top of page
5.png
logo6030.jpg
123.jpg
інноватика_edited.jpg
1-1.jpg

24 ГРУДНЯ 2024 РОКУ

011008553.jpg

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Напередодні Різдва Христового та Нового року 
прийміть щирі вітання з прийдешніми святами. 
Попри всі труднощі і випробування 2024 року 
надія на світле майбутнє та здійснення бажань 
все ж жевріє в душі кожного українця.
У своїх сподіваннях ми прагнемо Перемоги й мирного життя, 
економічного розквіту й розбудови Української держави. 
Кожного дня ми докладаємо зусиль 
задля наближення наших мрій.
Нехай новий день принесе впевненість та віру в те, 
що кращий час скоро настане, додасть стійкості та міцності, 
щоб подвоїти наші сили й завзятість. 
Зичимо вашим родинам якомога частіше перебувати разом, 
ділитися щирими розмовами й теплими спогадами, 
радостями й турботами.
Нехай вогник тепла й душевного спокою 
запанує в наших змучених тривогами серцях.

З повагою, директор та колектив

НМЦ ПТО у Черкаській області

19 ГРУДНЯ 2024 РОКУ

tiger-1381091117.png

ВИЗНАЧЕНІ ПЕРЕМОЖЦІ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ХV МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

19 грудня 2024 року відбувся обласний етап ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Черкащини на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
За рішенням журі конкурсу перемогу здобули:
І місцеНедашківська Анна, учениця ІІ курсу ДНЗ «Черкаське вище професійне училище»; 
ІІ місцеДядченко Богдан, учень ІІІ курсу ДНЗ «Уманський професійний ліцей»;
ІІІ місцеСкурчак Діана, учениця ІІ курсу ДНЗ «Лисянський професійний аграрний ліцей».
Вітаємо конкурсантів та бажаємо перемоги у фіналі міжнародного змагання!

19 ГРУДНЯ 2024 РОКУ

Водяник Я.А..jpg

ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРОФЕСІЙ ОФІСНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ІНФРАСТРУКТУРНОГО НАПРЯМУ

19 грудня 2024 року відбулося засідання Школи молодого спеціаліста для педагогічних працівників професій офісного забезпечення та інфраструктурного напряму з теми: «Формувальне оцінювання: шляхи застосування у навчальному процесі», організоване Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області 
Яна Водяник, методист Центру, ознайомила учасників з поняттям «формувальне оцінювання», шляхами його застосування у навчальному процесі, з основними результатами та елементами з яких складається дане оцінювання.
По завершенню заходу педагоги-початківці окреслили подальші напрями роботи щодо якісної підготовки фахівців з професій офісного забезпечення та інфраструктурного напряму.

10 ГРУДНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ДЛЯ ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ

Педагогічні працівники ЗП(ПТ)О області розглянули проблему формування творчої компетентності як чинника професійного становлення здобувачів освіти, які навчаються за професіями швейного напряму та сфери послуг, на обласному семінарі-практикумі 10 грудня 2024 року, проведеному Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі ДНЗ «Золотоніський ПЛ».
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Лариса Ляпкало, заступник директора з навчальної роботи ліцею. Наталя Галич, заступник директора з виховної роботи, ознайомила із матеріально-технічною базою закладу освіти.
Про важливість формування творчої компетентності в освітньому середовищі розповіла Вікторія Крамаренко, методист Центру, розпочинаючи семінар-практикум.
Педагогічні працівникам презентували урок теоретичного навчання Анна Воропай, викладач спеціальних предметів, з теми «Моделі блузок. Види оздоблення», та урок виробничого навчання – Інна Стеблина, майстер в/н, з теми «Обробка пілочок. Обробка кокеток». Здобувачі освіти продемонстрували відпрацювання професійних компетентностей за кваліфікацією – кравець 3-го розряду. Педагоги для планування роботи використали інтерактивні плакати, учасники долучилися до проєктної діяльності. Особлива увага приділялася розвитку творчого мислення, формуванню естетичного смаку.
Розповіли про ідеї впровадження проєктів новітньої освітньої діяльності педагогічні працівники професій швейного напряму та сфери послуг БРЦПО у Черкаській області Валентина Кошова й Тетяна Пічкур.
Учасники семінару-практикуму визначили переваги застосування творчих здібностей у професійному навчанні для формування успішних кваліфікованих робітників. Наостанок, педагоги відвідали навчально-практичний центр швейного напряму ліцею.
 

03 ГРУДНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

EVENT-ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ

03 грудня 2024 року педагогічні працівники професій ресторанного сервісу закладів професійної (професійно-технічної) освіти регіону навчалися використанню Event-технологій при підготовці кваліфікованих робітників професій ресторанного сервісу під час обласного семінару-практикуму, організованого Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей».

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Сергій Павлученко, в.о. директора закладу, та ознайомлення присутніх із матеріально-технічною базою закладу.

Світлана Бабенко, методист Центру, висвітлила питання мотивації здобувачів освіти до навчання через використання онлайн-інструментів в освітньому процесі.

Учасникам заходу було презентовано урок теоретичного навчання з професії «Бармен» на тему: «Характеристика, види та призначення скляного посуду» (Галина Мельник, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей») та урок виробничого навчання (вступний інструктаж) з теми: «Організація робочого місця бармена» (Валентина Микитенко, майстер виробничого навчання ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей»). Уроки було проведено на належному методичному рівні на базі торговельно-розважального комплексу «Вікторія», соціального партнера-роботодавця.

Ділилася досвідом використання Event-технологій в освітньому процесі при підготовці фахівців з професії «Офіціант» Катерина Мигуля, майстер виробничого навчання Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області та Богдан Руденко, майстер виробничого навчання з професій «Бармен», «Майстер ресторанного обслуговування» ДНЗ «Черкаське вище професійне училище».

В результаті всі учасники заходу збагатилися новими ідеями використання Event-технологій на різних етапах уроку при підготовці кваліфікованих робітників професій ресторанного сервісу.

03 ГРУДНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ВЧИМОСЯ ВИЗНАЧАТИ РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАННЯ ТА ОСВІТНІ ЦІЛІ

Про специфіку визначення мети уроку та очікуваних результатів говорили викладачі предметів освітньої галузі «Технології» закладів професійної (професійно-технічної) освіти області під час засідання Школи молодого спеціаліста на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 03 грудня 2024 року.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, визначила важливість правильно формувати мету та завдання уроку, що забезпечить досягнення конкретних результатів, зосередила увагу учасників на особливостях організації проєктної діяльності.
Педагоги мали можливість попрактикуватися у формуванні результатів навчання відповідно до елементів структури обраного проєкту.


 

29 ЛИСТОПАДА 2024 РОКУ

Водяник Я.А..jpg

ШКОЛА МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРОФЕСІЙ ХАРЧОВОГО НАПРЯМУ

29 листопада 2024 року відбулося засідання Школи молодого спеціаліста для педагогічних працівників професій харчового напряму з теми «Комплексно-методичне забезпечення на уроках виробничого та теоретичного навчання з професій харчового напряму», організоване Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області
Яна Водяник, методист Центру, ознайомила учасників з поняттям «комплексно-методичне забезпечення», з його основною функцією та складом, а також розробкою комплексно-методичного забезпечення для уроків виробничого та теоретичного навчання.
По завершенню заходу педагоги-початківці окреслили подальші напрями роботи щодо якісної підготовки фахівців з харчового напряму.

 

28 ЛИСТОПАДА 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

ЕМОЦІЙНО-ЕСТЕТИЧНИЙ РОЗВИТОК ПЕДАГОГА

28 листопада 2024 року вихователі гуртожитків та керівники гуртків закладів професійної (професійно-технічної) освіти розглянули питання емоційно-естетичного розвитку педагога через призму особистісно-позитивного ставлення до здобувачів освіти під час обласного семінару-практикуму, організованого Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі ДНЗ «Уманський професійний ліцей».
З вітальним словом до учасників заходу звернувся Леонід Щербак, директор закладу. Наталія Підліснюк, заступник директора з навчально-виховної роботи, поділилася досвідом створення емоційної атмосфери на позаурочних виховних заходах педагогами виховного напряму закладу.
Світлана Бабенко, методист Центру, розповіла про естетичне виховання та психологічну підтримку в умовах повномасштабного вторгнення у системі освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти регіону.
Тетяна Чорна, вихователь гуртожитку, презентувала виховний захід на тему: «Пам’ятаємо про минуле, дбаємо про майбутнє», який зосереджений на формуванні національної свідомості здобувачів освіти та дослідженні історії своєї країни.
Ірина Лисак, керівник хореографічного гуртка, презентувала урок на тему: «Історія українського танцю «Гопак». Робота над характером і настроєм танцю «Не залишай» метою якого було сформувати у здобувачів освіти усвідомлення важливості танцю як засобу самовираження та гармонізації внутрішнього світу.
Поділилися власним досвідом щодо виховної та гурткової роботи спрямованої на виховування почуття патріотизму приналежності до українського народу Віталія Козуб, вихователь гуртожитку ДНЗ «Канівське ВПУ» та Світлана Корнієнко, керівник творчого гуртка БРЦПО у Черкаській області.
Захід пройшов насичено в атмосфері емоційно-позитивного настрою.

27 ЛИСТОПАДА 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

СУЧАСНІ ОНЛАЙН ІНСТРУМЕНТИ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ

27 листопада 2024 року педагогічні працівники професій торговельного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти розглянули питання формування професійних навичок майбутніх фахівців торговельної галузі шляхом застосування сучасних онлайн інструментів під час обласного семінару-практикуму, організованого Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі ДНЗ «Золотоніський професійний ліцей».
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Наталія Галич, заступник директора з навчально-виховної роботи, ознайомивши присутніх із матеріально-технічною базою закладу освіти. 
Світлана Бабенко, методист Центру, акцентувала увагу присутніх на основних вимогах до професійних навичок у торговельній сфері та запропонувала використання сучасних онлайн інструментів на різних етапах освітнього процесу.
Педагогічними працівниками ДНЗ «Золотоніський ПЛ» Юлією Гладкою та Оленою Марсаковою презентовано уроки теоретичного та виробничого навчання з професій торговельного напряму. Уроки були проведені на належному методичному рівні.
Ділилася досвідом використання інноваційних технологій в освітньому процесі при підготовці фахівців з професії «Контролер-касир» Світлана Беньковська, майстер виробничого навчання ДНЗ «Черкаське ВПУ».
В результаті всі учасники заходу збагатилися новими ідеями використання онлайн інструментів на різних етапах уроку при підготовці кваліфікованих робітників.

20 ЛИСТОПАДА 2024 РОКУ

photo_2023-11-15_11-25-44.jpg

ПОЄДНУЄМО ТЕОРІЮ З ПРАКТИКОЮ

20 листопада 2024 року відбулося чергове засідання навчально-методичної ради Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
На засіданні були розглянуті питання:
1. Про діяльність Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області щодо підвищення професійної компетентності педагогічних працівників системи професійної (професійно-технічної) освіти.
2. Про стан надання освітніх послуг навчально-практичними центрами у закладах професійної (професійно-технічної) освіти регіону.
3. Про схвалення проєктів новітньої освітньої діяльності, реалізація яких розпочинається у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області у 2025 році, та планів роботи над ними.
4. Організація професійно-орієнтаційної роботи у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.
5. Про стан забезпечення закладів професійної (професійно-технічної) освіти основними навчально-методичними документами з планування навчально-виробничого процесу.
6. Про схвалення Інформаційно-аналітичного збірника Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області «Професійна (професійно-технічна) освіта Черкащини-2024».
Світлана Бабенко, методист Центру, висвітлила стан підвищення професійної компетентності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О області протягом 2024 року, проаналізувала стан професійно-орієнтаційної роботи у профтехах області.
Григорій Чепурний, завідувач РІАЛ Центру, ознайомив учасників засідання з основними результатами діяльності навчально-практичних центрів регіону у 2024 році.
Олександр Лупан, методист Центру, виступив з інформацією щодо проєктів новітньої освітньої діяльності, реалізація яких розпочинається у ЗП(ПТ)О області у 2025 році, представив плани роботи над ними.
Детальний аналіз стану забезпечення ЗП(ПТ)О області основними навчально-методичними документами з планування навчально-виробничого процесу був проведений методистом Центру Тарасом Корпанем.
На засіданні був схвалений Інформаційно-аналітичний збірник Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області «Професійна (професійно-технічна) освіта Черкащини - 2024».
Наталія Мартинюк, директор Центру, узагальнюючи викладені питання, наголосила на важливості постійного вдосконалення професійної компетентності педагогічних працівників закладів освіти, чого можна досягти, зокрема, шляхом формування в педагога усвідомлення сильних і слабких сторін власної моделі викладання, стремління до постійного саморозвитку, вміння вишукувати і використовувати для цього різні джерела і можливості. 
Одним із дієвих шляхів вдосконалення професійної компетентності викладачів та майстрів виробничого навчання є творча роботу над проєктами новітньої освітньої діяльності, більш ефективне використання навчально-практичних центрів, створених на базі наших профтехів. 
У подоланні соціально-економічних викликів, що постали перед нами, система професійної освіти відіграє як ніколи важливу роль. Її основним завданням на сьогодні є підготовка висококваліфікованих робітничих кадрів для повоєнної відбудови національної та регіональних економік, а також професійна підготовка та перепідготовка вимушених переселенців аби допомогти їм швидше знайти робоче місце на ринку праці.
За таких умов актуалізується діяльність навчально-практичних центрів, які дозволяють максимально наблизити навчально-виробничий процес до умов сучасного високотехнологічного виробництва, запроваджувати різні види професійної підготовки, зокрема опанування часткових кваліфікацій для прискореного навчання молоді і дорослого населення.
На жаль, окремі з них працюють не досить ефективно, не дають належної віддачі, не стали центрами впровадження передових технологій, якісного підвищення кваліфікації та перепідготовки. На усунення цих недоліків має бути спрямована робота кожного працівника методичної служби.
Виконання завдань, що постали сьогодні перед професійною освітою, неможливе без належного планування навчально-виробничого процесу.
Важливою складовою освітнього процесу є повсякденна, кропітка професійно-орієнтаційна робота в наших закладах, на що, зокрема, має бути спрямована діяльність новостворених центрів кар’єри. 

19 ЛИСТОПАДА 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

НА ПОШУКУ МОТИВАЦІЇ УЧНІВ ДО ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Учасники обласного семінару-практикуму для викладачів англійської мови закладів професійної освіти обговорювали сучасні методики здобуття англійської мови, зростання її ролі у світі 19 листопада 2024 року. Захід організовано Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей».
Зустріч розпочалася з вітального слова Людмили Швець, заступника директора з навчально-виробничої роботи ліцею, та ознайомлення присутніх із історією та сьогоденням закладу.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, висвітлила питання ролі англійської мови на міжнародному рівні, важливості її вивчення для зростання конкурентоспроможності нашої держави та її європейської інтеграції.
Педагоги побували на уроці англійської мови Елеонори Драчук із теми «Здорові звички», який пройшов у вигляді інтерактивної гри у застосунку Jeopardy Quiz Game, де учні активно демонстрували свої вміння використовувати англійську мову під час спілкування. Також викладач презентувала новий проєкт освітньої діяльності «Впровадження STEAM- освіти під час викладання предмета «Іноземна мова».
Про кращі практики, підвищення мотивації, подолання труднощів та корисні онлайн-ресурси розповіла Ірина Постоленко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри англійської мови та методики її навчання Уманського ДПУ імені Павла Тичини.
Поділилися власним досвідом роботи викладачі Тетяна Пасечніченко (ДНЗ «Монастирищенський ПЛ»), Тетяна Мельник (ДНЗ «Уманський ПЛ») щодо використання професійно-орієнтованої лексики на уроках англійської для майбутніх зварників, слюсарів, будівельників, кухарів; Олена Бондар (БРЦПО у Черкаській області) - про створення умов зацікавленості на уроках для ефективного навчання англійської мови.
Семінар-практикум завершився обговоренням проблемних питань вивчення іноземної мови  у закладах освіти.

