала учасників обласної виставки та оголосила переможців, проаналізувала методичні розробки викладачів гуманітарних предметів, представлених на виставку та презентувала кращі виставкові матеріали, відмічені журі.
Викладачі гуманітарних предметів поділилися власними напрацюваннями з колегами: Людмила Хоруженко - з теми «Професійна спрямованість уроків української мови» (ДНЗ «Смілянський ЦППРК»), Ірина Рахуба показала власне створені лоції із зарубіжної літератури (ДНЗ «Жашківський АТПЛ»), Жанна Щербина ознайомила з проєктними технологіями на уроках української мови та літератури (БРЦПО у Черкаській області), Наталія Цокур розповіла про використання завдань для підготовки до складання ДПА у формі ЗНО на уроках української мови (ДНЗ «Черкаський ПАЛ»), Світлана Барабаш презентувала методику роботи з тематичними картками на уроках англійської мови «Read and tell – write and say» (ДНЗ «Черкаський ПАЛ»), Оксана Пепчук продемонструвала особливості застосування інфографіки як засобу візуалізації навчального матеріалу на уроках української мови і літератури та під час позакласних заходів, провела майстер-клас зі створення інфографіки у застосунку «Canva».

08 КВІТНЯ 2021 РОКУ

КРУГЛИЙ СТІЛ ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ АВТОТРАНСПОРТНОГО, СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО, МАШИНОБУДІВНОГО, БУДІВЕЛЬНОГО ТА ЕНЕРГЕТИЧНОГО НАПРЯМКІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОБЛАСТІ

 

08 квітня 2021 року, в рамках проведення обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2021, відбулося засідання круглого столу для педагогічних працівників автотранспортного, сільськогосподарського, машинобудівного, будівельного та енергетичного напрямків закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з теми: «Змішане навчання як форма сучасної підготовки майбутніх фахівців професійної освіти».
У заході взяли участь 100 педагогічних працівників з 17 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Олександр Лупан, методист Центру, привітав учасників обласної виставки, оголосив переможців, проаналізував методичні розробки педагогічних працівників автотранспортного, сільськогосподарського, машинобудівного, будівельного та енергетичного напрямків, представлених на виставку та детально зупинився на організації змішаного навчання здобувачів освіти на основі інформаційного освітнього середовища з використанням електронних навчальних комплексів, застосування сучасних інформаційних технологій навчання, комп’ютерно-орієнтованих технологій для структурування навчальної інформації і представлення її в різних форматах. 
Михайло Головченко, майстер виробничого навчання ДНЗ «Буцький ППЛ», поділився досвідом щодо проведення професійно-практичної підготовки змішаного навчання в закладі. 
Про особливості використання та здійснення дистанційної форми навчання в закладах професійної освіти розповіли Лілія Турмій, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Лисянський ПАЛ», Тетяна Гуреля, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Корсунь-Шевченківський ПЛ» та Володимир Глущенко, майстер виробничого навчання ДНЗ «Черкаський ПЛ».

08 КВІТНЯ 2021 РОКУ

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ СУСПІЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОБЛАСТІ

 

08 квітня 2021 року, в рамках проведення обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2021», відбувся семінар-практикум для викладачів суспільних предметів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з теми: «Формування ключових та предметних компетентностей здобувача освіти на уроках суспільствознавчих предметів».
У заході взяли участь 21 педагогічний працівник із 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Тарас Корпань, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, привітав учасників заходу та відзначив кращі роботи викладачів суспільних предметів подані на обласну виставку педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2021».
Олег Поляков, викладач суспільних предметів ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей» провів для присутніх онлайн-урок з історії України. Педагогічні працівники мали змогу відчути себе в ролі здобувачів освіти, а по завершенню обговорити технології, методи проведення онлай-уроків, поділитися власним досвідом.
Алла Галяс, викладач історії ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій», продемонструвала учасникам заходу технологію використання кейс-методу на уроках історії.
Алла Кабацкова, викладач суспільних предметів ДНЗ «Золотоніський професійний ліцей», презентувала збірник історичних задач з історії України та ознайомила з власною методикою використання історичних задач для формування ключових та предметних компетентностей під час уроків.
Тетяна Старовойтова, викладач історії ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей», поділилася власним досвідом розроблення опорних конспектів, які є невід’ємною частиною її роботи з підготовки здобувачів освіти до державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання з історії України.
На завершення заходу присутні обмінялися досвідом з удосконалення викладання суспільних предметів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти: особливостями дистанційного навчання, можливостями роботи під час змішаної форми навчання, необхідності підтримки зворотного зв’язку зі здобувачами освіти та підготовкою їх до ДПА у формі ЗНО у 2021 році з історії України.

