top of page

Стандарти професійної (професійно-технічної) освіти

    У розділі розміщені оновлені державні стандарти з конкретних робітничих професій на модульно-компетентнісній основі з 2006 року і по теперішній час. 

    Модульно-компетентнісний підхід – це комплексний підхід побудови змісту навчання з конкретної професії, зорієнтований на набуття необхідних знань, умінь і навичок для праці.
   
    Навчальний модуль – це логічно завершена складова державних стандартів з конкретних робітничих професій, яка базується на окремій одиниці професійного стандарту, містить навчальний матеріал, необхідний для досягнення професійних і ключових компетентностей та належить до певного рівня кваліфікації. Засвоєння навчального модуля може підтверджуватися відповідним документом (сертифікат, посвідчення, свідоцтво).

       Головні відмінності освітніх стандартів на компетентнісній основі:

  • відсутні типові навчальні плани і типові навчальні програми з навчальних предметів, виробничого навчання;

  • перелік навчальних предметів визначається навчальними закладами спільно з роботодавцями;

  • робочі навчальні програми розробляються навчальним закладом спільно з підприємствами-замовниками робітничих кадрів та погоджуються з регіональними органами освіти;

  • навчальний матеріал поділено на модулі.


   Затверджені державні стандарти запроваджуються у закладах професійної (професійно-технічної) освіти незалежно від форм власності та підпорядкування, на підприємствах, в установах, організаціях, що здійснюють або забезпечують підготовку кваліфікованих робітників.

bottom of page