14 ЛИСТОПАДА 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

ВПРОВАДЖЕННЯ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС

14 листопада 2024 року педагогічні працівники професій енергетичного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти розглянули питання актуальності компетентнісного підходу в сучасній професійній освіті та аспекти підвищення якості навчального процесу як засоби постійного розвитку педагогічної майстерності педагогічного працівника під час обласного семінару-практикуму, організованого Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів».
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Ольга Рябоненко, в. о. директора ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», ознайомивши присутніх із матеріально-технічною базою закладу освіти. 
Олександр Лупан, методист Центру, розкрив основні вимоги до професійних компетенцій у сфері енергетики та акцентував увагу на використанні цифрових технологій та програмного забезпечення в енергетичних професіях таких як симулятори, 3D моделювання, системи автоматизації для підвищення якості навчального процесу.
Учасникам семінару-практикуму був презентований урок теоретичного навчання, який провів викладач спеціальних предметів ДНЗ «Звенигородський ЦППРК» Юрій Сокирко, та урок виробничого навчання – Олексій Бондар, майстер виробничого навчання закладу. Уроки були проведені на належному методичному рівні. 
Володимир Стеблівський, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Звенигородський ЦППРК» поділився власним досвідом роботи щодо способів мотивації здобувачів освіти до самонавчання та розвитку професійних навичок в умовах компетентнісного підходу.
Світлана Вовненко, методист закладу під час виступу розкрила практичні аспекти впровадження компетентнісного підходу.
Учасники семінару-практикуму висловили свої бачення щодо перспектив розвитку професійної освіти в контексті впровадження новітніх технологій та мали можливість ознайомитися з конкретними прикладами успішного використання сучасних технологій в навчальних програмах енергетичного напряму.

11 ЛИСТОПАДА 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ОЦІНЮЄМО РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ЗА СУЧАСНИМИ РЕКОМЕНДАЦІЯМИ

Викладачі предметів освітніх галузей «Математика», «Природознавство» закладів професійної (професійно-технічної) освіти, учасники обласної Школи молодого спеціаліста, вивчали особливості оцінювання результатів навчання учнів на засіданні, яке відбулося 11 листопада 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, розповіла про вимоги до оцінювання результатів навчання в контексті сучасної освіти, нормативні документи, які врегульовують питання здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти, основні функції та орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів з предметів, надала практичні поради щодо тематичного, семестрового та річного оцінювання.
Учасники мали можливість попрактикуватися з виведення балів за підсумками вивчення теми та семестру.

07 ЛИСТОПАДА 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

ФОРМУЄМО ПРОФЕСІЙНУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ МАЙСТРА ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ

07 листопада 2024 року відбулося засідання Школи молодого спеціаліста для майстрів виробничого навчання професій автотранспортного, сільськогосподарського та машинобудівного напрямів на тему: «Вимоги до методичного забезпечення уроків виробничого навчання з професії», організоване Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області. 
Учасники заходу вивчали рекомендації щодо методичного забезпечення уроків виробничого навчання з професій у контексті нових вимог до освіти необхідних для підвищення ефективності навчання.

31 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ВИКОРИСТАННЯ ІМЕРСИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ УСПІШНОГО НАВЧАННЯ

Викладачі освітніх галузей «Математика», «Природознавство» закладів професійної освіти вивчали можливості застосування імерсивних технологій у навчанні під час обласного семінару-практикуму 31 жовтня 2024 року, який пройшов на базі ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технлогій» за ініціативи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Захід розпочав Олександр Саюн, директор закладу, ознайомивши гостей із сьогоденням училища та перспективами розвитку.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, визначила ключові питання зустрічі: створення навчальних ситуацій для використання інноваційних технологій в освітньому процесі, важливість практико-орієнтованого навчання.
Викладачі переглянули урок біології Ольги Ковтун з теми: «Симбіоз та його форми». Педагог зосередили увагу вихованців на роботі в команді, використовуючи різноманітні інтерактивні застосунки та інноваційні платформи: Quizlet, Wordwall, AR book.
Презентував можливості використання в освіті доповненої та віртуальної реальності Ігор Завгородній, експерт з інтеграції штучного інтелекту та розробки повноцінних вебзастосунків.
Поділилися досвідом роботи з технологіями 3D-графіки в системі GeoGebra Оксана Порожня, викладач фізики й математики ДНЗ «Канівське вище професійне училище», електронних навчальних симуляцій Олександр Граб, викладач фізики ДНЗ «Золотоніський професійний ліцей». 
Розповіли про ідеї впровадження проєктів новітньої освітньої діяльності викладачі Любов Онищенко (ДНЗ «Жашківський АТПЛ»), Юлія Ткач (ДНЗ «Уманський ПАЛ»).
Учасники семінару-практикуму висловили свої бачення щодо підвищення зацікавленості учнів за умови застосування інноваційних технологій в освітньому процесі.

29 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ

IMG_5961-1.jpg

КРИТИЧНЕ МИСЛЕННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЯК РЕАКЦІЯ ПЕДАГОГА НА СУЧАСНІ ВИКЛИКИ

29 жовтня 2024 року викладачі загальноосвітніх предметів освітньої галузі «Суспільствознавство» закладів професійної (професійно-технічної) освіти області вивчали шляхи вдосконалення громадянської компетентності та критичного мислення педагога під час обласного заходу, організованого та проведеного Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі ДНЗ «Лисянський професійний аграрний ліцей».

Сергій Любоємський, заступник директора з навчально-виробничої роботи, презентував історію, сьогодення та перспективи розвитку закладу освіти, ознайомив з матеріально-технічної базою.

Корпань Тарас, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, розкрив питання критичного мислення сучасного педагога як необхідної складової професійної компетентності.

Під час заходу педагогічні працівники мали можливість переглянути урок загальноосвітньої підготовки з предмета «Громадянська освіта» на тему «Стереотипи, упередження, забобони. Шляхи подолання стереотипів», який провела викладач Микитенко Оксана. Учасники семінару відзначили роботу викладача з формування у здобувачів освіти ключових та предметних компетентностей, використання матеріалів професійного спрямування та подій сучасності, використання інтерактивних технологій.

Викладач історії ДНЗ «Іркліївський професійний аграрний ліцей» Володимир Данильченко ознайомив учасників заходу із власним досвідом розвитку критичного мислення здобувачів освіти на уроках історії.

Про участь у проєктах як один з ефективних методів вдосконалення громадянської компетентності педагога розповіла Євгенія Гуртова, викладач історії ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів».

24 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ

Мартинюк Н.В..jpg

КОМУНІКУЄМО, АДАПТУЄМОСЯ, ПРАЦЮЄМО НА РЕЗУЛЬТАТ ТА ПЕРСПЕКТИВУ!

24 жовтня 2024 року відбулися семінари для заступників керівників (старших майстрів, методистів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, організований Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з Управлінням освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.

Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області, зосередила увагу присутніх на формуванні системи комунікаційних відносин учасників освітнього процесу, актуальних питаннях методичного забезпечення освітнього процесу. 

Валентина Ткаченко, начальник відділу вищої, професійної освіти та виховної роботи Управління освіти і науки Черкаської ОДА, розповіла про основні аспекти взаємодії закладів професійної освіти з управлінням та можливостями для забезпечення якості освіти.

Щодо створення безпечного освітнього середовища в закладах професійної освіти, наявних ризиках в період воєнного стану та небезпеках для учасників освітнього процесу детально зупинився Григорій Чепурний, завідувач регіональної інформаційно-аналітичної лабораторії НМЦ ПТО у Черкаській області

Тарас Корпань, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, акцентував увагу педагогів на ключових питаннях нормативного регулювання здійснення освітнього процесу.

Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, проаналізувала моніторинг сайтів закладів профтехосвіти області  як основної платформи для комунікації учасників освітнього процесу.

Висвітлила інформацію щодо недопущення та профілактики випадків булінгу в освітньому середовищі Олена Лесик, методист НМЦ ПТО у Черкаській області.

І наостанок, в рамках організації роботи Школи молодого спеціаліста, Ірина Ростикус, заступник керівника з навчальної роботи ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей», презентувала власний досвід організації комунікації між учасниками освітнього процесу.

22 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ

Чепурний Г.П..jpg

РОЗБУДОВА БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ЗП(ПТ)О: СУЧАСІ ВИКЛИКИ ТА УСПІШНІ ПРАКТИКИ

22 жовтня 2024 року фахівці з охорони праці закладів професійної (професійно-технічної) освіти області під час дискусійної панелі, організованої Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей», розглянули основні напрями організації безпечного освітнього середовища в профтехах регіону, проблеми, що при цьому виникають та шляхи їх розв’язання. 
Директор ДНЗ «Корсунь-Шевченківський ПЛ» Марина Лизогуб звернулася до учасників заходу з вітальним словом та ознайомила присутніх з історією закладу освіти, його навчально-матеріальною базою та перспективами подальшого розвитку.
Григорій Чепурний, завідувач РІАЛ НМЦ ПТО у Черкаській області, зосередив увагу учасників дискусійної панелі на важливості створення і підтримання безпечного освітнього середовища в ЗП(ПТ)О області, постійного розвитку і вдосконалення професійних компетентностей фахівців з охорони праці, основних проблемах, що виникли при підготовці робітничих кадрів в умовах дії правового режиму воєнного стану та деяких шляхах їх вирішення.
Працівники ДНЗ «Корсунь-Шевченківський ПЛ» Інна Чоповська, інженер з охорони праці, психолог Тетяна Гуреля та медична сестра Наталія Федотенко у своїх повідомленнях зупинилися на нових ризиках в період воєнного стану та їх впливу на функціонування безпечного освітнього середовища, основних напрямах психологічного супроводу учасників освітнього процесу, особливостях організації навчання працівників ліцею з надання домедичної допомоги в екстрених та надзвичайних ситуаціях.
Юлія Норовкова, речниця ГУ ДСНС у Черкаській області, та співробітники оперативних служб висвітлили основні ризики, пов’язані з вибухонебезпечними чи підозрілими предметами, та правила поводження з такими предметами, зосередили увагу присутніх на необхідності суворого дотримання та виконання вимог і правил пожежної та техногенної безпеки в закладах професійної освіти, навели характерні випадки порушення та їх наслідки.
Безпечній експлуатації об’єктів життєзабезпечення закладів освіти в осінньо-зимовий період, основним викликам та шляхам їх подолання присвятив свій виступ головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці у Черкаській області Сергій Крикун.
Світлана Харитонова, завідувач навчально-методичного центру КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників», звернула увагу учасників заходу на важливості захисту ментального здоров'я учасників освітнього процесу в умовах війни, детально зупинилася на психологічних аспектах діяльності команд екстреного реагування в умовах надзвичайних ситуацій та кризових явищ, які рекомендовано створити  в ЗП(ПТ)О області.
Учасники заходу обговорили труднощі, які виникають в процесі організації безпечного освітнього середовища в умовах сьогодення, поділилися досвідом їх подолання.

21 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ

зображення_viber_2023-10-02_16-34-01-020.jpg

ЕФЕКТИВНА ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА – УСПІШНЕ МАЙБУТНЄ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ!

21 жовтня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з Управлінням освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації відбувся семінар-практикум для заступників керівників з навчально-виховної роботи, соціальних педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Про ефективну виховну роботу у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області акцентувала увагу директор НМЦ ПТО у Черкаській області Наталія Мартинюк.
Щодо функціонування у закладах освіти системи управління якістю профорієнтаційних послуг розповіла Валентина Ткаченко, начальник відділу вищої, професійної освіти та виховної роботи Управління освіти і науки Черкаської ОДА.
Олена Лесик, методист Центру, звернула увагу на організаційну діяльність центрів кар’єри у ЗП(ПТ)О.
Самелюк Наталія (ДНЗ «Лисянський ПАЛ»), Якименко Світлана (ДНЗ «Корсунь-Шевченківський ПЛ), Галич Наталія (ДНЗ «Золотоніський ПЛ»), заступники директора з навчально-виховної роботи, презентували ефективні напрямки профорієнтаційної роботи у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
І наостанок семінару, в рамках організації Школи молодого спеціаліста Корінна Інна, соціальний педагог ДНЗ «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей» для учасників заходу поділилася власним досвідом щодо соціалізації здобувачів освіти та учнівської молоді в сучасному закладі освіти.

17 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК ВИКЛАДАЧА СПЕЦІАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО НАПРЯМУ

17 жовтня 2024 року педагогічні працівники професій сільськогосподарського напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти розглянули аспекти підвищення якості навчального процесу як засоби постійного розвитку педагогічної майстерності викладача спеціальних предметів під час обласного семінару-практикуму, організованого Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі ДНЗ «Іркліївський професійний аграрний ліцей».
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Ніна Жулінська, т.в.о.  директора ДНЗ «Іркліївський професійний аграрний ліцей», ознайомивши присутніх із матеріально-технічною базою закладу освіти.
Олександр Лупан, методист Центру, розкрив основні компоненти педагогічної майстерності викладача спеціальних предметів та акцентував увагу на методичній компетентності, яка передбачає здатність структурувати і логічно організувати навчальний матеріал, відповідно до його змісту та актуальності для професійної підготовки здобувачів освіти.
Учасникам семінару-практикуму був презентований урок теоретичного навчання, який провів викладач спеціальних предметів ДНЗ «Іркліївський ПАЛ» Віталій Голобородько, та урок виробничого навчання – Григорій Лук’яненко, майстер виробничого навчання закладу.
Уроки були проведені на належному методичному рівні.
Василь Зеніч, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Іркліївський ПАЛ», поділився власним досвідом роботи щодо впровадження освітніх інновацій при підготовці та проведенні занять.

11 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

УДОСКОНАЛЕННЯ НАУКОВИХ І ТЕХНОЛОГІЧНИХ НАВИЧОК ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ – ПРІОРИТЕТ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ «ТЕХНОЛОГІЇ»

11 жовтня 2024 року викладачі освітньої галузі «Технології» ЗП(ПТ)О спланували роботу методичних комісій на засідання обласного методичного об’єднання, організатором якого був Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, під час ознайомлення із методичними рекомендаціями зосередила увагу на плануванні навчальної діяльності та організації роботи навчального кабінету у 2024/2025 н.р., пріоритетності удосконалення наукових і технологічних навичок здобувачів освіти. 
Учасники обговорили показники якості надання освітніх послуг, визначених під час моніторингів рівня навчальних досягнень з інформатики та технологій учнів ЗП(ПТ)О й викладання предмета «Технології» у 2023/2024 навчальному році.
Присутні на засіданні визначили результати роботи обласного методичного об’єднання викладачів освітньої галузі «Технології» за підсумками  попереднього навчального року та сформували основні аспекти роботи методичних комісій у новому навчальному році. 

10 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ

Водяник Я.А..jpg

НАПРЯМИ РОБОТИ НА НАВЧАЛЬНИЙ РІК ВИЗНАЧЕНО

Педагогічні працівники інфраструктурного напряму та професій офісного забезпечення закладів профтехосвіти Черкащини визначили напрями роботи на новий навчальний рік під час засідання обласного методичного об'єднання, яке відбулося 10 жовтня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Яна Водяник, методист Центру, ознайомила педагогів напряму з методичними рекомендаціями на 2024/2025 навчальний рік, висвітлила результати участі педагогів та здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти у обласних заходах у І півріччі 2024 року, проаналізувала результати річних навчальних досягнень з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовок означеного напряму за 2023/2024 навчальний рік та звернула увагу на участь педагогічних працівників в обласному конкурсі «Педагог професійного навчання» серед викладачів спеціальних предметів.
Учасники засідання визначили необхідним активно удосконалювати свій професійний рівень та педагогічну майстерність.