08 КВІТНЯ 2021 РОКУ

НАРАДА ДЛЯ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОБЛАСТІ

 

08 квітня 2021 року, в рамках проведення обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2021, відбулася нарада для керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
З вступним словом перед учасниками виступив Валерій Данилевський, начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. Валерій Вікторович підвів підсумки виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2021», озвучив основні здобутки, перспективи розвитку професійної (професійно-технічної) освіти регіону, представив педагогічних працівників, нагороджених дипломами Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, ними стали: Бондаренко Людмила (бібліотекар ДНЗ «Жашківський АТПЛ»), Булатецька Любов (викладач спеціальних предметів ДНЗ «Черкаське ВПУ»), Коломійчук Наталія (викладач спеціальних предметів ДНЗ «Черкаське ВПУ»), Лисак Ірина (викладач фізичного виховання ДНЗ «Уманський ПЛ»), Мельник Ірина (викладач спеціальних предметів ДНЗ «Уманський ПАЛ»), Пепчук Оксана (викладач української мови і літератури ДНЗ «Лисянський ПАЛ»), Твереза Світлана (викладач зарубіжної літератури ДНЗ «Канівське ВПУ»), Унтілова Антоніна (викладач спеціальних предметів ДНЗ «Монастирищенський ПЛ»), Хоруженко Людмила (викладач української мови і літератури ДНЗ «Смілянський ЦППРК»), Шаповалова Олена (майстер виробничого навчання ДНЗ «Золотоніський ПЛ») та педагогічних працівників, які отримали сертифікати про те, що їхні матеріали визнані кращими та внесені у «Каталог кращих робіт обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини –2021» - Вальчевський Сергій (старший майстер ДНЗ «Уманський ПАЛ»), Галяс Алла (викладач суспільних предметів ДНЗ «Черкаське ВПУБТ»), Думанова Інна (майстер виробничого навчання ДНЗ «Золотоніський ПЛ»), Кабацкова Алла (викладач суспільних предметів ДНЗ «Золотоніський ПЛ») Молоцило Валентина (викладач спеціальних предметів ДНЗ «Черкаське ВПУБТ»), Перевезій Олександр (майстер виробничого навчання ДНЗ «Смілянський ЦППРК»), Ростецька Людмила (викладач спеціальних предметів ДНЗ «Черкаське ВПУБТ»), Свиридюк Надія (викладач природничих предметів ДНЗ «Уманський ПАЛ») Скрипник Валентина, заступник директора з навчальної роботи, Демяненко Валентина, методист ДНЗ «Черкаський ПАЛ»), Смаглюк Тетяна (викладач спеціальних предметів БРЦПО у Черкаській області), Старовойтова Тетяна (викладач історії ДНЗ «Уманський ПАЛ»), Удот Ольга (майстер виробничого навчання ДНЗ «Черкаське ВПУ»), Щербина Жанна (викладач української мови і літератури БРЦПО у Черкаській області), Юхименко Оксана (викладач математики ДНЗ «Черкаський ПЛ»). 
Наталія Мартинюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, проаналізувала методичні розробки педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, які були подані на виставку педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2021», підвела підсумки обласного конкурсу на кращий дидактичний засіб навчання виготовлений здобувачами освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
З станом та перспективами у фінансовому забезпеченні закладів освіти перед учасниками наради виступила Тетяна Кійко, начальник відділу вищої, професійної (професійно-технічної) освіти та фінансового забезпечення Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.
І наостанок заходу, Валентина Ткаченко, головний спеціаліст відділу вищої, професійної (професійно-технічної) освіти та фінансового забезпечення Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, звернула увагу присутніх керівників закладів освіти на якості надання освітніх послуг під час змішаного навчання.

07 КВІТНЯ 2021 РОКУ

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ ЗП(ПТ)О

 

07 квітня 2021 року в рамках обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини - 2021» відбувся семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Створення ефективної моделі організації виховного процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти в умовах карантину». У заході взяли участь 45 педагогічних працівників із 17 ЗП(ПТ)О області.
Любов Харченко, методист Центру, проаналізувала методичні розробки, представлені на обласну виставку педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини - 2021». 
Юля Черватюк, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області, Людмила Проценко, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області, розповіли про права людини, небезпеку в інтернет-просторі. Психологічні фактори інформаційно-психологічного ризику проаналізувала Ольга Овчаренко, доцент кафедри психології КНЗ Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної Ради», Сергій Шульга, спеціаліст Черкаського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, охарактеризував методичні розробки з фізичної культури, представлені на виставку.

07 КВІТНЯ 2021 РОКУ

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З НАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ, НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОЇ РОБОТИ, СТАРШИХ МАЙСТРІВ ТА МЕТОДИСТІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОБЛАСТІ