top of page
Олімпіади
ВСЕУКРАЇНСЬКІ УЧНІВСЬКІ ОЛІМПІАДИ З БАЗОВИХ ДИСЦИПЛІН
Предметні учнівські олімпіади є однією з традиційних форм роботи сучасної освіти, що реалізують бажання здобувачів освіти перевірити свої знання, здібності, уміння.
Олімпіада - це вид змагання, що стимулює потяг учнів до самоосвіти, виховує наполегливість, поглиблений інтерес до предмета, вміння долати труднощі, виробляє навички роботи з довідковою та науково-популярною літературою. Олімпіада приносить користь лише тоді, коли є заключним етапом цілого комплексу групових, індивідуальних, урочних та позаурочних заходів і коли їм передує велика підготовча робота всього педагогічного колективу.
Найбільш суттєвий внесок у підготовку й проведення олімпіадних змагань вносить викладач - компетентний помічник і консультант, організатор колективної чи самостійної пізнавальної діяльності, який безпосередньо працює з здобувачами освіти, організовує і проводить училищний тур олімпіади, готує своїх здобувачів освіти до наступних етапів.
Аналіз рівня змагань різних етапів дає змогу визначити дві тенденції: перша – постійне підвищення рівня складності олімпіадних завдань, друга - збільшення розриву між рівнем знань, які здобуває здобувач освіти на уроках і рівнем знань здобувачів освіти, які вивчають предмети розширено (додаткові заняття, гуртки, факультативи, індивідуальна робота, тощо). Як правило, найбільшого успіху на олімпіадах досягають здобувачі освіти тих навчальних закладів, де ведеться різнопланова робота із здібними здобувачами освіти, систематична і цілеспрямована підготовка їх до олімпіад.
Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін проводяться щороку серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти з таких базових дисциплін: українська мова та література, історія, основи правознавства, іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська), математика, фізика, хімія, біологія, географія, основи інформатики і обчислювальної техніки, основи економіки.
Основними завданнями учнівських олімпіад з базових дисциплін та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук є:
-
підвищення рівня викладання базових, спеціальних та фахових дисциплін, фахової підготовки здобувачів освіти;
-
стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді;
-
підвищення інтересу до поглибленого вивчення базових, спеціальних та фахових дисциплін, прищеплення широким колам учнівської молоді навичок дослідницької роботи;
-
формування творчого покоління молодих науковців та практиків для різних галузей суспільного життя.
bottom of page