10 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

НАПРЯМКИ ПРОФЕСІЙНОГО УДОСКОНАЛЕННЯ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

Учасники обласного методичного об’єднання педагогічних працівників професій будівельного та енергетичного напрямів ЗП(ПТ)О області проаналізували роботу за минулий рік та спланували діяльність напрямів на 2025 рік на засіданні, яке відбулося 10 жовтня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Олександр Лупан, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомив присутніх з методичними рекомендаціями на 2024/2025 навчальний рік, результатами навчальних досягнень з теоретичної та практичної підготовок за 2023/2024 навчальний рік, акцентував увагу на необхідності впровадження дуальної форми навчання в освітній процес.
Учасники засідання обговорили перспективи роботи та шляхи постійного удосконалення професійної компетентності, впровадження сучасних технологій в освітній процес. 

08 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ

зображення_viber_2023-10-02_16-34-01-020.jpg

ОСНОВНІ НАПРЯМИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ НА 2024/2025 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

На засіданні обласного методичного об’єднання виховної та позаурочної роботи учасники обговорили організаційні питання щодо виховного процесу у закладах професійної освіти області 08 жовтня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Олена Лесик, методист Центру, акцентувала увагу на основні напрями організації виховного процесу для педагогічних працівників виховної та позаурочної роботи, визначених у рекомендаціях Міністерства освіти і науки України, зокрема, національно-патріотичному вихованні. Методист ознайомила із інформацією про заходи, які плануються у 2024/2025 навчальному році.
Голови методичних комісій засідання визначили необхідним постійно удосконалювати виховну та позаурочну роботу зі здобувачами освіти та активно дискутували щодо основних аспектів психолого-педагогічного супроводу здобувачів освіти.

07 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ

0-02-05-52b2e0380240ffd5328d2d223ac72abde154f9ac5f9341a8e942d63a30c7794c_823f2eb9ad123dfd.

ВИКЛАДАЧІ ПРИРОДНИЧОЇ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ ОРГАНІЗОВУВАЛИ РОБОТУ НА ЗАСІДАННІ ОБЛАСНОГО МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ

Засідання обласного методичного об’єднання викладачів загальноосвітніх предметів освітньої галузі «Природознавство» ЗП(ПТ)О відбулося 07 жовтня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Під час заходу учасники розглянули питання організації освітнього процесу у 2024/2025 н.р. відповідно до методичних рекомендацій Центру та інструкцій Міністерства освіти і науки України.
Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО, розповіла про пріоритетні напрями викладання предметів природничої освітньої галузі у закладах освіти, ознайомила із показниками учнівських зрізів знань із природничих наук за підсумками минулого навчального року, досягненнями педагогів та їх вихованців у обласних заходах. 
Учасники засідання визначили напрями роботи, які ще необхідно реалізувати відповідно до плану обласного методичного об’єднання у 2024 році.

07 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ОРГАНІЗОВУЄМО РОБОТУ ОБЛАСНОГО МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВИКЛАДАЧІВ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ «МАТЕМАТИКА» ЗП(ПТ)О

Викладачі освітньої галузі «Математика» закладів професійної освіти області обговорили методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у новому навчальному році на засіданні методичного об’єднання 07 жовтня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, розповіла про особливості викладання математики у закладах освіти у 2024/2025 н.р., важливість реалізації прикладної спрямованості навчального предмета, ознайомила із результатами засвоєння програмного матеріалу з математики учнями у 2023/2024 н.р., зосередила увагу на методичних досягненнях учасників ОМО.
Викладачі математики визначили пріоритетні напрями роботи методичних комісій у новому навчальному році.

04 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ

big-unnamed_25.jpg

Шановні освітяни!

Прийміть щирі вітання з професійним святом –

Днем працівників освіти.

Педагогічна праця – це особлива професія, яка потребує не лише знань, умінь, а й творчості, невичерпної енергії, позитивної мотивації. Світ, нарешті, зрозумів, що навчатися потрібно впродовж життя, а отже педагоги – професіонали, які готують майбутні покоління. Тому зичимо вам професійного зростання, не втрачати жаги до опанування нових сучасних технологій, бути цікавими й непередбачуваними для своїх учнів. Міцного здоров’я, натхнення, душевного тепла й наснаги, злагоди й підтримки в родині.  Нехай ваша кропітка робота та педагогічні зусилля допоможуть виховати справжніх громадян, які працюватимуть заради добробуту нашої держави.

Віримо й впевнено прямуємо до Миру й Перемоги!

З повагою, директор та колектив

НМЦ ПТО у Черкаській області

02 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ

Мартинюк Н.В..jpg

МЕТОДИЧНИЙ МАРАФОН УЧАСНИКІВ НАУКОВО-ОСВІТНЬОГО АЛЬЯНСУ «SOFT SKILLS - СУЧАСНІ НАВИЧКИ УСПІШНОСТІ»

Триває МЕТОДИЧНИЙ МАРАФОН учасників Науково-освітнього альянсу «Soft skills - сучасні навички успішності». 
02 жовтня 2024 року об'єднана команда разом з ДНЗ «Черкаське вище професійне училище» презентували Методичний діалог «Способи формування та розвитку soft skills як інструмент підготовки конкурентоздатної української молоді»
Мета даного заходу - упровадження в закладах професійної (професійно-технічної) освіти досвіду формування м’яких навичок майбутніх фахівців. 
З вітальним словом до учасників заходу звернулися - директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області Наталія МАРТИНЮК та в.о. директора ДНЗ «Черкаське вище професійне училище» Ірина БЕРЕЗАНЬ

30 ВЕРЕСНЯ 2024 РОКУ

головна.jpg

НОВІ ОРІЄНТИРИ У ФОРМУВАННІ КВАЛІФІКОВАНОГО РОБІТНИКА 

30 вересня 2024 року педагогічні працівники професій харчового напряму розглянули нові орієнтири у формуванні кваліфікованого робітника під час обласного семінару-практикуму, організованого Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі ДНЗ «Буцький політехнічний професійний ліцей».
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Олена САСЬКО, т.в.о. директора закладу, продемонструвавши матеріально-технічну базу закладу освіти.
Яна ВОДЯНИК, методист Центру, зосередила увагу учасників заходу на особливостях реформи шкільного харчування за ініціативою та під патронатом Першої леді України Олени Зеленської.
Учасникам семінару-практикуму був презентований урок теоретичного навчання з професії «Пекар», який провела викладач спеціальних предметів ДНЗ «Буцький ППЛ» Анжела ЗАЛІЗНЯК, та урок виробничого навчання з професії «Кухар» – Ольга ЛЕБІДЬ, майстер виробничого навчання закладу.
Уроки були проведені на належному методичному рівні.
В рамках семінару-практикуму Наталія КРИСЬКО (майстер виробничого навчання ДНЗ «Черкаське ВПУ») та Яна БОЙКО (викладач спеціальних предметів ДНЗ «Корсунь-Шевченківський ПЛ») презентували власний досвід роботи щодо формування професійних та цифрових компетентностей у професійній підготовці.

30 ВЕРЕСНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ВИЗНАЧЕНІ ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОБОТИ МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВИКЛАДАЧІВ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ «МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ»

Викладачі освітньої галузі «Мови і літератури» закладів професійної освіти області обговорили чинні нормативні документи, методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у новому навчальному році на засіданні методичного об’єднання 30 вересня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, акцентувала увагу учасників на важливих пунктах інструкційно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України, Центру, ознайомила із новими нормативними документами.
Валентина Коваленко та Ірина Собчук, викладачі ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», розповіли про результати реалізації проєкту новітньої освітньої діяльності з елементами літературного та психологічного дослідження.
Учасники засідання спільно сформували основні напрями методичної роботи та ключові завдання в освітній діяльності на новий навчальний рік. 

27 ВЕРЕСНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

АНАЛІЗ І ПЛАНУВАННЯ – ШЛЯХ ДО РОЗВИТКУ

Підвели підсумки роботи за попередній та визначили перспективи на новий навчальний рік педагогічні працівники професій ресторанного сервісу, торговельного напряму, переробної промисловості та хімічного виробництва закладів професійної (професійно-технічної) освіти області під час онлайн-засідання обласного методичного об’єднання, яке відбулося 27 вересня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.

Світлана Бабенко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, проаналізувала результати річних навчальних досягнень здобувачів освіти з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовок означеного напряму за 2023/2024 навчальний рік; ознайомила учасників засідання з переліком всеукраїнських та обласних заходів; значну увагу приділила методичним рекомендаціям для педагогічних працівників професій ресторанного сервісу, переробної промисловості та торгівлі.

Богдан Руденко, майстер виробничого навчання ДНЗ «Черкаське ВПУ», презентував результати реалізації проєкту новітньої освітньої діяльності та представив учасникам засідання підсумкові результати власного узагальненого передового педагогічного досвіду.

Присутні педагоги визначили необхідним постійно удосконалювати свій професійний рівень, впроваджувати сучасні технології, значну увагу приділити впровадженню проєктної діяльності в освітній процес.

26 ВЕРЕСНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ

26 вересня 2024 року педагогічні працівники професій переробної промисловості та хімічного виробництва закладів професійної (професійно-технічної) освіти розглянули інноваційні підходи та технології для підвищення ефективності освітнього процесу при підготовці кваліфікованих робітників хімічного виробництва під час обласного семінару-практикуму, організованого Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі Державного навчального закладу «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей».

З вітальним словом до учасників заходу звернулася Інна Петрук, в.о. заступника директора з навчально-виробничої роботи та провела онлайн-екскурсію навчально-практичним центром з професії «Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу».

Світлана Бабенко, методист Центру, акцентувала увагу присутніх на доцільності застосування інноваційних методів та технологій навчання, нестандартних форм педагогічної діяльності у освітньому процесі при підготовці конкурентоспроможного на ринку праці робітника.

Педагогічними працівниками ДНЗ «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей» Людмилою Охотою та Аллою Ковбасюк презентовано уроки теоретичного та виробничого навчання з професії «Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу».

Уроки були проведені на належному методичному рівні

Ділилася досвідом використання інноваційних підходів та технологій в освітньому процесі при підготовці фахівців з професії «Сировар. Маслороб» Валентина Тихоненко, майстер виробничого навчання ДНЗ «Звенигородський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів»

В результаті всі учасники онлайн-семінару збагатилися новими ідеями проведення освітнього процесу з використання інноваційних технологій навчання.

25 ВЕРЕСНЯ 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

АНАЛІЗУЄМО, ПЛАНУЄМО – ЙДЕМО ШЛЯХОМ ДО РОЗВИТКУ

Учасники обласного методичного об’єднання педагогічних працівників професій автотранспортного, сільськогосподарського та машинобудівного напрямів ЗП(ПТ)О області проаналізували роботу за минулий навчальний рік та спланували діяльність напрямів на 2025 рік на засіданні, яке відбулося 25 вересня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.

Олександр Лупан, методист Центру, ознайомив із рівнем навчальних досягнень здобувачів освіти з теоретичної та практичної підготовки з професій за результатами річного оцінювання 2023/2024 навчального року, заходами обласного рівня, які відбудуться у 2025 році, акцентував увагу присутніх на новітні стратегії формування результатів навчання відповідно до Державних освітніх стандартів, популяризації професій автотранспортного, сільськогосподарського та машинобудівного напрямів, плануванню заходів на новий навчальний рік.

Учасники засідання визначили необхідним активно удосконалювати свій професійний рівень та педагогічну майстерність.

20 ВЕРЕСНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ПЛАНУЄМО РОБОТУ МЕТОДИЧНИХ КОМІСІЙ ПРОФЕСІЙ ШВЕЙНОГО НАПРЯМУ ТА СФЕРИ ПОСЛУГ

Проаналізували здійснену роботу методичних комісій у 2024 році та розглянули основні питання освітньої діяльності, які заплановані у новому навчальному році, учасники обласного методичного об’єднання професій швейного напряму та сфери послуг закладів профосвіти на засіданні, яке відбулося 20 вересня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила педагогів із методичними рекомендаціями з професій швейного напряму та сфери послуг на 2024/2025 н.р. та новими освітніми стандартами, висвітила результати всеукраїнських та обласних заходів за минулий навчальний рік, звернула увагу на питаннях організації навчального процесу в умовах сьогодення.
Руслан Мельник, майстер виробничого навчання ДНЗ «Канівське ВПУ», розповів про стан реалізації проєкту новітньої освітньої діяльності.
Учасники професійних методичних комісій, присутні на засіданні, спільно сформували основні напрями методичної роботи та ключові завдання в освітній діяльності на новий навчальний рік. 

19 ВЕРЕСНЯ 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК МАЙСТРА ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ

19 вересня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбулося засідання Школи молодого спеціаліста для майстрів виробничого навчання професій енергетичного та будівельного напрямів на тему: «Форми та методи підготовки кваліфікованих робітників на уроках виробничого навчання». 
Учасники заходу вивчали методику використання та вибору доцільних форм та методів підготовки кваліфікованих робітників під час проведення уроків виробничого навчання необхідних для підвищення ефективності навчання. 

19 ВЕРЕСНЯ 2024 РОКУ

Водяник Я.А..jpg

НАПРЯМИ РОБОТИ НА НАВЧАЛЬНИЙ РІК ВИЗНАЧЕНО!

Педагогічні працівники професій харчового напряму закладів профтехосвіти Черкащини визначили напрями роботи на новий навчальний рік під час засідання обласного методичного об'єднання, яке відбулося 19 вересня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Яна Водяник, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила педагогів напряму з методичними рекомендаціями на 2024/2025 навчальний рік, висвітлила результати участі педагогів та здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти у обласних заходах у І півріччі 2024 року, проаналізувала результати річних навчальних досягнень з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовок означеного напряму за 2023/2024 навчальний рік та звернула увагу на участь педагогічних працівників в обласному конкурсі «Педагог професійного навчання» серед викладачів спеціальних предметів.
Учасники засідання визначили необхідним активно удосконалювати свій професійний рівень та педагогічну майстерність.

18 ВЕРЕСНЯ 2024 РОКУ

изображение_viber_2022-06-15_10-20-29-835.jpg

АНАЛІЗУЄМО ЗРОБЛЕНЕ

18 вересня 2024 року відбулося чергове засідання навчально-методичної ради Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. 
На засіданні були розглянуті питання: 
1. Про рівні навчальних досягнень здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти за підсумками 2023/2024 навчального року.
2. Про результати організації методичної діяльності у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області за підсумками 2023/2024 навчального року.
3. Про результати підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти у 2023/2024 навчальному році та перспективи її розвитку у майбутньому.
Григорій Чепурний, завідувач РІАЛ Центру, ознайомив учасників засідання з основними результатами моніторингових досліджень навчальних досягнень здобувачів ЗП(ПТ)О Черкаської області та стану організації методичної діяльності в закладах (за підсумками 2023/2024 навчального року), проведених Центром спільно з Управлінням освіти і науки Черкаської ОДА.
Світлана Бабенко, методист Центру, висвітлила основні результати підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти протягом минулого навчального року та деякі проблеми, що виникають при цьому, означила завдання, які потребують вирішення для подальшого розвитку цієї перспективної форми професійної освіти.
Узагальнюючи розглянуті на засіданні питання, Наталія Мартинюк, директор Центру, звернула увагу на значний інтерес до професійно-технічної освіти з боку держави. Для підвищення престижу професійної освіти в Україні робиться чимало, завдяки чому зростає і попит на неї, про що свідчить, зокрема, цьогорічний набір на навчання. Всі профтехи області завершують виконання державного та регіонального замовлення. 
Тому першочерговим завданням кожного працівника ЗП(ПТ)О області є подальше підвищення престижу професійної освіти, збереження її кадрового потенціалу та матеріально-технічної бази, що дозволить здійснити підготовку необхідної кількості висококваліфікованих робітників, аби якнайкраще та якнайшвидше відновити Україну після війни.
Всі ми розуміємо, що оновлення і вдосконалення системи профтехосвіти неможливе без зростання педагогічної та методичної майстерності основної складової освітнього процесу – викладачів та майстрів виробничого навчання. Сьогодні профосвітяни Черкащини, наперекір всім викликам, вдосконалюють матеріально-технічну базу, створюють методичні посібники і розробки, творчо працюють над проєктами новітньої освітньої діяльності, впроваджують у освітній процес ідеї STEM-освіти. Відданість викладачів та майстрів виробничого навчання своїй справі, їхня наполегливість, креативність та активність безумовно сприяють зміцненню конкурентоспроможності професійної освіти, зростанню майстерності її вихованців.
Значну роль у вдосконаленні основних напрямів діяльності ЗП(ПТ)О відіграють моніторинги якості освіти та організації методичної діяльності, які мають не лише оперативно дати ґрунтовну інформацію щодо стану того чи іншого напряму освітнього процесу, виявити сутність і причини виникнення проблем у цій сфері, а й стати основою вироблення та прийняття управлінських рішень на всіх рівнях. Однак, цього можна досягти лише у разі дотримання академічної доброчесності та об’єктивності оцінювання досягнутих результатів як у ході самого освітнього процесу, так і при підготовці та поданні звітної інформації. 
Сьогодні як ніколи велика увага прикута до впровадження дуальної форми здобуття освіти, яка зменшує розрив між теорією і практикою в процесі підготовки майбутніх кваліфікованих робітників та відкриває додаткові можливості підвищення ефективності їх підготовки, підвищує мотивацію для отримання знань і набуття професійних навичок, забезпечує адаптацію здобувачів освіти до реальних виробничих умов.
На жаль, доводиться констатувати, що впровадження дуальної форми навчання в ЗП(ПТ)О області в силу ряду об’єктивних та суб’єктивних причин ще не набуло очікуваного рівня. Серед негативних факторів, зокрема, слід відмітити складнощі з працевлаштуванням здобувачів з базовою загальною освітою, оскільки роботодавці надають перевагу повнолітнім робітникам, зменшення кількості підприємств, які стабільно функціонують після повномасштабного вторгнення тощо.
Однак, щиро впевнена, що, незважаючи на виклики сьогодення, які постійно вимагають від кожного із нас швидкого переосмислення та перенавчання, щоб успішно адаптуватися до змін в оточуючому світі, працівники ЗП(ПТ)О області зможуть подолати всі труднощі та забезпечити належний розвиток професійної освіти і підготовку кваліфікованих робітників належної якості. 

17 ВЕРЕСНЯ 2024 РОКУ

7f235-clip-126kb.jpg

ВИЗНАЧАЄМО НАПРЯМИ РОБОТИ НА НАВЧАЛЬНИЙ РІК!

Викладачі загальноосвітніх предметів освітньої галузі «Суспільствознавство» закладів профтехосвіти Черкащини визначили напрями роботи на новий навчальний рік під час засідання обласного методичного об'єднання, яке відбулося 17 вересня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.

Тарас Корпань, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомив присутніх з методичними рекомендаціями щодо викладання навчальних предметів освітньої галузі «Суспільствознавство» у закладах профтехосвіти області на новий навчальний рік, висвітлив результати участі педагогів та здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти у обласних заходах у І півріччі 2024 року та проаналізував результати річних навчальних досягнень здобувачів освіти з історії України за 2023/2024 навчальний рік.

Учасники засідання визначили необхідним постійно удосконалювати професійні та ключові компетентності, формувати та розвивати їх у здобувачів освіти, впроваджувати сучасні технології у поєднанні з традиційними методами навчання.

І наостанок, в рамках організації роботи Школи молодого спеціаліста, для молодих педагогів - учасників заходу, презентовані методичні поради щодо підготовки до уроку та вимог до розробки особистих робочих документів на компетентнісній основі.

22 СЕРПНЯ 2024 РОКУ

IMG_5961-1.jpg

ЗМІСТ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ:

ВИКЛИКИ, ВТРАТИ, ПІДХОДИ ДО ПОДОЛАННЯ

20-21 серпня 2024 року методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області Тарас Корпань взяв участь у семінарі  “Зміст професійної освіти: виклики, втрати, підходи до подолання”, організований Міністерством освіти і науки України за підтримки Finn Church Aid (FCA).

Під час заходу освітяни з усіх регіонів країни обмінювалися кращими педагогічними практиками у сфері професійної освіти, вивчали фінський досвід розроблення освітніх програм, а також мали можливість відвідати заклади професійної (професійно-технічної) освіти міста Львова.

20 ЧЕРВНЯ 2024 РОКУ

зображення_viber_2023-10-02_16-34-01-020.jpg

ФОРМУЄМО ЧИТАЦЬКУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ У МОЛОДІ

20 червня 2024 року відбувся семінар-практикум для бібліотекарів на тему: «Бібліотека – територія формування комунікативної та читацької компетентності у молоді закладів професійної (професійно-технічної) освіти», організований Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі Державного навчального закладу «Уманський професійний аграрний ліцей».
Олена Лесик, методист Центру, ознайомила з інноваційними змінами бібліотек закладів області та їх роль у формуванні медіа-культури здобувачів професійної освіти.
Про розвиток читацької компетентності учнів розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей» Ярема Наталія.
Пархоменко Світлана (ДНЗ «Черкаський професійни автодорожній ліцей»), Коваленко Людмила (ДНЗ «Черкаське вище професійне училище»), Барабаш Світлана (Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області), бібліотекарі, презентували досвід використання сучасних методів і форм бібліотечної роботи у закладах професійної освіти.

19 ЧЕРВНЯ 2024 РОКУ

photo_2023-11-15_11-25-44.jpg

ПІДВОДИМО ПІДСУМКИ РОБОТИ ТА ПЛАНУЄМО НА МАЙБУТНЄ!

19 червня 2024 року відбулося чергове засідання навчально-методичної ради Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. 
На засіданні були розглянуті питання: 

  1. Про підсумки обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2024».

  2. Про стан підготовки робітничих кадрів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області за професіями електротехнічного напряму та металообробки.

  3. Про функціонування центрів кар’єри в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.

Вікторія Крамаренко, методист Центру, ознайомила учасників засідання з основними підсумками обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2024», яка цього року проводилася у Черкаському державному технологічному університет1. Свої експозиції тут розгорнули всі 17 ЗП(ПТ)О Черкащини, було представлено 63 майстер-класи із 36 професій. Гості виставки – випускники шкіл, студенти фахових коледжів, вищих закладів освіти, мешканці міста – мали можливість переглянути кращі матеріали виставки, спробувати себе у різних професіях. Велику цікавість та увагу викликали вміння здобувачів освіти під час демонстрації майстер-класів. 
Значний інтерес членів навчально-методичної ради викликала доповідь методиста Центру Олександра Лупана щодо стану підготовки кваліфікованих робітничих кадрів у ЗП(ПТ)О області за професіями електротехнічного напряму та металообробки. Доповідач звернув увагу на недостатню ефективність використання потенціалу навчально-практичних центрів щодо організації і проведення виробничого навчання здобувачів професійної освіти, а також підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Внаслідок ряду об’єктивних та суб’єктивних причин низьким залишатися рівень впровадження дуальної форми навчання, яка, як і раніше, культивується лише у ДНЗ «Канівське ВПУ».
Олена Лесик, методист Центру, у своїй доповіді детально висвітлила діяльність центрів кар’єри в ЗП(ПТ)О області, їх здобутки, проблеми та подальші перспективи. Незважаючи на свою молодість (перші п’ять центрів кар‘єри в ЗП(ПТ)О області були створені лише у 2021 році), ці підрозділи значно покращили надання допомоги не лише учням шкіл, а й дорослим в обранні майбутньої робітничої професії або її зміні внаслідок обставин, що склалися сьогодні. Однак, основним завданням центрів розвитку кар’єри в найближчому майбутньому має стати сприяння успішному кар’єрному розвитку випускників закладів, їх працевлаштуванню, формуванню професійних якостей молодого робітника для розвитку власного бізнесу, його адаптації до сучасних вимог ринку праці. 
Наталія Мартинюк, директор Центру, узагальнюючи розглянуті на засіданні питання, в котрий раз наголосила на необхідності постійної роботи над іміджем  як системи професійної (професійно-технічної) освіти області в цілому, так і кожного окремого профтеху зокрема. На жаль, нам ще не вдалося подолати загальну непопулярність робітничих професій, домінуючий в суспільстві культ вищої освіти. Йдеться насамперед про несприйняття багатьма батьками того, що професійна освіта може вести до кар’єрного успіху. Часто професійна освіта асоціюється радше із чимось негативним, ніж однією з позитивних траєкторій на шляху молодої людини.
Подоланню цієї болючої проблеми безсумнівно сприяло проведення обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2024» в звичайному очному форматі. Висока організованість, належна насиченість та інформативність експозицій, жвавий інтерес до здобутків своїх колег, живе спілкування між собою та з гостями виставки обумовили високу оцінку з боку керівництва освітою області та відвідувачів. 
Подоланню застарілих упереджень і підвищенню репутації профтехосвіти буде сприяти належна організація діяльності центрів кар’єри, основною метою яких є формування і розвиток професійних компетентностей особи, забезпечення її конкурентоздатності на ринку праці, мобільності і перспектив кар’єрного зростання впродовж життя.
В умовах сьогодення неослабна постійна увага в ЗП(ПТ)О області приділяється підготовці кваліфікованих робітничих кадрів енергетичної та металообробної галузей. Адже від них залежить не лише обороноздатність держави, а й забезпечення життєдіяльності наших міст і сіл. Приємно констатувати, що у 2023/2024 навчальному році кількість здобувачів освіти, які оволодівають професіями енергетичної галузі, у порівнянні з попереднім навчальним роком зросла майже на чверть. Цьому в значній мірі сприяє наявність досвідчених педагогічних кадрів та міцна матеріально-технічна база ЗП(ПТ)О області, які здійснюють підготовку майбутніх робітників з професій цієї галузі. Зокрема, кожний четвертий навчально-практичний центр в області спрямовує свою діяльність на забезпечення регіону кваліфікованими кадрами енергетичної галузі. Необхідно лише суттєво підвищити ефективність діяльності існуючих навчально-практичних центрів, спрямувати всі зусилля на впровадження дуальної форми навчання, що вкрай потрібно в умовах сьогодення.
Лише зробивши ці кроки, зможемо забезпечити належний розвиток професійної освіти і підготовку необхідної кількості фахівців належної якості.

18 ЧЕРВНЯ 2024 РОКУ

Мартинюк Н.В..jpg

ПІДВОДИМО ПІДСУМКИ РОБОТИ ТА ПЛАНУЄМО НА МАЙБУТНЄ!

18 червня 2024 року відбувся семінар для заступників керівників (старших майстрів, методистів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, організований Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області спільно з Управлінням освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.

Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області, зосередила увагу учасників заходу на професійному зростанні заступників керівників, належній підготовці основної організаційно-плануючої документації до нового 2024/2025 навчального року, модернізації освітніх програм для здобувачів професійної освіти в умовах сучасних викликів.

Тарас Корпань, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, детально зупинився на організації освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти: проведення державної кваліфікаційної атестації, документальне оформлення завершення 2023/2024 навчального року, підготовка закладів освіти до 2024/2025 навчального року. 
 

18 ЧЕРВНЯ 2024 РОКУ

зображення_viber_2023-10-02_16-34-01-020.jpg

БЕЗПЕЧНЕ ЗДОРОВЕ СЕРЕДОВИЩЕ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

18 червня 2024 року відбувся семінар-практикум для заступників керівників з навчально-виховної роботи та соціальних педагогів на тему: «Створення безпечного і здорового освітнього середовища у закладах професійної (професійно-технічної) освіти», організований Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області 
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Наталія МАРТИНЮК, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. Олена Лесик, методист Центру, розповіла про основні аспекти безпечних умов навчання та їх роль у формуванні особистості здобувача професійної освіти.
Про особливості створення безпечного і здорового середовища у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та нові виміри безпеки розповіли заступники керівників з навчально-виховної роботи та соціальні педагоги: Кулик Тетяна (Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області), Березенко Оксана (ДНЗ «Золотоніський професійний ліцей»), Колісник Владислав (ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій»), Журавель Ольга (ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей»).

13 ЧЕРВНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

ОСУЧАСНЮЄМО ПРОФЕСІЙНУ ОСВІТУ

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 13 червня 2024 року відбулося засідання творчої групи по розробленню проєкту Державного освітнього стандарту з професії: «Маслороб».
Світлана Бабенко, методист Центру, акцентувала увагу присутніх на людиноцинтризмі при формуванні змісту ключових та професійних компетентностей.
Під час заходу творчою групою було сформовано вимоги до результатів навчання за розрядами, а саме: зміст ключових та професійних компетентностей; кількість годин за професійними кваліфікаціями відповідно до результатів навчання.

10 ЧЕРВНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ВИКЛАДАЧІ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ «МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ» ОБГОВОРЮВАЛИ РЕЗУЛЬТАТИ 2023/2024 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
 

Учасники обласного методичного об’єднання викладачів загальноосвітніх предметів освітньої галузі «Мови і літератури» закладів професійної (професійно-технічної) освіти аналізували роботу за навчальний рік на засіданні, яке відбулося 10 червня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила педагогів означеного напряму із статистичною інформацією щодо заходів, які проводилися з учасниками ОМО для реалізації методичної проблеми, звернула увагу на досягнення в рамках поширення кращого педагогічного досвіду, поділилася результатами навчання та участі здобувачів освіти у міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсах.
Учасники засідання визначили необхідним постійно працювати над удосконаленням власних професійних компетентностей та презентувати цікаві напрацювання на обласному рівні.

29 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ «МАТЕМАТИКА»

Викладачі освітньої галузі «Математика» закладів професійної освіти ділилися досвідом із використання математичних методів для вирішення професійних завдань під час Всеукраїнського круглого столу 29 травня 2024 року. Захід організовано Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області за участі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». 
Під час відкриття з вітальним словом до учасників звернулися Наталія МАРТИНЮК, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Євген КАЧКАР, методист навчально-тренінгового центру STEM-освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», кандидат технічних наук, розповів про застосування можливостей штучного інтелекту для розвитку математичної компетентності здобувачів освіти.
Свій досвід із застосування математичної компетентності у професійній діяльності презентували 20 викладачів математики закладів професійної освіти із 10 областей України.
Учасники заходу ознайомилися із напрацюваннями колег закладів освіти Черкащини щодо формування ключових компетентностей здобувачів освіти на уроках математики, інтеграції математичних знань та професійної освіти під час виступів Інни МЕЛЬНИЧЕНКО (ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів»), Івана ЛИСАКА (ДНЗ «Золотоніський професійний ліцей»), Сергія ТУРЛА, Анни ІВАНЕНКО (Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області), Оксани ЮХИМЕНКО (ДНЗ «Черкаський професійний ліцей»).
Захід отримав схвальні відгуки слухачів всеукраїнського круглого столу.

28 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Водяник Я.А..jpg

МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ ІВЕНТ ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРОФЕСІЙ ХАРЧОВОГО НАПРЯМУ ТА РЕСТОРАННОГО СЕРВІСУ

«Використання сучасних технологій у освітньому процесі: роль цифрових інструментів, симуляторів та інтерактивних платформ при підготовці кваліфікованих робітників» - тема Міжрегіонального івенту для педагогічних працівників професій харчового напряму та ресторанного сервісу закладів професійної (професійно-технічної) освіти, організованого Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області та Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Чернівецькій області 28 травня 2024 року.
Метою заходу було: обмін досвідом з використання цифрових інструментів, симуляторів та інтерактивних платформ в освітньому процесі при підготовці кваліфікованих робітників з професій харчового напряму та ресторанного сервісу; обговорення викликів та перспектив використання сучасних технологій в підготовці кваліфікованих робітників. 
Під час відкриття з вітальним словом до учасників івенту звернулася Наталія МАРТИНЮК, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, яка акцентувала увагу присутніх на використанні цифрових технологій в освітньому процесі, які дозволяють зробити його мобільним, диференційованим та пристосованим до реалій сучасності.
Досвідом з використання цифрових інструментів, симуляторів та інтерактивних платформ в освітньому процесі поділилися: Тетяна ГРИЦАЧЕНКО, Любов БУЛАТЕЦЬКА, Тетяна ЛЕНСЬКА (викладачі предметів професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Черкаське вище професійне училище»), Наталія СТРИГУН, Катерина НАТАЛЬЧЕНКО, Тетяна БРАЖНИК (педагогічні працівники ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей»), Валентина МИКИТЕНКО (майстер виробничого навчання ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей»), Олена СУШКО (викладач предметів професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів»), Марина ФЕСУН (методист, викладач предметів професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів). 
Представлений досвід педагогічних працівників закладів П(ПТ)О дасть можливість учасникам заходу використовувати цифрові інструменти, симулятори та інтерактивні платформ в освітньому процесі при підготовці майбутніх кваліфікованих робітників.

24 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

ОБМІН ДОСВІДОМ – КРОК ДО УДОСКОНАЛЕННЯ!

Міжрегіональний круглий стіл для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Впровадження дуальної форми професійної освіти як умова підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників: реалії та перспективи», організаторами якого є Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Черкаській області та Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Львівській області, відбувся 24 травня 2024 року. 
Метою заходу було: визначення засад, напрямів, завдань, механізмів упровадження підготовки фахівців у закладах П(ПТ)О області за дуальною формою здобуття освіти в умовах військового стану; обмін досвідом щодо упровадження дуальної форми здобуття освіти при підготовці кваліфікованих робітників.
Під час відкриття з вітальним словом до учасників круглого столу звернулися:
Наталія МАРТИНЮК, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області та Володимир БОБКО, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області, які акцентували увагу присутніх на важливості швидкого реагування щодо змін у виробничих технологіях та вимогах роботодавців впроваджуючи в освітній процес дуальну форму здобуття освіти при підготовці кваліфікованих робітників під час воєнного стану в країні.
Досвідом з упровадження дуальної форми навчання поділилися: Ірина БЕРЕЗАНЬ (виконуюча обов’язки директора ДНЗ «Черкаське вище професійне училище»), Світлана ТВЕРЕЗА (заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Канівське вище професійне училище»), Олена СКРЯБІНА (заступник директора з навчально-виховної роботи Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області), Володимир БУЗЮК (викладач ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів). 
Засідання круглого столу пройшло в атмосфері відкритого спілкування, обговоренні проблематичних питань та їх вирішення.

23 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ БУДІВЕЛЬНОГО НАПРЯМУ

23 травня 2024 року відбувся обласний семінар-практикум для педагогічних працівників професій будівельного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Шляхи вдосконалення професійної підготовки кваліфікованих робітників будівельної галузі», організований Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів».
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Валентина Зборівська, виконуюча обов’язки директора ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», ознайомила із матеріально-технічною базою закладу освіти. 
Про пошук практичних рішень та шляхів вдосконалення професійної підготовки, які допоможуть покращити процес навчання під час підготовки майбутніх фахівців будівельної сфери розповів Олександр Лупан, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. 
Учасникам семінару-практикуму презентовано урок виробничого навчання з професії «Муляр» на тему: «Декоративна кладка стін середньої складності. Мурування липецької кладки»», який провів майстер виробничого навчання закладу освіти Вадим Черненко. Урок був проведений на належному методичному рівні. 
В рамках семінару-практикуму викладач спеціальних предметів Володимир Гладій та майстер виробничого навчання В’ячеслав Кушнір розповіли про власний досвід роботи з теми «Розвиток ключових та професійних компетентностей для кваліфікованих робітників будівельної галузі»

20 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ГРАМОТНІСТЬ У КОНТЕКСТІ ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ

Тренінг для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з теми: «Комунікативна (мовна) компетентність і грамотність у кейсі успішного кар’єрного зростання» відбувся 20 травня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, розповіла про сучасне поняття «читацька грамотність», важливість формування навичок тлумачити актуальну інформацію з текстових чи інформаційних джерел, послуговуватися українською мовою у різних сферах життя, дбати про чистоту і точність висловлювання.
Учасники попрактикувалися із завданнями з читацької грамотності та попрацювали з онлайн-словниками.

15 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

зображення_viber_2023-10-02_16-34-01-020.jpg

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

15 травня 2024 року відбувся семінар-практикум для практичних психологів із теми «Психологічна підтримка здобувачів освіти у професійній освіті: ключові аспекти і практичні методи», організований Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей».
Із презентації навчального закладу розпочала захід Валентина Скрипник, заступник директора з навчальної роботи Державного навчального закладу «Черкаський професійний автодорожній ліцей». 
Олена Лесик, методист Центру, розповіла про психологічну підтримку в умовах повномасштабного вторгнення у системі освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти регіону.
Практичні поради щодо використання технік самодопомоги в стресових або в травматичних ситуаціях ознайомила Тетяна Войцях, тренерка Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда Україна».
Методики психологічної підтримки, процеси адаптації та соціалізації разом зі здобувачами освіти продемонструвала Ольга Горбач, практичний психолог Державного навчального закладу «Черкаський професійний автодорожній ліцей».
Марина Матвійчук, начальниця відділу соціальної роботи Черкаського міського центру соціальних служб та психологиня Черкаського міського центу соціальних служб Людмила Кащенко, поділилися досвідом, як посилити соціальну підтримку та визначити потребу співрозмовника у стресових станах.
Практичний психолог Вікторія Григорійчук та соціальний педагог Ірина Собчук, Державного навчального закладу «Смілянський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів» акцентували увагу на важливості психологічної підтримки здобувачів освіти спеціальних груп у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

13 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

НАВЧАННЯ У МЕТОДИЧНІЙ МАЙСТЕРНІ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ОБЛАСТІ ТРИВАЄ

Тренінг із теми «Підвищення рівня екологічної та енергоефективної компетентності задля висококваліфікованої продуктивної діяльності робітника» відбувся 13 травня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Дар’я Тінькова, доктор філософії, викладач кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, розповіла про Європейську рамку компетентностей для стійкого розвитку, зосередила увагу на необхідності розвитку екологічної освіти, навичок енергоефективного споживання обладнання та ресурсу у межах побутової та професійної діяльності.
Учасники мали можливість попрактикуватися у питаннях проведення енергоаудиту середовища, моделювання вторинного використання відходів, залучитися до мініпроєктів щодо екологічного споживання та вегетаріанства, застосовуючи метод шести капелюхів.

09 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Мартинюк Н.В..jpg

DEFILE – PROFE «ОБ'ЄДНАНІ НАУКОЮ»

09 травня 2024 року у Центральному інституті післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» розпочалось Defile – profe «Об'єднані наукою» учасників Науково-освітнього альянсу «Soft skills - сучасні навички успішності» в ході проведення Фестивалю науки в Україні та тижня професійно-технічної освіти, де взяла участь директор НМЦ ПТО у Черкаській області Наталія Мартинюк.
Учасників привітали: Інна Отамась, кандидат історичних наук, доцент, проректор з наукової роботи і цифровізації ДЗВО «Університет менеджменту освіти»; Микола Несен, віце-президент ГО «Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти» (ВАПП), директор ВПУ №7 міста Кременчука Полтавської області, заслужений працівник освіти України, Лауреат Державної премії України в галузі освіти; Тамара Сорочан, д. пед. н., професор, директор ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти», заслужений працівник освіти України.

08 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

ОСУЧАСНЮЄМО ПРОФЕСІЙНІ СТАНДАРТИ

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 08 травня 2024 року відбулося засідання творчої групи по розробленню проєкту Державного освітнього стандарту з професії: «Маслороб».
Світлана Бабенко, методист Центру, ознайомила учасників засідання з розділами стандарту та вимогами до результатів навчання за професією «Маслороб», акцентувала увагу присутніх на недоліках відповідно вимог до розділів проєкту Державного освітнього стандарту професійної (професійно-технічної) освіти.
Під час засідання були розприділенні обов’язки та поставлені завдання по розробленню результатів навчання та орієнтовного переліку основних засобів навчання.

06 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЯК ЖИТТЄВО НЕОБХІДНОЇ НАВИЧКИ

У травні продовжилося навчання у методичній майстерні для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області «Розвиток ключових компетентностей здобувачів освіти» на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. 06 травня викладачі суспільних предметів та загальнопрофесійної підготовки взяли участь у тренінгу «Підприємницька компетентність як складова економічного виховання».
Дар’я Тінькова, доктор філософії, викладач кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, зосередила увагу учасників на важливості розвитку підприємницьких ініціатив у освітньому процесі, формування фінансової грамотності здобувачів освіти для орієнтуванні в сучасному світі, виховання соціальної відповідальності в умовах бізнесу.
Педагоги попрактикувалися у створенні власної реклами, розробці бізнес-планів як елементу проєктної освітньої діяльності.

26 КВІТНЯ 2024 РОКУ

IMG_5961-1.jpg

РОЗВИТОК КЛЮЧОВИХ ТА ПРЕДМЕТНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ ВЛАСНОГО ДОСВІДУ

26 квітня 2024 року, в рамках проведення обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2024», Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області проведено семінари для заступників керівників з навчальної роботи (методистів), навчально-виробничої роботи (старших майстрів) та навчально-виховної роботи (соціальних педагогів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти області 

Розпочалися заходи з відзначення педагогічних працівників та здобувачів освіти дипломами, подяками та сертифікатами за результатами участі в обласних конкурсах та заходах, організованих Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, у 2023/2024 навчальному році.

Під час семінарів учасники ознайомилися зі статистичними даними та методичними коментарями щодо досягнень колективів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області на виставці педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2024».

Керівні працівники виховного напряму розглянули питання щодо організації та функціонування учнівського самоврядування як чиннику формування соціальної активності та ключових компетентностей здобувачів освіти. Не менш важливим для присутніми стало обговорення соціалізації здобувачів освіти спеціальних груп.

Професійна компетентність старшого майстра та порядок розроблення освітніх програм закладу професійної освіти були ключовими питаннями для обговорення серед заступників керівників з навчально-виробничої роботи (старших майстрів). 

Під час виступів присутні ділилися педагогічним досвідом та власними здобутками. 
 

26 КВІТНЯ 2024 РОКУ

svarka.png

ОБЛАСНА ВИСТАВКА ПЕДАГОГІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «ПРОФТЕХОСВІТА ЧЕРКАЩИНИ-2024»

26 квітня 2024 року відбулася обласна виставка педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини-2024», яка організована Управлінням освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації та Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Заклади професійної (професійно-технічної) освіти Черкащини розгорнули експозиції методичної, профорієнтаційної та професійної діяльності, представили 63 майстер-класи із 36 професій на території Черкаського державного технологічного університету. 
Понад 450 осіб відвідали заходи виставки: випускники шкіл, представники фахових коледжів, вищих закладів освіти, мешканці міста. 
На виставку завітав Олександр Шамрай, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації.
Усі гості мали можливість переглянути кращі матеріали виставки, скуштувати смачні страви, спробувати себе у різних професіях. Надзвичайну цікавість та увагу викликали вміння здобувачів освіти під час демонстрації майстер-класів. 
 

26 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

ФОРМУЄМО ПРОФЕСІЙНУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ МАЙБУТНІХ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ

Регіональний науково-практичний семінар для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Психолого-педагогічні чинники формування професійної компетентності кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану», організаторами якої є кафедра педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України та Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Черкаській області, відбувся 26 квітня 2024 року. У заході взяли участь більше двохсот педагогічних працівників із сімнадцяти областей України.
Метою заходу було обговорення актуальних психолого-педагогічних чинників формування професійної компетентності кваліфікованих робітників, шляхів створення безпечного освітнього середовища у сучасному закладі професійної (професійно-технічної) освіти в умовах воєнного стану. 
Досвідом особливості організації та проведення виховної роботи в закладах професійної (професійно-технічної) освіти регіону, а саме волонтерською діяльністю здобувачів освіти та педагогічних працівників, поділилася Олена ЛЕСИК, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія КРАМАРЕНКО, методист Центру, значну увагу приділила створенню інноваційного освітнього середовища в закладах професійної (професійно-технічної) освіти як умови забезпечення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників. 
Під час регіонального науково-практичного семінару висвітлювалися питання: особливості організації та проведення виховної роботи в закладах професійної (професійно-технічної) освіти регіону (Тетяна КУЛИК, заступник директора з навчально-виховної роботи Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, Інна КОРІННА, соціальний педагог ДНЗ «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей»), психологічної підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану (Олена САВЧЕНКО, практичний психолог ДНЗ «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей», Альона ЗАВГОРОДНЯ, практичний психолог ДНЗ «Канівське вище професійне училище»).
Учасники заходу поділилися досвідом формування професійної компетентності у майбутніх кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану.
 

25 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

УДОСКОНАЛЮЄМО ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

25 квітня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області було організовано засідання круглого столу для викладачів навчального предмета «Захист України» на тему: «Форми і методи роботи щодо удосконалення військово-патріотичного виховання» на базі Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області.
Олександр Лупан, методист Центру, зорієнтував учасників на важливості військово-патріотичного виховання здобувачів освіти спрямованого на формування в особистості глибокого поваги до своєї країни, її історії, традицій, а також розуміння важливості захисту її суверенітету, територіальної цілісності та безпеки. 
Валерій Лабунець та Віктор Бунчук, викладачі предмета «Захист України» Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області, презентували досвід роботи національно-патріотичного виховання на уроках Захисту України, як невід'ємної складової виховної системи навчального закладу.
Під час засідання відбулася дискусія щодо форм і методів роботи щодо удосконалення військово-патріотичного виховання молоді як складової національно-патріотичного виховання у зростаючої особистості готовності до захисту Української держави.
 

24 КВІТНЯ 2024 РОКУ

photo_2023-11-15_11-25-44.jpg

БОРЕМОСЯ ЗА ЯКІСТЬ ОСВІТИ

24 квітня 2024 року відбулося чергове засідання навчально-методичної ради Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. 
На засіданні були розглянуті питання: 
1. Про функціонування та наповненість сайтів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
2. Про підсумки ІІ (формувального) етапу регіонального експерименту «Забезпечення якості майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах закладів професійної (професійно-технічної) освіти у Державному навчальному закладі «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей».
3. Про створення системи академічної доброчесності у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.
Тарас Корпань, методист Центру ознайомив учасників засідання з результатами проведеного моніторингу функціонування та наповненості сайтів ЗП(ПТ)О області. Відмітив позитивні зрушення, що намітилися останнім часом у цій важливій ділянці діяльності більшості профтехів. Разом із тим, акцентувала увагу на необхідності систематичного і регулярного оновлення інформаційних матеріалів розділів сайтів ЗП(ПТ)О, зокрема, «Освітні програми», «Методична робота», «Дуальна форма навчання», «Навчально-практичні центри», «Академічна доброчесність», «Правила поведінки в умовах воєнного стану» тощо.
Значний інтерес членів навчально-методичної ради викликала інформація методиста Центру Олександра Лупана щодо підсумків ІІ (формувального) етапу регіонального експерименту «Забезпечення якості майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах ряду ЗП(ПТ)О України», участь у якому бере представник Черкащини – ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей».
Тарас Корпань, методист Центру, довів до відома членів ради хід створення системи академічної доброчесності в ЗП(ПТ)О області, детально зупинився на проблемах, що існують сьогодні у цій важливій сфері професійної освіти.
Наталія Мартинюк, директор Центру, узагальнюючи розглянуті на засіданні питання, наголосила, що сьогодні велика увага приділяється як підвищенню іміджу системи професійної (професійно-технічної) освіти в цілому, так і створенню позитивного образу кожного окремого закладу, що має починатися з організації і планомірного розвитку комунікацій з абітурієнтами, їх батьками, роботодавцями та іншими споживачами освітніх послуг. Важливим є не тільки наявність сайту, але і його дизайн, зручність користування, інформаційне наповнення тощо. 
Залучення колективу ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей» до педагогічного експерименту регіонального рівня «Забезпечення якості майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах ЗП(ПТ)О України» у формі інноваційного віддаленого кластеру «Електроімпульс» є важливим фактором вдосконалення професійної освіти області.
Експериментальна робота об’єднала педагогічні колективи із семи областей України, показала значні результати й успішно триває далі. Сьогодні у розпалі робота над ІІІ  (узагальнювальним) етапом педагогічного експерименту.
Академічна доброчесність є невід’ємною складовою забезпечення якості освіти, а дотримання її основних принципів під час навчання та викладання в закладах професійної освіти впливає не лише на їх якість, а й на формування засадничих цінностей випускників та їх уявлення про світ, соціум, успіх, працю тощо.
На жаль, сьогодні в Україні ще не подолана думка, що академічна доброчесність є актуальною для вищої школи та наукової діяльності, а не для професійної освіти. При цьому забувають про такі негативні явища, як списування при виконанні домашніх завдань і контрольних робіт, пропуски занять без поважних причин, а подекуди й наявність «мертвих душ». Інколи у взаємостосунках «здобувачі освіти – викладачі та майстри виробничого навчання» діє логіка взаємовигідної амністії: здобувачі вибачають викладачеві імітацію освітнього процесу, а він взамін виставляє високі бали за неіснуючі знання і недостатні практичні навички.
Основними чинниками, що провокують академічні порушення в професійній освіті, є низька мотивація учасників освітнього процесу, необізнаність щодо законодавчої бази, відсутність популяризації принципів справедливості, правдивої та чесної співпраці і навчання. Подолати ці негативні явища – наша задача.
 

15 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ФОРМУЄМО НАВИЧКИ УСПІШНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ

Навчання педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з теми: «Формування особистісної, соціальної та навчальної компетентності як ключових компетентностей сучасного фахівця» відбулося 15 квітня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Дар’я Тінькова, доктор філософії, викладач кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, разом з учасниками визначила якості особистості, які допомагають професійно удосконалюватися, форми роботи, що сприяють розвитку в команді, спонукають до активної діяльності.
Педагоги мали можливість оцінити власні ділові вміння, визначити їх позитивний та негативний вплив на здійснення педагогічної роботи.

12 КВІТНЯ 2024 РОКУ

photo_2022-12-06_12-43-24.jpg

РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ – ЦЕ КРОК ВПЕРЕД ДЛЯ ПРОГРЕСУ НАШОЇ КРАЇНИ!

11-12 квітня 2024 року директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області Наталія Мартинюк взяла участь у семінарі, організованому Міністерством освіти і науки України «Нове законодавство про професійну освіту: парадигма змін».
Дмитро Завгородній та Ірина Шумік презентували проєкт нового Закону України «Про професійну освіту» та Стратегічного плану діяльності МОН України.
Основні меседжі:

  • осучаснення інфраструктури для привабливості закладу професійної освіти;

  • збільшення автономії закладів, керівників, педагогів;

  • ефективний менеджмент через ефективного менеджера – керівника;

  • заклад професійної освіти повинен бути спроможним заробляти на свій розвиток;

  • зміни до підходів організації освітнього процесу;

  • професійна освіта – освіта впродовж життя.

Ключові інструменти для втілення задумів:

  • впливові наглядові ради;

  • фінансування за результатами роботи, за визначеними критеріями;

  • гнучкі правила для державно-приватного партнерства;

  • новий бренд.

11 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

ОСВІТНІЙ NON-STOP

11 квітня 2024 року Бабенко Світлана, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області, взяла участь у Всеукраїнському освітньому non-stop «Центр STEM-освіти як простір інтелектуальних можливостей учасників освітнього процесу», організований Комунальним навчальним закладом «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».
Мета заходу: консолідація зусиль провідних STEM-педагогів країни з питань системного впровадження та розвитку компетентнісної моделі SТЕМ-освіти, створення сучасного освітнього середовища для збалансованого гармонійного формування науково-орієнтованої системи освіти на основі модернізації освітніх галузей, презентації, популяризації та поширення кращого досвіду STEM-орієнтованого напряму в системі освіти.
Учасникам було презентовано технології літальних апаратів, освітні можливості штучного інтелекту, використання дронів у освітньому процесі та робота з проєктами.
Велику зацікавленість освітянської спільноти викликала виставка-презентація інноваційних STEM-засобів та сучасного STEM-обладнання.
STEMимо креативно! Не зупиняємося на досягненому!

11 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК ПЕДАГОГІЧНОГО ПРАЦІВНИКА

11 квітня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбулося засідання Школи молодого спеціаліста для викладачів спеціальних предметів професій енергетичного та будівельного напрямів на тему: «Цифрова компетентність як складник розвитку професійної компетентності педагогічного працівника ЗП(ПТ)О».
Учасники заходу вивчали методику використання цифрових технологій у професійній діяльності, необхідних для підвищення ефективності викладання та розвитку професійної компетентності педагога.

10 КВІТНЯ 2024 РОКУ

emblema_jacik.jpg

ПЕРЕМОГА У ФІНАЛІ ХХІV МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

Відповідно до наказу МОН України від 08.04.2024 №474 «Про результати четвертого етапу етапі ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» Клименко Яна, учениця Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, стала переможницею, посівши ІІІ місце. 
Щиро вітаємо ученицю з перемогою та висловлюємо подяку викладачу української мови Жанні Щербині за якісну підготовку до конкурсу.

09 КВІТНЯ 2024 РОКУ

1234.jpg

ВИЗНАЧЕНО КРАЩИХ КОНКУРСАНТІВ 

09 квітня 2024 року відбулось засідання журі ІІ етапу обласного конкурсу «Територія STEM» для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
На розгляд журі подано 21 робота із 14 закладів профтехосвіти області.
Учасники конкурсу представили методичні розробки уроків загальноосвітньої та професійної підготовок, позакласних заходів, занять з гурткової роботи з використанням STEM-технологій.
За результатами спільного рішення журі:
у номінації «План-конспект уроку»:
І місце - «Числа Фібоначчі у біології» (Ковтун Ольга, викладач біології та екології ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій»);
ІІ місце - «Виконання покриття нігтів гель-лаком у технологічній послідовності» (Пічкур Тетяна, майстер виробничого навчання Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області);
ІІІ місце: «Сяйво скляних приборів – мистецтво краси» (Микитенко Валентина, майстер виробничого навчання ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей»).
Сертифікатом відзначено роботу «Здорове харчування. Healthy eating» (Ганич Наталія, викладач англійської мови, Строкань Клавдія, майстер виробничого навчання ДНЗ «Золотоніський професійний ліцей»).
У номінації «План-конспект позаурочного заходу»:
І місце - «Український борщ - національна складова ідентичності українського народу» (група викладачів ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів»);
ІІ місце - «Хустка – оберіг нації» (група викладачів Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області);
ІІІ місце - «Земля в наших руках» (Грицаченко Тетяна, викладач біології ДНЗ «Черкаське вище професійне училище»).
Сертифікатом відзначено роботу «Картопля - другий хліб» (Онищенко Любов, викладач фізики та астрономії ДНЗ «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей»).
Вітаємо переможців! Зичимо подальших перемог та творчих ідей!!!

09 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ОРГАНІЗАЦІЯ УРОКІВ ТЕОРЕТИЧНОГО ТА ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ: ВИВЧАЄМО ОСОБЛИВОСТІ

Про специфіку планування уроків теоретичного та виробничого навчання говорили педагогічні працівники професій швейного напряму та сфери послуг закладів професійної (професійно-технічної) освіти області під час засідання Школи молодого спеціаліста на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 09 квітня 2024 року.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, визначила спільно з учасниками особливості організації уроків теоретичного та виробничого навчання в залежності від сформованої навчальної мети, очікуваних результатів та визначених завдань.
Педагоги мали можливість попрактикуватися у формуванні змісту професійних компетентностей відповідно до структури запропонованого уроку.

08 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ЦИФРОВА КОМПЕТЕНТНІСТЬ У ФОРМАТІ ПРАКТИКО-ОРІЄНТОВАНОЇ ОСВІТИ

Відбувся другий тренінг у рамках методичної майстерні «Розвиток ключових компетентностей здобувачів освіти» на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 08 квітня 2024 року.

Дар’я Тінькова, доктор філософії, викладач кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, розповіла учасникам про можливості використання цифрових технологій під час освітнього процесу задля формування навичок успішної соціалізації, безперервного навчання, використання інтернету у професійній діяльності.

Педагоги, присутні на заході, продемонстрували свої знання щодо цифрової грамотності у застосунках Genially, Slido.

04 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Мартинюк Н.В..jpg

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЕКСПЕРТІВ ОБЛАСНОЇ ВИСТАВКИ ПЕДАГОГІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «ПРОФТЕХОСВІТА ЧЕРКАЩИНИ-2024» 

У рамках підготовки до проведення обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини-2024» проведена низка заходів.

Протягом березня фахові експертні групи визначали ефективні методичні розробки педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Усього фахівці переглянули 141 методичний матеріал із 17 закладів освіти та 1 навчального центру при установі виконання покарань закритого типу.

04 квітня 2024 року відбулося засідання журі обласної виставки, на якому були представлені методичні розробки педагогічних працівників ЗП(ПТ)О, попередньо визначених фаховими експертними групами.

За результатами обговорення було відібрано 4 кращих методичних розробки для нагородження дипломами Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. Ще 4 методичні розробки будуть відзначені сертифікатами Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.

01 КВІТНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

РОЗВИТОК КЛЮЧОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області долучилися до роботи методичної майстерні «Розвиток ключових компетентностей здобувачів освіти» на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 01 квітня 2024 року.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, ознайомила учасників із програмою тренінгів, розповіла про стандарти Європейської рамки ключових компетентностей для навчання впродовж життя.
Дар’я Тінькова, доктор філософії, викладач кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, розповіла про особливості формування математичної компетентності під час професійного навчання, запропонували зразки професійно-орієнтованих задач. 
Педагоги, присутні на заході, попрактикуватись у вирішенні завдань із питань організації робочих процесів, застосовуючи обчислювальні навики.

29 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

73664.jpg

ЗАКЛАДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ЧЕРКАЩИНИ - УЧАСНИКИ П’ЯТНАДЦЯТОЇ МІЖНАРОДНОЇ ВИСТАВКИ «СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ»

Заклади професійної освіти Черкащини взяли участь у П’ятнадцятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти». Колективи державних навчальних закладів «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей», «Черкаський професійний автодорожній ліцей» долучилися до тематичних конкурсів у форматі виставки, проведення семінару, а здобувачі освіти Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області презентували професійні досягнення у майстер-класах з професій.
За підсумками Гран-Прі «Професійна (професійно-технічна) освіта України» удостоєний Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області. Переможцями конкурсу з тематичних номінацій та нагороджені медаллю, сертифікатом авторів конкурсних робіт педагогічні працівники державних навчальних закладів «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей», «Черкаський професійний автодорожній ліцей».

28 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

1234.jpg

КРАЩИЙ ДИДАКТИЧНИЙ ЗАСІБ НАВЧАННЯ

28 березня 2024 року відбулося засідання журі II етапу обласного конкурсу на кращий дидактичний засіб навчання, виготовлений здобувачами освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти Черкаської області.
Учасники конкурсу представили лабораторно-демонстраційні прилади, прилади робототехніки та відеоресурси сучасних виробничих технологій для проведення уроків виробничого навчання. 
За результатами спільного рішення журі у номінації «Робототехніка» перемогли здобувачі освіти Сагайдак Дмитро та Васильчук Олег з роботою «Робот-розвідник» (ДНЗ «Канівське вище професійне училище»).
IІ місце у номінації «Лабораторно–демонстраційний прилад» здобули учні Дядченко Богдан та Партицький Іван із винаходом «Циркуль для плазмового різання металів ЦП 20-300» (ДНЗ «Уманський професійний ліцей»);
ІІI місце посіли учні Козаченко Артем і Шевченко Олександр з лабораторно-демонстраційним приладом «Пристосування для зварювання профільних труб» (ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей») та Дмитро Тищенко й Денис Тетьора з виробом «Піч із газового балона (буржуйка)» (ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій»).
У номінації «Відеоресурс сучасних виробничих технологій» IІ місце отримала Озимок Марія  із відео майстер-класу «Суфле із судака з гарбузовим пюре та вершково-шпинатним соусом»(ДНЗ «Черкаське вище професійне училище»). ІІI місце - Снігур Денис із майстер-класом «Виконання декоративного опорядження поверхні за допомогою трафарета з використанням шпаклівки» (БРЦПО у Черкаській області).
Вітаємо переможців!

27 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

tiger-1381091117.png

ХІV МІЖНАРОДНИЙ МОВНО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Відповідно до наказу МОН України від 26.03.2024 №398 «Про нагородження переможців ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, які навчаються в закладах освіти України» Клименко Яна, учениця Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, отримала диплом ІІ ступеня. 
Щиро вітаємо переможницю та її викладача української мови – Жанну Щербину із прекрасним результатом!

26 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

ПІДВИЩУЄМО ЦИФРОВУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Практичні поради та корисну інформацію щодо використання цифрових технологій для покращення якості навчання в умовах сьогодення отримали педагогічні працівники, що готують кваліфікованих робітників для  автотранспортної та машинобудівної галузей ЗП(ПТ)О, на обласному семінарі-практикумі, організованому Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області на базі ДНЗ «Канівське вище професійне училище» 26 березня 2024 року.
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Світлана Твереза, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Канівське вище професійне училище», ознайомила із матеріально-технічною базою закладу освіти.
Олександр Лупан, методист Центру, акцентував увагу на умовах досягнення ефективності освітнього процесу за допомогою сучасних інформаційно-комунікаційних засобів навчання та розкрив ключові аспекти, які можуть бути корисними педагогічним працівникам для сприяння розвитку критичного мислення, творчих навичок та залучення здобувачів освіти до опанування професії. 
Під час заходу учасники семінару-практикуму мали можливість переглянути уроки теоретичного та виробничого навчання, які провів Андрій Нехорошев, викладач спеціальних предметів, майстер виробничого навчання закладу освіти.
Валентин Ляшецький та Сергій Бровко педагогічні працівники ДНЗ «Канівське вище професійне училище», поділилися власним досвідом роботи щодо впровадження освітніх інновацій при підготовці та проведенні занять.

26 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ЧИТАЦЬКА КОМПЕТЕНТНІСТЬ ЯК ОСНОВА СФОРМОВАНОСТІ ОСОБИСТОСТІ ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ

Викладачі освітньої галузі «Мови та літератури» ЗП(ПТ)О обговорили важливі проблеми літературної освіти під час обласного семінару-практикуму 26 березня 2024 року, який пройшов на базі ДНЗ «Черкаське вище професійне училище» за ініціативи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Із візитівки навчального закладу розпочала захід Ірина Березань, в.о. директора.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, визначила ключове питання зустрічі: проблема читацької грамотності у закладах освіти та шляхи її подолання, продемонструвала показники читацької грамотності за результатами Міжнародного дослідження якості освіти PISA. 
Викладачі переглянули урок зарубіжної літератури Людмили Грищенко з теми: «Ернест Міллер Гемінгвей «Старий і море»; урок української літератури Тамари Волос «Я (Романтика)» Миколи Хвильового ― новела про добро і зло», виховний захід Людмили Коваленко «Літературна кав’ярня «Крила долі». Педагоги зосередили увагу вихованців на роботі із ґрунтовним ознайомленням із текстами прозових та поетичних творів, пошуку ідей, які близькі сучасному читачеві.
З колегами поділилися досвідом роботи викладачі зарубіжної літератури Наталія Гергун (ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей») щодо створення освітнього блогу як траєкторії цифрової компетентності педагога та Світлана Вовненко (ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів») із використання штучного інтелекту під час навчання.
Учасники семінару-практикуму висловили свої бачення щодо підвищення рівня читацької компетентності здобувачів професійної освіти на уроках та виховних заходах.

21 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

ГЕЙМИФІКАЦІЯ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ

21 березня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області для педагогічних працівників професій ресторанного сервісу, переробної промисловості та торгівлі відбулося засідання Школи молодого спеціаліста на тему: «Гейміфікація - інноваційний інструмент підвищення ефективності навчання майбутніх кваліфікованих робітників».
Світлана БАБЕНКО, методист Центру, розповіла про використання механізмів гейміфікації для підвищення ефективності освітнього процесу та урізноманітнення методик професійного навчання для поліпшення підготовки майбутніх кваліфікованих робітників.
Людмила ОХОТА, викладач спеціальних предметів ДНЗ «Жашківський АТПЛ», поділилася досвідом використання ігровізації в освітньому процесі при підготовці кваліфікованих робітників з професії «Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу».
Учасники засідання розглянули ігрові техніки, використання яких в освітньому процесі підвищує зацікавленість здобувачів освіти та їх мотивацію, сприяє емоційній залученості та соціальній взаємодії між однолітками. 

20 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ПРОЄКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК ОСНОВА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ

Викладачі освітньої галузі «Технології» закладів професійної освіти ділилися досвідом із використання проєктів та сучасних технологій у навчанні під час обласного коворкінгу 20 березня 2024 року. Захід організовано Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Вікторія Крамаренко, методист Центру, розповіла про особливості технологічної освіти в умовах оновлення вимог до сучасних кваліфікованих робітників, акцентувала увагу на важливості формування самостійності при роботі над навчальними проєктами задля підвищення мотивації та розвитку  критичного та системного мислення.
Учасники заходу ознайомилися із напрацюванням колег щодо використання проєктних технологій під час виступів Дзюби Владислава (ДНЗ «Монастирищенський ПЛ»), Манько Любові (ДНЗ «Смілянський ЦППРК»), Натальченко Катерини (ДНЗ «Уманський ПАЛ»), Ляпкало Лариси (ДНЗ «Золотоніський ПЛ»), Шинкаренка Костянтина (ДНЗ «Черкаський ПЛ»), Коміренка Володимира (ДНЗ «Звенигородський ЦППРК»), Волохова Сергія (ДНЗ «Жашківський АТПЛ»).
Наостанок педагоги мали можливість обговорити питання організації проєктно-технологічної діяльності в освітньому процесі.

12 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

Водяник Я.А..jpg

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК ФАХІВЦІВ ІНФРАСТРУКТУРНОГО НАПРЯМУ ТА ПРОФЕСІЙ ОФІСНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

12 березня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області було проведено обласний семінар-практикум для педагогічних працівників професій офісного забезпечення та інфраструктурного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Симуляційне навчання в системі підготовки майбутніх кваліфікованих робітників професій офісного забезпечення та інфраструктурного напряму» на базі ДНЗ «Канівське вище професійне училище».
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Світлана Твереза, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Канівське вище професійне училище», ознайомила із матеріально-технічною базою закладу освіти.
Про основні особливості та переваги симуляційного навчання в системі підготовки майбутніх кваліфікованих робітників професій офісного забезпечення та інфраструктурного напряму розповіла Яна Водяник, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Учасникам семінару-практикуму був презентований урок теоретичного навчання з професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» на тему: «Проведення розрахунків за встановлення програмного забезпечення на персональному комп’ютері клієнта» (РН 1. Здійснювати проведення підготовчих робіт), який провела викладач спеціальних предметів ДНЗ «Канівське вище професійне училище» Марина Котенко, та урок виробничого навчання з даної професії на тему: «Здатність конфігурувати архітектуру персонального комп’ютера на замовлення клієнта» (РН 2. Виконувати конфігурування та модернізацію архітектури персонального комп’ютера та периферійних пристроїв) – Марія Генсерук, майстер виробничого навчання закладу.
Уроки були проведені на належному методичному рівні.
В рамках семінару-практикуму Марина Найдан, викладач спеціальних предметів Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, презентувала власний досвід роботи з теми «Використання симуляторів та емуляторів при підготовці фахівців інфраструктурного напряму».

12 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

зображення_viber_2023-10-02_16-34-01-020.jpg

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТУ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ

12 березня 2024 року відбулося засідання Школи молодого спеціаліста для педагогічних працівників із виховної та позаурочної роботи, організоване Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Олена Лесик, методист Центру, акцентувала увагу учасників засідання на важливості тайм-менеджменту в освітньому середовищі, вмінні керувати часом, планування та формування завдань та проєктів, розподіл функцій між учасниками заходів.
По завершенню заходу педагоги взяли участь в анкетуванні щодо правильного розподілу своїм вільним часом.

29 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

0-02-05-285bc8dba39a8c127e8b82a60ecd99b3336fb5541d756676fcdf9c582b9d6b3a_e54c561dcba09922.

УДОСКОНАЛЮЄМО МЕТОДИЧНУ МАЙСТЕРНІСТЬ МАЙСТРІВ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ

29 лютого 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області відбулося засідання Школи молодого спеціаліста для майстрів виробничого навчання професій автотранспортного, сільськогосподарського та машинобудівного напрямів на тему: «Методика застосування інформаційно-комунікаційних технологій на уроках виробничого навчання».
Учасники заходу вивчали методику застосування інформаційно-комунікаційних технологій при проведенні уроків виробничого навчання.

22 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

ОЦІНЮЄМО ЗДОБУТКИ, ПЛАНУЄМО РОБОТУ – ЙДЕМО ШЛЯХОМ ДО РОЗВИТКУ

Учасники обласного методичного об’єднання педагогічних працівників професій будівельного та енергетичного напрямів ЗП(ПТ)О області проаналізували роботу за минулий рік на засіданні, яке відбулося 22 лютого 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Олександр Лупан, методист Центру, ознайомив учасників із аналізом рівня навчальних досягнень здобувачів освіти з теоретичної та практичної підготовки з професій за результатами семестрового оцінювання та директорських контрольних робіт 2023/2024 навчального року, заходами обласного рівня, які відбудуться у 2024 році, акцентував увагу на якісній підготовці методичних матеріалів до обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2024».
Значну увагу було приділено обговоренню матеріалів поданих на обласний конкурс «Педагог професійного навчання» серед викладачів спеціальних предметів напряму та реалізацію проєктів новітньої освітньої діяльності.

21 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

Тінькова Д.С..jpg

ПІДВИЩУЄМО РІВЕНЬ ЦИФРОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ

У рамках співпраці між Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області та Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького 21 лютого 2024 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області відбувся вебінар із розвитку цифрової компетентності для викладачів загальноосвітніх предметів освітніх галузей «Математика» та «Природознавство» на тему: «Онлайн-сервіси для комп’ютерної симуляції (на прикладі Phet)»
Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, презентувала переваги використання імерсивних технологій у освітньому процесі.
Галина Луценко, керівник Центру дистанційної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, акцентувала увагу на інтерактивних симуляціях  та їх застосуванні в освітньому процесі.
Учасники заходу проєктували завдання з використанням онлайн-симуляцій Phet для різних етапів уроку.

21 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

ГОЛОВНА.jpg

ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ

21 лютого 2024 року відбулося чергове засідання навчально-методичної ради Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. 
На засіданні були розглянуті питання: 
1. Про затвердження передового педагогічного досвіду роботи педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області у 2024 році.
2. Про рівні навчальних досягнень здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти області за результатами директорських (перевірних) контрольних робіт та підсумками І семестру 2023/2024 навчального року.
3. Про результати реалізації проєктів новітньої освітньої діяльності в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області, термін виконання яких завершився у 2023 році.
Тарас Корпань, методист Центру, презентував передовий педагогічний досвід роботи педагогічних працівників ЗП(ПТ)О області, який після детального обговорення був схвалений та рекомендований до використання.
Григорій Чепурний, завідувач РІАЛ Центру, ознайомив учасників засідання з основними результатами моніторингових досліджень навчальних досягнень здобувачів ЗП(ПТ)О Черкащини за підсумками І семестру 2023/2024 навчального року, проведених Центром спільно з Управлінням освіти і науки Черкаської ОДА.
Дар’я Тінькова та Яна Водяник, методисти Центру, поінформували учасників зібрання про основні результати реалізації проєктів новітньої освітньої діяльності в ЗП(ПТ)О області у 2023 році. 
Наталія Мартинюк, директор Центру, узагальнюючи розглянуті на засіданні питання, наголосила, що оновлення і вдосконалення системи профтехосвіти неможливе без зростання педагогічної майстерності основної складової освітнього процесу – викладачів та майстрів виробничого навчання. Сьогодні профосвітяни Черкащини, наперекір всім викликам, не тільки продовжують навчати майбутніх робітників, а й створюють методичні посібники і розробки, творчо працюють над проєктами новітньої освітньої діяльності, чим збагачують свій педагогічний досвід. Відданість викладачів та майстрів виробничого навчання своїй справі, їхня наполегливість, креативність та активність безумовно сприяють розвитку конкурентоспроможності професійної освіти, зростанню майстерності її вихованців. Адже саме на плечі майбутніх випускників профтехів ляже відбудова України, відновлення її економічного потенціалу.
При аналізі навчальних досягнень здобувачів освіти необхідно розуміти, що власна оцінка результатів своєї роботи завжди носила і носитиме суб’єктивний характер. Лише незалежна оцінка рівня підготовки здобувачів професійної освіти під час проведення ЗНО, яке, я вірю, незабаром повернеться, перемоги вихованців у конкурсах фахової майстерності, залучення до оцінювання центрів професійної досконалості виявить об’єктивну картину ефективності роботи викладача та майстра виробничого навчання.

20 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

головна.jpg

ДІАЛОГ МЕДІА ТА ОСВІТИ: 6G

20 лютого 2024 року відбулася Всеукраїнська освітня акварель для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Діалог медіа та освіти: 6 G», організаторами якої є Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Черкаській області та Комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». У заході взяли участь 728 педагогічних працівники закладів П(ПТ)О України.
Під час відкриття з вітальним словом до учасників освітньої акварелі звернулися:
Наталія Чепурна, ректор комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України;
Наталія Мартинюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Захід відбувся за участі педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської, Луганської, Вінницької, Кіровоградської та Черкаської областей.
Під час освітньої акварелі висвітлювалися питання: медіаосвіта в умовах цифрового суспільства; медіакомпетентність в контексті універсального дизайну навчання (udl) як складова професійної компетентності педагога; формування елементів медіаграмотності здобувачів професійної освіти у позаурочній роботі; робота на платформі CoSpaces Edu for kid-friendly 3D creation and coding з розробки засобів віртуальної/доповненої реальності для здобувачів освіти і викладачів; бібліотека закладу професійної (професійно-технічної) освіти як простір для розвитку медіаосвіти та інші.
Досвідом використання медіа в освітньому процесі при підготовці кваліфікованих робітників ділилися педагогічні працівники: Лариса Ляпкало (ДНЗ «Золотоніський ПЛ»), Людмила Грищенко (ДНЗ «Черкаське ВПУ»), Микола Попов, Ірина Ростикус (ДНЗ «Уманський ПАЛ»), Марина Фесун (ДНЗ «Смілянський ЦППРК»), Світлана Геращенко (ДНЗ «Черкаське ВПУБТ»).
Представлений досвід педагогічних працівників закладів П(ПТ)О України дасть можливість учасникам заходу використовувати сучасні медіа при організації освітнього-виховного процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

20 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ВИВЧАЄМО ПРЕДМЕТНО-МЕТОДИЧНУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ ПЕДАГОГА

Викладачі предметів освітньої галузі «Мови і літератури» закладів професійної (професійно-технічної) освіти, учасники обласної Школи молодого спеціаліста, вивчали особливості ефективного планування педагогічної діяльності на засіданні, яке відбулося 20 лютого 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.

Вікторія Крамаренко, методист Центру, ознайомила з особливостями компетентнісного підходу у формуванні професійної кар’єри, складовими предметно-методичної компетентності педагога, акцентувала увагу слухачів на важливості визначати конкретні навчальні цілі задля отримання реальних результатів.

Учасники мали можливість попрактикуватися у моделюванні змісту навчання і визначенні ключових компетентностей у залежності від мети уроку.

15 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

73664.jpg

ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ПАТРІОТИЧНОЇ ПІСНІ 
«#ПАМ'ЯТЬ ЄДНАЄ ПОКОЛІННЯ»

З 15 лютого 2024 року розпочався онлайн-фестиваль патріотичної пісні «#ПАМ'ЯТЬ ЄДНАЄ ПОКОЛІННЯ».
Захід проводиться з метою відродження і популяризації патріотичної пісні, виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, захоплення героїчними подвигами бійців, підтримки бойового духу українців в умовах війни, поваги та шанобливого ставлення до захисників України, виявлення талановитої та обдарованої молоді, підвищення їх художнього та виконавського рівнів.
Фестиваль ініційований НМЦ ПТО у Черкаській області за участі закладів профтехосвіти регіону.

14 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

01.jpg

РОЗВИВАЄМО GREEN SKILLS ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

14 лютого 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області проведено обласну конференцію для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «GREEN SKILLS здобувачів професійної освіти: шляхи розвитку».
Тарас Корпань, в.о директора НМЦ ПТО у Черкаській області, звернувся до учасників конференції з вітальним словом та акцентував увагу на важливості розвитку екологічної компетентності в умовах сьогодення.
Досвідом роботи щодо розвитку green skills здобувачів освіти, що навчаються за професіями сільськогосподарського, енергетичного, будівельного, автотранспортного напряму, переробної промисловості та ходом реалізації учнівських проєктів з розвитку екологічної компетеності поділилися викладачі спеціальних, загальноосвітніх предметів та майстри виробничого навчання закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Учасники конференції визначили необхідним поглибити впровадження проєктних технологій для розвитку «зелених» навичок здобувачів професійної освіти.

13 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

изображение_viber_2022-02-15_16-44-52-777.jpg

АНАЛІЗУЄМО ЗДОБУТКИ ТА ПЛАНУЄМО НА ПЕРСПЕКТИВУ

Учасники обласного методичного об’єднання викладачів загальноосвітніх предметів освітньої галузі «Суспільствознавство» із 17 закладів профтехосвіти області розглянули здобутки за І семестр та визначили перспективи роботи на 2024 рік під час засідання, яке відбулося 13 лютого 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Тарас Корпань, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, проаналізував рівні навчальних досягнень здобувачів освіти з освітньої галузі «Суспільствознавство» та результати участі у всеукраїнських, обласних заходах суспільного спрямування у І семестрі 2023/2024 н.р., ознайомив учасників засідання з підготовкою до проведення обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2024».
Окрім того, присутнім було презентовано умови та порядок реалізації проєктів новітньої освітньої діяльності ЗП(ПТ)О області, а також  процедуру вивчення та узагальнення передового педагогічного досвіду роботи педагогічних працівників на рівні області. 

08 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

Тінькова Д.С..jpg

ЗАКЛЮЧНЕ ЗАНЯТТЯ У ЦИФРОВІЙ МАЙСТЕРНІ ДЛЯ ОСВІТЯН

08 лютого 2024 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області пройшов заключний тренінг з розвитку цифрової компетентності педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. 
Під час заняття Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила з онлайн-інструментом Wakelet та провела майстер-клас щодо роботи з ним.
Учасники практикували створення завдань для реалізації проєктної діяльності, групової роботи.

08 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

АНАЛІЗУЄМО, ПЛАНУЄМО – КРОКУЄМО ДО РОЗВИТКУ 

Учасники обласного методичного об’єднання педагогічних працівників професій автотранспортного, сільськогосподарського та машинобудівного напрямів ЗП(ПТ)О області проаналізували роботу за минулий рік на засіданні, яке відбулося 08 лютого 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.

Олександр Лупан, методист Центру, ознайомив учасників із аналізом рівня навчальних досягнень здобувачів освіти з теоретичної та практичної підготовки з професій за результатами семестрового оцінювання та директорських контрольних робіт 2023/2024 навчального року, заходами обласного рівня, які відбудуться у 2024 році, акцентував увагу на якісній підготовці методичних матеріалів до обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини – 2024».

Значну увагу було приділено обговоренню матеріалів поданих на обласний конкурс «Педагог професійного навчання» серед викладачів спеціальних предметів напряму та реалізацію проєктів новітньої освітньої діяльності.

07 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

УПРОВАДЖУЄМО НОВИЙ СТАНДАРТ

«Розробка проєкту освітніх програм за новим Державним освітнім стандартом з професії «Офіціант» - тема засідання творчої групи педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Офіціант», яке відбулася на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 07 лютого 2024 року.
Світлана Бабенко, методист Центру, повідомила присутнім про зміни у розробці освітніх програм для підготовки кваліфікованих робітників з професії «Офіціант», акцентувала увагу на структуруванні змісту стандарту, що передбачає формування і розвиток у здобувачів освіти ключових та професійних компетентностей.
Під час засідання творчої групи учасники визначили розподіл годин ключових і професійних компетентностей та результатів навчання із зазначеної професії.
По завершенню заходу педагоги окреслили подальші напрями роботи щодо розробки змісту навчальних програм з предметів загальнопрофесійної, професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовок.

06 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

Тінькова Д.С..jpg

ПРОДОВЖУЄМО ВДОСКОНАЛЮВАТИ ЦИФРОВУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ ПРОФТЕХОСВІТЯН

06 лютого 2024 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області пройшов п’ятий тренінг з розвитку цифрової компетентності педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Під час заняття Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила з онлайн-інструментом по опрацюванню відеоконтенту PlayPosit та провела майстер-клас щодо роботи з ним.
Учасники вчилися створювати інтерактивні відеоматеріали для проведення позаурочної та виховної роботи.

05 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

Крамаренко В.В..jpg

ВИЗНАЧАЛИ НАПРЯМИ РОБОТИ ГОЛОВИ МЕТОДИЧНИХ КОМІСІЙ ІЗ ПРОФЕСІЙ ШВЕЙНОГО НАПРЯМУ Й СФЕРИ ПОСЛУГ ЗП(ПТ)О

Учасники обласного методичного об’єднання розглянули результати семестрового оцінювання здобувачів освіти з професій швейного напряму та сфери послуг закладів профосвіти, досягнення педагогічних працівників і здобувачів освіти у заходах всеукраїнського та регіонального рівнів на засіданні, яке відбулося 05 лютого 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.

Вікторія Крамаренко, методист Центру, проаналізувала рівень навчальних досягнень із професій швейного напряму й сфери послуг ЗП(ПТ)О за І семестр 2023/2024 н.р. у порівнянні із попередніми даними, результативність роботи профільних методичних комісій профтехів, якість професійно-орієнтованих матеріалів, розміщених у рамках професійного марафону.

Тетяна Пічкур, голова методичної комісії із професій швейного напряму й сфери послуг БРЦПО у Черкаській області, поділилася досвідом участі у ХХV Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті».

Учасники засідання ознайомилися із переліком заходів, які заплановані на 2024 рік,  обговорили результати впровадження дуальної форми здобуття освіти у закладах та визначили прогалини, над якими треба попрацювати.

05 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

tiger-1381091117.png

ФІНАЛЬНИЙ ЕТАП ХІV МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ВІДБУВСЯ

03 лютого 2024 року пройшов фінальний етап ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У заключному змаганні взяли участь переможці обласного етапу - здобувачі професійної освіти Черкащини, який організували на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.

Творче завдання та вітальні слова Тараса Кременя, Уповноваженого із захисту державної мови, спонукали конкурсантів визначити у власній роботі важливість правдивого слова Великого Кобзаря для сучасного українця.

Чотири години тривав конкурс, роботи учасників у цей же день були надіслані на розгляд журі підсумкового етапу.

01 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

Тінькова Д.С..jpg

ЧЕТВЕРТЕ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ ЦИФРОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПЕДАГОГІВ

01 лютого 2024 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області пройшов четвертий тренінг з розвитку цифрової компетентності педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Під час заняття Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила з онлайн-інструментом зі створення активностей Slido та провела майстер-клас щодо розробки гейміфікованих вікторин для формувального оцінювання.

Для забезпечення ефективного навчання учасники отримали розроблені інструкції з інфографікою для успішної роботи з онлайн-інструментом.

31 СІЧНЯ 2024 РОКУ

Тинькова-1-10х15.jpg

ЗАСІДАННЯ ВИКЛАДАЧІВ ПРИРОДНИЧИХ ПРЕДМЕТІВ

Учасники обласного методичного об’єднання викладачів загальноосвітніх предметів освітньої галузі «Природознавство» закладів професійної (професійно-технічної) освіти області визначили напрями роботи під час засідання, що відбулося 31 січня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.

Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила присутніх з аналізом рівнів навчальних досягнень здобувачів освіти з природничих предметів за результатами семестрового оцінювання та директорських контрольних робіт 2023/2024 навчального року, переліком заходів, які заплановані на поточний рік.

Викладачі природничих предметів: Наталія Загребнюк (ДНЗ «Уманський ПЛ»), Микола Попов (ДНЗ «Уманський ПАЛ»), Вікторія Пірус (ДНЗ «Черкаський ПЛ»), Лариса Ляпкало (ДНЗ «Золотоніський ПЛ»), Вікторія Вікторук (ДНЗ «Буцький ППЛ») презентували хід реалізації проєктів новітньої освітньої діяльності.

Значну увагу педагоги приділили обговоренню шляхів подолання освітніх втрат та визначили необхідним активізувати впровадження імерсивних технологій в освітній процес.

30 СІЧНЯ 2024 РОКУ

Тінькова Д.С..jpg

ТРЕТЄ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ  ЦИФРОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ

30 січня 2024 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області пройшов третій тренінг з розвитку цифрової компетентності освітян в рамках роботи методичної майстерні для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Під час заняття Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила присутніх з онлайн-інструментом зі створення гейміфікованих опитувальників Tricider та провела майстер-клас щодо розробки завдань для взаємодії здобувачів освіти.

Учасники працювали над завданнями, які дозволяють проводити мозковий штурм, дискутувати, голосувати, отримувати зворотній зв’язок.

29 СІЧНЯ 2024 РОКУ

Водяник Я.А..jpg

ПЛАНУВАННЯ РОБОТИ – ШЛЯХ ДО РОЗВИТКУ

Проаналізували роботу обласного методичного об’єднання педпрацівники професій харчового напряму та спланували заходи на 2024 рік під час засідання, яке відбулося 29 січня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Яна Водяник, методист Центру, ознайомила присутніх з рівнями навчальних досягнень здобувачів освіти за результатами семестрового оцінювання та директорських контрольних робіт 2023/2024 навчального року, оновленим положенням про атестацію педагогічних працівників, переліком заходів, які відбудуться цього року.
Наталія Крисько, майстер виробничого навчання ДНЗ «Черкаське вище професійне училище», представила учасникам засідання власний досвід роботи з теми «Комплексно-методичне забезпечення уроків виробничого навчання та раціональне його використання».
Окрім того, присутнім було презентовано порядок реалізації проєктів новітньої освітньої діяльності ЗП(ПТ)О області, а також процедуру вивчення та узагальнення передового педагогічного досвіду роботи педагогічних працівників на рівні області.
 

25 СІЧНЯ 2024 РОКУ

01.jpg

ДРУГЕ ЗАНЯТТЯ У ЦИФРОВІЙ МАЙСТЕРНІ ДЛЯ ОСВІТЯН

25 січня 2024 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області пройшов другий тренінг з розвитку цифрової компетентності педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. 
Під час заняття Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила з онлайн-інструментом для розробки навчального контенту Genial.ly та провела майстер-клас щодо роботи з ним.
Учасники практикували створення гейміфікованих завдань для використання на уроках загальноосвітньої та професійно-теоретичної підготовок.

25 СІЧНЯ 2024 РОКУ

Лупан О.В..jpg

РОЗРОБЛЯЄМО ДЕРЖАВНІ ОСВІТНІ СТАНДАРТИ

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області 25 січня 2024 року відбулося засідання творчих груп по розробці проєктів Державних освітніх стандартів за професіями: «Коняр», «Тренер коней».
Олександр Лупан, методист Центру, ознайомив учасників засідання з розробленими розділами про загальні положення щодо виконання стандарту та вимогами до результатів навчання за професією «Коняр», «Тренер коней», акцентував увагу присутніх на недоліки відповідно вимог до цих розділів проєктів Державних освітніх стандартів професійної (професійно-технічної) освіти.
Під час засідання були розприділенні обов’язки та постановлені завдання по розробці 3 та 4 розділів проєктів.

24 СІЧНЯ 2024 РОКУ

02.jpg

ЗАСІДАННЯ ВИКЛАДАЧІВ МАТЕМАТИКИ

Учасники обласного методичного об’єднання викладачів загальноосвітніх предметів освітньої галузі «Математика» закладів професійної (професійно-технічної) освіти області визначили напрями роботи під час засідання, що відбулося 24 січня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області. 
Дар’я ТІНЬКОВА, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, ознайомила присутніх з рівнями навчальних досягнень здобувачів освіти з математики за результатами семестрового оцінювання та директорських контрольних робіт 2023/2024 навчального року, оновленим положенням про атестацію педагогічних працівників, переліком заходів, які відбудуться цього року.
Іван ЛИСАК, викладач математики ДНЗ «Золотоніський ПЛ», презентував попередні результати реалізації проєкту новітньої освітньої діяльності.
Під час засідання педагоги обговорили інструменти з надолуження знань з математики та визначили необхідним підвищувати рівень методичної компетентності.

24 СІЧНЯ 2024 РОКУ

Бабенко С.Ф..jpg

ПЛАНУЄМО РОБОТУ РАЗОМ!

Чергове засідання обласного методичного об’єднання педагогічних працівників професій ресторанного сервісу, переробної промисловості та торгівлі закладів професійної (професійно-технічної) освіти регіону відбулося 24 січня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Світлана Бабенко, методист Центру, ознайомила із рівнем навчальних досягнень здобувачів освіти з теоретичної та практичної підготовки з професій за результатами семестрового оцінювання та директорських контрольних робіт 2023/2024 навчального року. Акцентувала увагу присутніх на заходах обласного та Всеукраїнського рівнів, які відбудуться у 2024 році. Значну увагу було приділено обговоренню матеріалів поданих на обласний конкурс «Педагог професійного навчання» серед викладачів спеціальних предметів напряму та підготовці до обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини-2024».
Богдан Руденко, майстер виробничого навчання ДНЗ «Черкаське вище професійне училище», презентував результати реалізації проєкту новітньої освітньої діяльності та власний педагогічний досвід, який узагальнюється на рівні області.
Лариса Ткачук, викладач спеціальних предметів Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, представила учасникам засідання підсумкові результати власного узагальненого передового педагогічного досвіду.
Присутні педагоги визначили необхідним постійно удосконалювати свій професійний рівень, впроваджувати сучасні технології, значну увагу приділити впровадженню проєктної діяльності в освітній процес.

23 СІЧНЯ 2024 РОКУ

Тінькова Д.С..jpg

РОЗВИТОК ЦИФРОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ОСВІТЯН

23 січня 2024 року на базі НМЦ ПТО у Черкаській області розпочалися тренінги з розвитку цифрової компетентності для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. 
Під час першого заняття Дар’я Тінькова, методист НМЦ ПТО у Черкаській області, акцентувала увагу присутніх на ключових моментах щодо організації гейміфікованого навчання та провела майстер-клас по роботі з онлайн-інструментом Quizlet.
Для забезпечення ефективного навчання учасники отримали розроблені інструкції з інфографікою для успішної роботи зі створення гейміфікованих завдань.

23 СІЧНЯ 2024 РОКУ

зображення_viber_2023-10-02_16-34-01-020.jpg

ТВОРЧА ГРУПА ОБГОВОРИЛА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ ПАТРІОТИЧНОЇ ПІСНІ «ПАМ'ЯТЬ ЄДНАЄ ПОКОЛІННЯ»

23 січня 2024 року учасники засідання творчої групи керівників гуртків закладів професійної (професійно-технічної) освіти визначили формат проведення обласного онлайн-фестивалю «Пам'ять єднає покоління» у цьому році. 
Фестиваль проводиться щорічно Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області та присвячений пошануванню та підтримці захисників України.
Олена Лесик, методист Центру, розповіла про умови проведення фестивалю, означила вимоги та критерії до виконавців, акцентувала увагу на важливості виваженого вибору вокального твору патріотичної тематики.
Керівники гуртків художньої самодіяльності висловили власне бачення щодо організації заходу, пісенного репертуару та визначилися щодо оновлення змісту проведення фестивалю.

22 СІЧНЯ 2024 РОКУ

emblema_jacik.jpg

ОБЛАСНИЙ ЕТАП ХХІV МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

Здобувачі професійної освіти Черкаської області взяли участь в обласному етапі ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 20 січня 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області.
Учасники мали можливість попрацювати над мовними завданнями та описати у творах власне бачення майбутнього. 
За рішенням журі конкурсу перемогу здобули:
І місце – Гайдай Андрій, учень ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей» (викладач Звіревич Ольга);
ІІ місце – Дігтяренко Богдан, учень Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області (викладач Несененко Алла);
ІІІ місце – Клименко Яна, учениця Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області (викладач Щербина Жанна).
Щиро вдячні керівникам закладів професійної освіти за підтримку талановитої молоді та сприяння проведенню мовного конкурси у важливий для країни час.
Вітаємо конкурсантів та бажаємо перемоги у фіналі конкурсу!

17 СІЧНЯ 2024 РОКУ

Тінькова Д.С..jpg

ЗАСІДАННЯ ВИКЛАДАЧІВ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ «ТЕХНОЛОГІЇ»

Учасники обласного методичного об’єднання викладачів загальноосвітніх предметів освітньої галузі «Технології» закладів професійної (професійно-технічної) освіти області окреслили напрями роботи під час засідання, що відбулося